Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

10W40 to półsyntetyk więc taki właśnie powinieneś wlać bo 0W40 i 5W to full syntetyki więc nie polecam skoro jeździsz teraz na półsyntetyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do silnika 1,9 TDI AHU mogę wlać olej Castrol EDGE sport 0W40, podobno teraz jeździ na jakimś 10W40?

Mozesz smialo wlać syntetyk (twoj silnik powinien jezdzic na syntetyku). Ten EDGE spelnia potrzebną ci normę. Na przyszlosc polecam MOTULa.

panowie może by do 1 postu dodać ilości oleju potrzebne do każdego z silnika?

Nie wiem czy jest sens. Do Tdi zawsze nalezy kupic 5 litrową bańkę i lać sprawdzając bagnet. Zreszta w katalogach na stronach producentów olejów mozna sprawdzic ile wchodzi do twojego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem ile wchodzi, ale często spotykam się i tak z pytaniami "ile wejdzie do mnie"

za zawsze mówię że, pod korek :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za zawsze mówię że, pod korek

zdziwił byś się ile osób by w to uwierzyło, to jak może by dodać linijke z ilością litrów do danego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zrobić. ale wypadałoby zrobić też do benzyniaków.

ok ja zrobię benzynę, a ktoś niech zrobi do diesli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej już kupiłem Motul 8100 5W40, a teraz możecie mi powiedzieć jaki mam kupić filtr oleju do silnika 1,9TDI 90KM AHU Audi A4 Avant B5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tu tych stron na temat olejów i nie mogę znaleźć odpowiedzi, to wynika również z mojej niewiedzy. Mam 2.0 140 TDI B7 2006 r BRE, nie wiem czy mam DPF, ale chyba tak, miałem Castrol LongLife 5W 30, ale zalałem Castrol Edge Turbo Diesel 5W 40 czy to nie zasyfi mi DPF? Sory za lekką lamerkę i z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej już kupiłem Motul 8100 5W40, a teraz możecie mi powiedzieć jaki mam kupić filtr oleju do silnika 1,9TDI 90KM AHU Audi A4 Avant B5?

Mann W 940/44 http://www.olejesamochodowe.com.pl/go/_info/?user_id=W940-44&lang=pl

Sporo tu tych stron na temat olejów i nie mogę znaleźć odpowiedzi, to wynika również z mojej niewiedzy. Mam 2.0 140 TDI B7 2006 r BRE, nie wiem czy mam DPF, ale chyba tak, miałem Castrol LongLife 5W 30, ale zalałem Castrol Edge Turbo Diesel 5W 40 czy to nie zasyfi mi DPF? Sory za lekką lamerkę i z góry dzięki za odp.

a po co kolega tym EDGEem zalewal? nalezy zmienic. Jeżeli to zignorujesz to możesz zapchać filtr a wymiana to koszt kilku tyś zł w ASO.[br]Dopisany: 03 Październik 2009, 21:27_________________________________________________

panowie może by do 1 postu dodać ilości oleju potrzebne do każdego z silnika?

zrobione: http://www.a4-klub.pl/smf/all_all_ile_oleju_do_mojego_silnika-t97242.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tu tych stron na temat olejów i nie mogę znaleźć odpowiedzi, to wynika również z mojej niewiedzy. Mam 2.0 140 TDI B7 2006 r BRE, nie wiem czy mam DPF, ale chyba tak, miałem Castrol LongLife 5W 30, ale zalałem Castrol Edge Turbo Diesel 5W 40 czy to nie zasyfi mi DPF? Sory za lekką lamerkę i z góry dzięki za odp.

Do w/w modelu przeznaczony jest Castrol EDGE 5W-30 spełniający wymagania 504 00 i 507 00. Jeżeli masz DPF to olej musi spełniac normę 507.00

Z innego forum Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40 powstał aby sprostać wymaganiom samochodów VW i Audi z silnikami typu diesel wymagających specyfikacji VW 505.01 Chroni silniki wysokoprężne z bezpośrednim wtryskiem paliwa i wyposażone w pompowtryskiwacze (PD). Może być stosowany w samochodach innych producentów wyposażonych w silniki Diesla (bez filtrów DPF).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tu tych stron na temat olejów i nie mogę znaleźć odpowiedzi, to wynika również z mojej niewiedzy. Mam 2.0 140 TDI B7 2006 r BRE, nie wiem czy mam DPF, ale chyba tak, miałem Castrol LongLife 5W 30, ale zalałem Castrol Edge Turbo Diesel 5W 40 czy to nie zasyfi mi DPF? Sory za lekką lamerkę i z góry dzięki za odp.

Do w/w modelu przeznaczony jest Castrol EDGE 5W-30 spełniający wymagania 504 00 i 507 00. Jeżeli masz DPF to olej musi spełniac normę 507.00

Z innego forum Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40 powstał aby sprostać wymaganiom samochodów VW i Audi z silnikami typu diesel wymagających specyfikacji VW 505.01 Chroni silniki wysokoprężne z bezpośrednim wtryskiem paliwa i wyposażone w pompowtryskiwacze (PD). Może być stosowany w samochodach innych producentów wyposażonych w silniki Diesla (bez filtrów DPF).

To co teraz mam zrobić, dojechać do następnej zmiany na Castrol EDGE 5W 40 spec 505.01, czy wymieniać na 5W 30 spec 504.00 i 507.00. A poza tym czy mogę do 5W 40 w dolewce dać 5W 30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co teraz mam zrobić, dojechać do następnej zmiany na Castrol EDGE 5W 40 spec 505.01, czy wymieniać na 5W 30 spec 504.00 i 507.00. A poza tym czy mogę do 5W 40 w dolewce dać 5W 30?

wymieniaj już... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój model to: [b7 BRE 2.0 TDI 2006] ale znalazłem w sieci że jeśli wśród kodów wyposażenia jest taki 0GG to DPF-a podobno nie ma, natomiast gdyby był 7GG to wtedy podobno jest. Czy faktycznie? Pytam bo mam problem z olejem.

sprawdziłem u siebie i mam 7GG czyli "Emissions concept EU4 DPF"... więc chyba dobrze znalazłeś :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój model to: [b7 BRE 2.0 TDI 2006] ale znalazłem w sieci że jeśli wśród kodów wyposażenia jest taki 0GG to DPF-a podobno nie ma, natomiast gdyby był 7GG to wtedy podobno jest. Czy faktycznie? Pytam bo mam problem z olejem.

Dokładnie tak jak powiadasz.

7GG = Emissions concept EU4 - with DPF

0GG = Emission standard EU4 - without DPF

Jak masz DPF powinienes mieć rownież na desce - przy włączonym zapłonie - żółty prostokącik z kropkami w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Na początku miałem lany mobil 1 10W 40 (1.9 tdi 110KM AFN ) potem po przeczytaniu tego posto kupiłem mobil 1 0W40 i zaczął brać znacznie więcej oleju,teraz zamówiłem spowrotem 10W40 czy powrotne przjście ne półsyntetyk nie zaszkodzi?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...