Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

jak Ci turbo zassie cały olej to w sumie tez nic nie szkodzi. to znak ze bardzo dobry jest :))

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Po przeczytaniu tego obszernego watku zdecydowalem sie na zmiane oleju w moim B7 z Castrola 5W30 na Motul Specific 5W30. Jestem bardzo ale to bardzo zadowolony z decyzji , silnik pracuje o jakies 30% ciszej , nie klepie przy paleniu i gaszeniu i tez nie trzesie nim tak jak wczesniej :) jak Tato mój zobaczyl roznice to jutro jedzie swoja C6 na wymiane a ma 7kkm do wymiany (świeży castrol zalal 3kkm temu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus to mało powiedziane heh .. biorąc pod uwagę ze jestem maniakiem i o swoje audi dbam lepiej niz o Kobite , nie moge sobie teraz wydarowac ze je tak krzwdziłem tym Castrolem. Ale zeby wynagrodzic dodatkowo (przebieg 200kkm) wymienilem dwumas Luk + uszczelniacz wału , rozrzad komplet pasek Conti , rolki +napinacz ruvile, wszystkie 4 filtry MANN, czyszczenie parownika Tunapem .. ach ta kochanka

:a4fan:

aa chyba będę musial przestać tu zaglądać bo od tego czytania zbankrutuje i co najlepsze to pociągnę Starszego ze soba hehe

Ale dzieki !

Edytowane przez Maszczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry olej to podstawa.

Lepiej wszystko wymieniać na czas niż odkładać naprawy i czekać na "kumulacje" :)

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po przeczytaniu tego obszernego watku zdecydowalem sie na zmiane oleju w moim B7 z Castrola 5W30 na Motul Specific 5W30. Jestem bardzo ale to bardzo zadowolony z decyzji , silnik pracuje o jakies 30% ciszej , nie klepie przy paleniu i gaszeniu i tez nie trzesie nim tak jak wczesniej :) jak Tato mój zobaczyl roznice to jutro jedzie swoja C6 na wymiane a ma 7kkm do wymiany (świeży castrol zalal 3kkm temu).

Będziesz Pan zadowolony :kox: też leję ten wynalazek do swojego i nie narzekam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mnie też czeka wymiana oleju, zanim stane przed tym trudnym wyborem mam podstawowe pytanie, jak sprawdzić jakie oznaczenie silnika mam u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlepka w ksiazce serwisowej lub na podlodze bagaznika. rozkodowanie vin. tabliczka znamionowa w przestrzeni silnika. nalepka na oslonie rozrzadu.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam pytanie.

Posiadam Audi A4 B7 1.9TDI 115km o oznaczeniu silnika BRB. Czy do tego auta bedzie pasowal olej Liqui Moly TopTec 4200 Long Life III 5W-30 mam pozostalosc po Audi B4 1.9TDI AWX. Jezeli taki nei pasuje to ktory z olejow Liqui Moly moglbym zalac.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herlley jak nie masz dpfa mozesz spokojnie zalac cos z 505.01. kolega dzik z forum ma dopre promo teraz na zestawy

http://pro-choice.pl/zestaw-olej-motul-specific-5w40-50501-5l-filtr-oleju-knecht-ox143d-p-872.html

zreszta jak masz dpf tez mozesz zalac norme 505.01 - te oleje to C3 MidSAPS wiec bez nie zapchaja dpfa.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herlley jak nie masz dpfa mozesz spokojnie zalac cos z 505.01. kolega dzik z forum ma dopre promo teraz na zestawy

http://pro-choice.pl/zestaw-olej-motul-specific-5w40-50501-5l-filtr-oleju-knecht-ox143d-p-872.html

zreszta jak masz dpf tez mozesz zalac norme 505.01 - te oleje to C3 MidSAPS wiec bez nie zapchaja dpfa.

wysłane z prodiża

Szczerze powiedziawszy to nie wiem czy mam dpf czy nie. Moje pytanie jest czy moge zalac Liqui Moly 4200 Long Life. Nie wiem czy w Irlandii znajde oleje Motul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz zalax LM 4200. jak najbardziej sie nadaje.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dokładnie polecacie oleje do silnika 1.9 tdi afn 110km. Na zwykłej pompie i bez pompowtrysków. Mam wlany aktualnie olej 5w40 motul x-cess. Jest jakiś lepszy od niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy lepszy? tu masz na pewno drozszy i rownie dobry: Liqui Moly Diesel Synthoil 5W40.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zmienić olej w swoim aucie z Castrola na MOTULA , tylko powiedzcie mi Mutula są 2 rodzaje; motul x-cess 5w40 i motul specyfik 5w40 ???

Czym one się różnią i czy obydwa są to oleje syntetyki ??

A Motul Specific 5W30 a 5w40 to jaka jest różnica...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x-cess olej A3/B3 - olej FullSAPS z wysokim TBN - olej ktory chroni rzeczywiscie Twoj silnik. do diesli na pompie VP - do 2000 roku.

Specific 505.01 5w40 - olej C3 MidSAPS z norma do diesli z PD (pompowtryskiwaczami) od 2000 roku. olej moze tez byc stosowany w autach z DPF.

Specyfic 504.00/507.00 5w30 - olej uniwersalny C3 MidSAPS - do silnikow z DPF. zalecany do wszystkich nowych silnikoow obecnie. bardziej chroni srodowisko niz silnik.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x-cess olej A3/B3 - olej FullSAPS z wysokim TBN - olej ktory chroni rzeczywiscie Twoj silnik. do diesli na pompie VP - do 2000 roku.

Specific 505.01 5w40 - olej C3 MidSAPS z norma do diesli z PD (pompowtryskiwaczami) od 2000 roku. olej moze tez byc stosowany w autach z DPF.

Specyfic 504.00/507.00 5w30 - olej uniwersalny C3 MidSAPS - do silnikow z DPF. zalecany do wszystkich nowych silnikoow obecnie. bardziej chroni srodowisko niz silnik.

wysłane z prodiża

Dzieki endriuu. To mam rozumieć że ten jest lepszy z tych 2 Specyfików... Specific 505.01 5w40 - olej C3 MidSAPS z norma do diesli z PD (pompowtryskiwaczami) od 2000 roku. olej moze tez byc stosowany w autach z DPF. i jego zalać. DPF-a mam usuniętego ale to i tak jego wlać tak ??? To jest syntetyk ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syntetyk do diesli z PD. jak masz PD to specific 505.01 jest dla ciebie.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moj Durablend nadaje sie do AVFa? tu

http://www.valvolineeurope.com/polish/products/engine_oils/durablend/cid%281841%29/durablend_diesel_5w-40

piszą ze on est do silnykow produkowanych do 2000 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...