Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

plukanka nie wyrzadza szkod. tylko moze pomoc.

wysłane z prodiża

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Bo co wypłucze zalegający syf? Od kiedy brud jest dobry dla jakiegokolwiek układu mechanicznego?

Opublikowano

Każdy robi na własne ryzyko!:)

Opublikowano

Każdy robi na własne ryzyko! :)

beny2303, czyli polecasz czy nie?

Opublikowano

Up kolego zobacz sobie ten film https://www.youtube.com/watch?v=hiJWSMGtpVA

I będziesz wiedział czy jest to bezpieczne czy nie :)))

Opublikowano

jestem na tym forum od 2007 i jeszcze nie zdazylo sie aby plukanka rozszczelnila komus silnik.

wysłane z prodiża

Opublikowano

Ja osobiście nie zrobiłem tego u siebie:)

A wyrażam tylko swoją opinię i każdy podejmuje sam za siebie!

Opublikowano

Płukania LM, bo taka stosuje nie robi nic złego silnikówi

Wysłane z mojego HTC One_M8

Opublikowano

Beny, na domysłach i pogłoskach to sobie można gdybać i siać zamęt. Nie chcę żebyś się obraził, bo nie o to tutaj chodzi, zresztą nie piszę tego "po złości"

Mój afn miał przejechane jakies 430tys. albo i więcej (szacunkowy przebieg, bo na pewno był cofany), poprzedni własciciel lał shell helix 5W40 a ja przy zmianie oleju zapodałem płukankę i zalałem motulem 5W40 i nic się nie stało.

Płukankę najlepiej wlać przez bagnet, bo wtedy smok ładnie rozpowadzi ją po całym silniku :)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Ja osobiście nie zrobiłem tego u siebie:)

A wyrażam tylko swoją opinię i każdy podejmuje sam za siebie!

Każdy ma swoj świat, z tym ze Twoj jest malutki.

stosowałem plukanke w minimum setce aut, zadnych usterek.

Edytowane przez Dev

Opublikowano

Ja osobiście nie zrobiłem tego u siebie:)

A wyrażam tylko swoją opinię i każdy podejmuje sam za siebie!

To, że Ty nie zrobiłeś, to nie znaczy, że inni mają nie robić przez domysły jednej osoby...

Opublikowano

Pod konie tego roku będę miał kolejną wymianę oleju - za mojej kadencji eksplatacji tego silnika to będzie 3 raz i myślę nad płukanką. Z tym że przedtem zalałem ją przez wlew oleju a tym razem wleje przez bagnet.

Nie ma żadnych przeciwskazań, ludzie ogólnie chwalą to czemu nie, tym bardziej że pierwszą wlałem "górą" a tym razem chcę przez bagnet i smok jak ją zassie ze starym oleum to zrobi swoje :)

Rozszczelnienie silnika przez płukankę jest tak samo mitem jak zmiana oleju z 15W albo 10W na 5W.

Żeby silnik się rozszczelnił to musi być w bardzo złym stanie.

Zresztą sama wymiana oleju bez dolewania żadnych specyfików, także działa jak "płukanka" i nie ważne czy to olej mineralny czy syntetyczny.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen

Opublikowano

Witam,
Obecnie czeka mnie wymiana oleju bo mam jakiś Mobil 5w30 i zastanawiam się czy przejść na castrol edge 5w40 czy na Motul 8100 x-Clean C3 5w40???

Mam 1.9 tdi BRB bez DPF 116 km.

Proszę was o pomoc w wyborze ale na stacjach zalecają mi castrol bo podobno dostępny zawsze od ręki na kazdym CP-enie.

Opublikowano

Żaden Castrol. Może być Valvo lub LM.

Opublikowano

1.9TDI bez DPF na pompowtryskach, to norma 505.01

Czyli np. Motul 5W40 X-Clean lub Specific, Valvoline synpower 5W40.

Zadnego szajstola, a przed zmianą oleju zalałbym płukanką.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Czyli ten Motul 8100 x-Clean C3 5w40 mógłby być. A czy mamy gdzieś sprzedawcę który tym handluje na forum, żeby nie było jak się często zdarza z allegro podróby??

Opublikowano

Ale się uparliście na tego Motula... U Wandeja masz teraz promocję, że przy zakupie oleju masz filtr gratis.

Edytowane przez nitroo

Opublikowano

Nitroo, nie czepiaj się... ja tylko zaproponowałem motula ale także valvo na którym jezdze i nie mam zamiaru zmieniac na nic innego :)

Szofer pisz do Tom77 albo do "dzik", u nich ori oliwy.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Nie czepiam się, tylko po prostu myślałem, że jesteś kolejną osobą zakochaną w Motulu. Również używam Valvo, ale teraz chcę wypróbować LM :)

Opublikowano

oleje nalezy kupowac u sprzedawcow certyfikowanych. takze wandej odpada. LM, Motul czy tez Millers to swietne oleje. valvo to przecietnosc lepsza jednak od masoowek typu castrol.

wysłane z prodiża

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.