Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie dotyczace zmiany oleju, auto ma nalatane 290tyś.zalane jest teraz olejem, Mobil1 3000xe 5w30, a chce zmienić na liqu moly, lub motul, jaki olej polecacie.

Szkoda trochę że jeździłeś na 5W30 :wink:

Wcale nie. Nie pisz bzdur. Popatrz na katalogi producentów olei, zanim zabierzesz głos - 5W30 także jest dopuszczany do PD.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam mam pytanie dotyczace zmiany oleju, auto ma nalatane 290tyś.zalane jest teraz olejem, Mobil1 3000xe 5w30, a chce zmienić na liqu moly, lub motul, jaki olej polecacie.

A cos się dzieje ,ze zmieniasz marke oleju?Kumpel tez na tym oleju zrobil ok 140 tys km i nie ma zadnych problemów))

Witam mam pytanie dotyczace zmiany oleju, auto ma nalatane 290tyś.zalane jest teraz olejem, Mobil1 3000xe 5w30, a chce zmienić na liqu moly, lub motul, jaki olej polecacie.

Szkoda trochę że jeździłeś na 5W30 :wink:

Czemu niby szkoda????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wiekszość znajomych,co ma auta na pompkach leją 5w40 Motul, lub Ligui moly, podobno lepiej jest ,niż 5w30, silnik wycisza i przy wirusowaniu.U mnie był lany 5w30 jak go już kupiłem , teraz leci 4 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co zjechało w DE - latało w DE na 5W30 bo tam tylko serwis long life. To jedyny wyznacznik tego co wlewają do silnika. W PL lepiej lać 5W40 z 505.01 i wymiana oczywiście co 15tkm max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę poczytałem temat no i wiem mniej niż przed :)

raczej zdecyduje się na Motula albo LM o normie 505.01 full synt 5w40

ceny podobne, nie wiem co wybrać...?

tylko że jesli chodzi o Motula to mam dostępny tylko ten 8100x clean 5w40 c3, a czytałem że wiekszość leje Motula Specyfic 5w40.

Czy to duża różnica?

Dodam że do tej pory auto jeździło na oryginalnym oleju z salonu vw/audi. Olej z bagnetu trochę znika ale to wina turbo ( ori 315 tyś km ). Zależy mi na cichej pracy silnika oraz mniejszym zużyciu oleju, jesli to możliwe.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo LM o normie 505.01 full synt 5w40

Cży LM ma w swojei oferte taki olej?

Edytowane przez WaleryzMoldawii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tech synt to nie 100% syntetyk. bardzo latwo to sprawdzic przegladajac niemiecki rynek. tam przepisy sa tak skonstruowane, ze oleje hc nie moga miec oznaczenia full synt czy 100% synt. dlatego LM seria TT czy castrole maja oznaczenie Technologia Syntetyczna.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie, to dlaczego endriuu podales ten link? przeczez ja pytalem o tem czy LM ma full syntatyk 5-40 z norma 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie, to dlaczego endriuu podales ten link? przeczez ja pytalem o tem czy LM ma full syntatyk 5-40 z norma 505.01

Nie ma takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...