Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dobry, nie dobry. Ja uwazam ze jesli bede dbal o auto o ono zadba o mnie. Jesli bede lal co popadnie to porobia sie gluty jak po castrolu i daleko nie zajade. Ale jesli ktos uwaza ze 130zl to duzo za olej no to o czym mowa....

Wysłane z mojego LG-D802

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze Motul jest lepszy od Lotosa. To pewne. Sekret tkwi w proporcjach bazy i dodatkow oraz jakosci tych drugich.

Prawda jest rowniez taka ze lepiej czesciej zmieniac olej i lac gorszy niz zmieniac co 20tys i lac super premium.

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, małe pytanie odnoście stanu oleju.

Na bagnecie stan 1/2, po odpaleniu na ok. 1min i zgaszeniu, umoczona końcówka bagnetu.

Czy tak ma być? nie za niski stan dla wału korbowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwol splynac olejowi do.miski i wtedy mierz. Auto musi stac w poziomie.

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wlane Liqui Moly Synthoil High Tech 5W-40 oliwa za około 200zł (źródło znane 1000% oryginał) i mam psychiczny spokój. Dodam że z beczki nie dał bym zalać mojej kochanki hu wi czy w beczce renomowanej firmy nie ma oleju rzepakowego.

A tak w ogóle zobaczcie po spuszczeniu oliwy jak wygląda miska olejową i pod pokrywą silnika ;) Gdzieś kiedyś na ruskiej stronie pokazywali co się dzieje po zalaniu podròby lub kiepskiego oleju. Jak ktoś ma linka to niech zapoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, aktualnie uzywam fusch 10w40 w a4 b5 1.9 tdi 110km 265k. Czy mogę go teraz zalac motulem 8100 x-clen 5w40? Czy lepiej znowu wlać 10w40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz zdrowy silnik i jestes pewny przebiegu to lej x-cessa. Jesli masz przebieg prawdziwy ponad 500 tys to lej np Valvo maxlife 10w40. Fajny olej za niecale 100 zl

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy takiego Maxlife się stosuje w 1.9TDi VP od przebiegu 750 tys km i więcej? Bo ja miałem ponad 500 tys km w Audi A4 B5 1.9TDI AHU 90KM i na x-cessie chodził świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zalezy w jakim jest stanie silnik. Jak zawsze latal na syntetyku 5w to mozna i trzeba do konca zycia na takim jezdzic. Ale jak jezdzil na pol (jak u Przecina) albo mineralu - bo tez takie syt sie zdazaja to maxlife tu bedzie idealem

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max life z opisu wydłuża życie silników z większym przebiegiem;) Ja wolałbym zalać 5W40 x-cess ale jak ktoś chce przetestować max life to pomożemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziku czytam te pierdy na temat olejów i nie wiem co zrobić bo latam na LM top tec4200 ale mam do kupienia w dobrej kasie 5w30 shell ultra ect

Shell będzie dobrym wyborem czy pozostać przy LM?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, LM i ten Shell to dwa światy jeśli chodzi o jakość oleju. Osobiście bym nie próbował, jeśli jednak się zdecydujesz to koniecznie pilnuj terminu wymian by była zawsze na bieżąco.

Pozdrówki

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie Jaką oliwę zalać do silnika w vw Tiguan 2.0 tdi CR 103 KW o przebiegu 120000km

Czy on także musi spełniać normę 504.00/507.00?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dpf a masz na 100%, x-clean od motula 5w30 jest dla ciebie.

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej się sprawdza specific 5W30, rzadziej wypala na nim dpfa Endriuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...