Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ok dzieki to nastepna wymiana na 5w40 synpower bo u mnie w miescie cierzko o lm czy motul chyba ze jest znaczna ruznica pomiedzy vavoline a lm czy motul to bede na forum kupowal

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie wlejesz z w.w. olei to i tak bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche poczytalem i jestem juz zly, ze nie zrobilem tego tydzien wczesniej. Jestem swiezo po wymianie oleju, a ze musialem robic to na szybko bo padla jakas uszczelka i sie lalo, przy okazji zmienil olej, i widze ze jest etykietka castrol 10w40. :facepalm: Rozumiem, ze przy kolejnej wymianie lepiej zrobie przesiadajac sie na jakis 5w40? Ile litrow potrzebuje zamowic? i lepiej to zrobic asap, czy tez spokojnie juz poczekac kolejny rok, bo nie jezdze zbyt duzo i pewnie te 10k stuknie na koniec przyszlych wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob ze 3000km i zapodaj cos sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob ze 3000km i zapodaj cos sensownego.

O.o jednak mam 5w40 Castrol, nie wiem jak pierwszy raz sprawdzalem , zalozmy ze ciemno bylo :P

Czyli chyba nie jest tak zle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LM,Valvo tylko nie Motul,syntetyk który gorzej wypada w testach od niesyntetyka LM,to daje do myslenia

Nie ekscytuj sie tak tym starym testem gdyż od tego czasu producenci parametry tych produktów poprawili już kilka razy. Ręczę ci, że tak samo dobrymi olejami jak LM są produkty Statoil-a np. LazerWay 5W-40, Motula na którego punkcie dostajesz alergii, Amsoila, a jeszcze inni swego czasu wychwalali Miliersa. Najważniejsze aby dany olej spełniał normę producenta samochodu i na pewno da radę niezależnie od nazwy reszta to juz indywidualne przyzwyczajenia klientów. W twoim przypadku to LM a w moim motul x-cess do którego się przyzwyczaiłem i spełnia moje oczekiwania ale to nie oznacza, że wszystkim ma odpowiadać i jestem daleki od ganienia produktów innych producentów tylko dlatego, że się inaczej nazywają, ważne aby nie lać półsyntetyka gdyż pogarsza to parametry rozruchu a przy temperaturze pracy każdy olej zabezpieczy silnik nawet Lotos.

ok a ręczysz słownie czy głową? skąd ta wiara że cos poprawili poszczególni producenci? Nie wiem czy dociera ale na Waszym motulu zarżnąłem wałek rozrządu!!! Mówią że mądremu 2 słowa wystarczą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co byś nie nalał to i tak by poleciał

załozyłeś jakieś g.... albo coś namieszałeś z montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój gdyż kolega i tak cię sprowadzi do parteru a następnie wykaże swoją wyższość. Jeden jeździł na syfie a drugi musiał wymienić walek i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opinie, spstrzerzenia na temat mobila 3000 5w40. ??????? Tez syntetyk niby ale jeszcze nie testowalem

Wysłane z mojego PAP4044DUO przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvo czy Motul jeden ciort, jeden i drugi bardzo dobry


wole nawet Valvo, lepiej i szybciej wlewa sie do silnika :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wlany Shell ect 5w30, b7 1,9bke, dobry czy lipa? :D

DPF ma ?

Jakie opinie, spstrzerzenia na temat mobila 3000 5w40. ??????? Tez syntetyk niby ale jeszcze nie testowalem

Wysłane z mojego PAP4044DUO przy użyciu Tapatalka

full, ale wiedzy na jego temat nie mam żadnej

za to niezła cena

Dev nie mam dpf ;) czyli co o tym oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie musisz lac 5W30, wystarczy dobry 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wlany Shell ect 5w30, b7 1,9bke, dobry czy lipa? :D

DPF ma ?

Jakie opinie, spstrzerzenia na temat mobila 3000 5w40. ??????? Tez syntetyk niby ale jeszcze nie testowalem

Wysłane z mojego PAP4044DUO przy użyciu Tapatalka

full, ale wiedzy na jego temat nie mam żadnej

za to niezła cena

Dev nie mam dpf ;) czyli co o tym oleju?

Żaden BKE nie ma dpf-a :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...