Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś jeszcze sprawdzałem i jest dostępny motul w dwóch opcjach jak wyżej pisałem. Oby dwa z normą 505.01 . Tylko który wybrać ? W pierwszym poście Kolega zwraca uwagę na prace w niższej temperaturze. Pomóżcie który wybrać i co je różni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

xclean spelnia wiecej norm. specyfic to relikt ze starą formulacją. ktory lepszy. na papierze xclean. w praktyce czesto ludzie wolą specifica.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeszcze sprawdzałem i jest dostępny motul w dwóch opcjach jak wyżej pisałem. Oby dwa z normą 505.01 . Tylko który wybrać ? W pierwszym poście Kolega zwraca uwagę na prace w niższej temperaturze. Pomóżcie który wybrać i co je różni.

Do Twojego lepszy bedzie specyfic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! Mozna mieszac olej Castrol Edge Turbo Diesel 5W40 z Castrol Edge 5W30 cos sie stanie ?

A jaki polecacie do mojego silnika bez DPF -u

Edytowane przez Darwek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/motul-specific-505-01-5w40-5w-40-5l-gratis-i5043689324.htmli moge mieszac z Castrol Edge 5W30 bo zostalo mi 3 l a chce zmienic tego Castrola na inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenio21, zauważ, że Specyfic jest tylko pod silniki VW-owskie, ma tylko ich normy.

Przecież przykładowo silnik ATJ jest również w budzie VW... jak i większość silników diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanie. musisz lac olej z normą 505.01 czyli Motul Specific 5w40 jesli nie masz dpf, a jesli masz to specific 507.00 5w30 (choc 505.01 5w40 tez mozesz lac do dpf). pompowtryski nie mogą jezdzic na xcessie.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jaki olej wybrałeś?


koledzy jaki ole do silnikaj polecicie? przebieg 200tys, 1.9tdi, płukanke już zakupiłem ale nie mogę się decydować co do oleju. i jaki olej w tych modelach idzie do wspomagania? chcę zalac nowy bo nie wiem jaki był wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, a czemu 5w40 a nie 5w30? Motul Specific 504 00 507 00 5W30 5L


MOTUL SPECIFIC 505.01 5W40- przeznaczony do silnikow bez filtra czastek stałych, ja takiego nie posiadam?


czy po winie mozecie powiedziec czy posiadam ten filtr? WAUZZZ8E18A122466

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz wlepke w ksiazce serwisowej lub w kole zapasowym. tam sa kody po ktorych dowiesz sie czy masz dpf

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, a czemu 5w40 a nie 5w30? Motul Specific 504 00 507 00 5W30 5L

MOTUL SPECIFIC 505.01 5W40- przeznaczony do silnikow bez filtra czastek stałych, ja takiego nie posiadam?

czy po winie mozecie powiedziec czy posiadam ten filtr? WAUZZZ8E18A122466

Tak, posiadasz DPF, więc musisz zalać olej z normą 507.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie mozesz lac jak mowi Dev 5w40 505.01. to tez jest olej c3 do dpfoow i dobrze sie sprawdza w 1.9 tdi z dpf. lepiej niz 507.00

http://pro-choice.pl/zestaw-olej-motul-specific-5w40-50501-5l-filtr-oleju-knecht-ox143d-p-872.html

do wspomagania: http://pro-choice.pl/febiswag-06161-1l-p-420.html

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...