Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest fullem co nie oznacza ze jest niskiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kilka stron wczesniej ktos podal testy olejow i LM lepiej sie spisal od motulka :]

Z tego wynika ze lm lepiej chroni mimo ze nie jest full syntetykiem, i mozna potwierdzic to co napisal Dev - ze nie odbiega od jakosci a mozna rzec ze jakosciowo jest lepszy

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LM,Valvo tylko nie Motul,syntetyk który gorzej wypada w testach od niesyntetyka LM,to daje do myslenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, mechanik przy zmianie oleju namawiał mnie na wymianę przez wyssanie maszyną, zamiast zwykłej przez korek w misce. Jak lepiej robić wymianę? Wiadome jest, ze mniej roboty maszyną, nie trzeba osłon zdejmować.

Wysłane z mojego GT-I9070

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez roznicy

powinien jeszcze wyssac z chłodnicy oleju, z 250-300 ml bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo zalezy od mechaniora ,dobry wyciagnie olej do czysta z misy i filtra,raz na jakis dlugi czas dobrze jest przez korek to zrobic chociazby zeby sam korek 'ozywic' ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LM,Valvo tylko nie Motul,syntetyk który gorzej wypada w testach od niesyntetyka LM,to daje do myslenia

Nie ekscytuj sie tak tym starym testem gdyż od tego czasu producenci parametry tych produktów poprawili już kilka razy. Ręczę ci, że tak samo dobrymi olejami jak LM są produkty Statoil-a np. LazerWay 5W-40, Motula na którego punkcie dostajesz alergii, Amsoila, a jeszcze inni swego czasu wychwalali Miliersa. Najważniejsze aby dany olej spełniał normę producenta samochodu i na pewno da radę niezależnie od nazwy reszta to juz indywidualne przyzwyczajenia klientów. W twoim przypadku to LM a w moim motul x-cess do którego się przyzwyczaiłem i spełnia moje oczekiwania ale to nie oznacza, że wszystkim ma odpowiadać i jestem daleki od ganienia produktów innych producentów tylko dlatego, że się inaczej nazywają, ważne aby nie lać półsyntetyka gdyż pogarsza to parametry rozruchu a przy temperaturze pracy każdy olej zabezpieczy silnik nawet Lotos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopy podpowiedzcie mi czy dobry olej leje do swojego bolidu bo tak troche poczytalem i jestem pelen obaw silnik to 1Z a olej to vavoline maxlife 10W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci się tylko podoba.. ważne aby z normą 505 dla Twojego motoru 1Z :hi:

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...