Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

plukanka niezbedna po szajstrolu. lej 5w40 z norma 505.01.

3.0 ma dpf wiec lej 5w30 z norma 507.00. bez plukanki bo to swieży silnik.

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

plukanka niezbedna po szajstrolu. lej 5w40 z norma 505.01.

3.0 ma dpf wiec lej 5w30 z norma 507.00. bez plukanki bo to swierzy silnik.

wysłane z prodiża

THX

ponizej ciekawy link :) dla osob ktore twierdza ze oleju za czesto nie trzeba zmieniac :)

http://www.adrenalinemotorsport.pl/aktualnosci/n,tak-wyglada-silnik-audi-tt-bez-wymiany-oleju-od-ponad-130-000-km

Opublikowano

Koledzy bo za dużo tego do czytania.

Jaki olej polecacie do audi a4 b7 1.9 TDI BRB bez DPF.

Jeżdżę na krótkich trasach zaznaczam. Hej

Opublikowano

Poczytaj pierwszy post, to się dowiesz. Nie ma na tacy - jesteś leniwy, to nie masz odpowiedzi. Proste.

Nikt Ci nie będzie powielał tej samej odpowiedzi co drugą stronę :hi:

Opublikowano

szofer33

Jak 1.9TDI bez DPF na pompowtryskach, to norma 505.01

Czyli np. Motul 5W40 X-Clean lub Specific

Ewentualnie można pomyśleć nad jakimś 0W40 jak krótkie odcinki.

https://www.motul.com/pl/pl/products/oils-lubricants/specific-505-01-502-00-5w40?f[application]=139&f[range]=25&f[viscosity]=34

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

szofer33

Jak 1.9TDI bez DPF na pompowtryskach, to norma 505.01

Czyli np. Motul 5W40 X-Clean lub Specific

Ewentualnie można pomyśleć nad jakimś 0W40 jak krótkie odcinki.

Bardzo Ci dziękuję CABANMAT. Co do NITROO to chyba sie nie zorientowałeś że od pierwszego postu mineło 8 lat izmieniła się technologia ale dobrze że chociaż dalej jeździsz audi :)

Opublikowano

Widzę, że Motul nie ma 0W40 z normą 505.01 w ofercie, więc jakbyś chciał 0W40 to musisz szukać w innej marce np. Valvoline, Liqui Moly.

Ale myślę, że 5W40 styknie.

W dobrej cenie kupisz u chłopaków na forum :

http://a4-klub.pl/index.php?/forum/155-ogloszenia-komercyjne/

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

szofer 1 post jest edytowany na bieżąco wiec spokojnie mozesz sie na nim wzorowac.

caban - jesli pada juz jedna odp od nitroo aby nie smiecic watku to nie strugaj fachowca.

a propos - pokaz mi 0w40 z norma 505.01 fachowcu.

jedyna opcja na 0w w pd to norma 506.01 LL i oleje 0w30. sa jednak bardzo drogie. motul specyfic 506.01 np 280 pln.

wysłane z prodiża

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie poszukuje userów jeżdżących na oliwie Valvoline SynPower 5W40 w swoich VP'kach.

Myślę o spróbowaniu tej oliwy i chce wypytać uzytkowników którzy na niej jeżdżą ;)

Opublikowano

Panowie poszukuje userów jeżdżących na oliwie Valvoline SynPower 5W40 w swoich VP'kach.

Myślę o spróbowaniu tej oliwy i chce wypytać uzytkowników którzy na niej jeżdżą ;)

lej nie pytaj, zdrowa oliwa

Opublikowano

Ja leje valvo synpower 5W40 i jestem zadowolony.

Silnik zaczął go dopiero spijac po 4tys.km i widać że zdecydowanie mniej go ubywa niż motula 8100 X-clean na którym przedtem jeździłem.

Pacjent AFN przejechane ok 430-450tys. (na liczniku 315tys :grin: ) i tylko uszczelka pokrywy zaworów mi się lekko poci.

Edytowane przez Hezen

Opublikowano

Ja tez latam na synpower juz od 2 lat I polecam oliwa naprawde dobra I odziwo 1Z z przebiegiem okolo 500k prawie wogole jej nie lyka

By HTC Desire 820

Opublikowano

Co prawda PD ale SynPower od dwóch lat i zero dolewek od wymiany do wymiany ,co mnie zresztą dziwi.

Opublikowano

Który Valvoline do PD najlepszy?

Opublikowano

Który Valvoline do PD najlepszy?

Synpower Extreme mst c3 5w40 ma normę 505.01

Edytowane przez Blachu

Opublikowano

Ja też na valvo 5w40

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

A na czym jeździliście wcześniej ? ja kilka wymian leje tylko Motul X-Cess

Opublikowano

Ja też przesiadłem się z motula

By HTC Desire 820

Opublikowano

prawda jest taka, ze Valvo to na pewno lepsze oleje z parametrow niz Castrol czy Mobil. Baze jednak biorą przeciętną - wystarczy poczytac BITOGa. dobre oleje ale nie wybitne. zreszta cena mowi sama za siebie.

wysłane z prodiża

Opublikowano

Czym się różni Valvoline synpower od durablend i który lepszy do zmeczonego AVF

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.