Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to dobrze, że dobry.;) W sumie różnice widać gołym okiem, bo nie cieknie z silnika tak jak na castrolu 10w. Przy wymianie wyssałem pompką i cienkim weżykiem z dna miski sporo starego oleju. Zalałem swieży, zrobiłem już torchę kilometrów i olej w silniku jest nadal przezroczysty a nie tak jak na tamtym, że od razu czarny. Sprzedawca w sklepie mówił mi żebym nie lał 5 w jak miałem wlany 10 w bo silnik się rozszczelni, Pójda uszczelki na wale i takie tam. Jak widać narazie jest ok i nic sie nie rozsszczelniło, tylko uszczelniło. Czytałem, że któryś z tych olejów valvoline ma takie właściwości, że rozmiękcza uszczelki i tym samym uszczelnia silnik. Widzę, że to sie sprawdza w praktyce. Dzięki za rady i pomoc. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca w sklepie mówił mi żebym nie lał 5 w jak miałem wlany 10 w bo silnik się rozszczelni, Pójda uszczelki na wale i takie tam

Pewnie sprzedawca to stary rocznik dlatego takie głupoty gadał. Ta teoria dzisiaj już nie ma uzasadnienia, bo główny wpływ ma wartość TBN a nie 0,5,10,15W coś tam. Po za tym zbyt duży nagar w silniku to też nic dobrego. Valvoline jak napisał dev to bardzo dobry olej i moim zdaniem lepszy niż motul. Do Twojego silnika będzie bardzo dobry również LM diesel 5W40 w fioletowym opakowaniu. Jest to w pełni syntetyczny olej, który ma bardzo szeroki zakres temperatur.

Valvoline ma lepszą bazę oraz trochę korzystniejsze właściwości w niskich temperaturach w porównaniu do Motula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o takim specyfiku . http://allegro.pl/valvoline-durablend-diesel-5w40-5l-5w-40-gratis-i4719952456.html

Sprzedawca dosyć młody, trochę mnie nastraszył stwierdzeniami, że puszczą uszczelki itp. . Olej nie rozpuszcza uszczelek, chyba że silnik jest już naprawdę w opłakanym stanie i bierze olej to może i półsyntetyk byłby dobry do takeigo. Mój bierze 0,5 litra na 10 tyś km. Mógłbym bez dolewki jeździć, ale lubię mieć pełny stan na bagnecie. Trochę żałuję, że od razu po zakupie nie wlałem mu takiego, tylko jeździłem przez kilka lat na półsyntetyku.

Edytowane przez jospethe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zamierzam trzymać poziom oleju, czyli tak właśnie na 3/4. Ciekawe jak będzie z poborem oleju. W razie czego to został litr na dolewkę. A wiecie czy ten olej można dostać w bańkach 4 litrowych , bo nigdzie nie widzę żeby był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaleca się 3/4 bagnetu, na maxa niekoniecznie.

Gdzie tak się zaleca? Czy poziom 1/2 jest zły? Czym grozi taki poziom oleju, czyli w połowie pomiędzy MIN i MAX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie poziomu oleju to:

Ma być częściowo zakryte pole zygzakowate na bagnecie, jak ktoś robi dużo autostrad to ma być całe to pole zakryte - interpretacja z instrukcji obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety wał jest "zatopiony" w oleju z misy, jezeli jest mało i pompa zabierze na smarowanie góry to może dla wału nie starczyc.

Była jakaś wtopa z miarkami oleju w Audi że źle wymierzone w jakiś silnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gdzie tak się zaleca? Czy poziom 1/2 jest zły? Czym grozi taki poziom oleju, czyli w połowie pomiędzy MIN i MAX?

Moja sugestia dotyczyła aby nie lać na max poziom.

Tylko bezpieczniej na 3/4

Tak owszem, poziom 1/2 jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dostanę odpowiedź bo nie dotyczy to silnika TDI, ale posiadam też Toyotę Yaris 1.0 VVt-i . Jak do tej pory lałem Mobila Peak Life 5w50. Szukam wszędzie jakiej specyfikacji musi być olej do takiego silnika i nigdzie nie mogę znaleźć. Może ktoś kiedyś trafił na taką informację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki za odpowiedź:) Zapiszę sobie i przed wymianą będę szukał takich. 5 litrów kupię to będzie od razu na dwie wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum wszystko dostaniesz.

Na jedno wyjdzie bo to co wydasz na wysył, to zaoszczędzić na towarze, bo zapewne zawsze na forum będzie ciut taniej niż w lokalnym sklepie.

A chłopcy się dostosują.. wyślą kurierem po wpłacie, przy odbiorze lub paczkomat jak wolisz :naughty:

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...