Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam audi a4 b6 rok 2001 2,5TDI 155km.

Musze wymienić pilnie olej, poprzedni właściciel lał olej marki cartechnic SAE 5W-30 Longlife 3, spełnia normy 504 i 507.

Moje zapytanie brzmi.

Jaki olej kupić (ta marka w polce nie jest dostępna).

I czy zmienić na pół syntetyk czy nadal stosować to samo tylko pod inną marką. ?

Pilne

czekam na odp

pozdrawiam kazimierzm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam

musze zmienic olej ,bo dopiero co kupilem auto, sek w tym ,ze nie wiem co zalewal poprzedni wlasciciel. mowil tylko,ze polsyntetyk. teraz Pytanie do was, jakim olejem zalac? chcialem kupic Motul 6100+ 10w40 , ale takiego nie ma w koszalinie. w sklepie proponowali mi olej marki Midland, mowili,ze olej bardzo dobry, porownywalny z tymi z wyzszej półki. mozecie cos powiedziec na jego temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam audi a4 b6 rok 2001 2,5TDI 155km.

Musze wymienić pilnie olej, poprzedni właściciel lał olej marki cartechnic SAE 5W-30 Longlife 3, spełnia normy 504 i 507.

Moje zapytanie brzmi.

Jaki olej kupić (ta marka w polce nie jest dostępna).

I czy zmienić na pół syntetyk czy nadal stosować to samo tylko pod inną marką. ?

Pilne

czekam na odp

pozdrawiam kazimierzm

2.5 TDI V6 AYM posiadaja pompe wtryskowa VP44 - czyli lejesz MOTULa 8100 X-cess 5W-40.

witam

musze zmienic olej ,bo dopiero co kupilem auto, sek w tym ,ze nie wiem co zalewal poprzedni wlasciciel. mowil tylko,ze polsyntetyk. teraz Pytanie do was, jakim olejem zalac? chcialem kupic Motul 6100+ 10w40 , ale takiego nie ma w koszalinie. w sklepie proponowali mi olej marki Midland, mowili,ze olej bardzo dobry, porownywalny z tymi z wyzszej półki. mozecie cos powiedziec na jego temat?

Kolego ty lejesz to samo co kolega wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie audi polecają castrola 5w - 30 long life 3

i mowią zeby najepiej nie zmieniac nic jezeli wczesniej byl wlewany olej o tych samych parametrach a pod inna marką, proponuja wlasnie tego castrola bo zawsze go leją

co wy na to

Poczytaj trochę Forum.

Po pierwsze. Z Twoim silnikiem lepiej sobie odpuść tryb LL.

Po drugie Castrol to dobry olej, o ile jesteś pewny jego źródła pochodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bym wymieniał olej następnym razem to na pewno nie po 30tys km. tylko po max 15.

A co powiecie o oleju Mobil ESP 5W-30? - taki tez poleca marka Audi

Jestem z krakowa, może zna ktoś jakiś zaufany sklep gdzie można kupić org olej?

Czy warto kupować w takich sklepach jak makro, selgros itd. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lałem do tej pory 5W-30 bo taki był zalecany przy moim silniku i DPF'ie, aktualnie jestem po wymontowaniu DPF'a i pytanie brzmi: Czy przejść przy kolejnej wymianie na 5W-40 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem na dniach olej na Mobil 1 Synt S 5W40 fully syntetic.

Może mi ktoś coś powiedzieć na jego temat? :mysli:

po wymianie pytasz?????? :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wziąłem najdroższy po prostu i tyle, do motula dostępu nie mam, poza tym nie miałem czasu się w temat zagłębić, tak samo jak nie mam czasu użerać się z pajacami twojego pokroju :wink4: więc jeżeli nie wnosisz nic do tematu to :ssij:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem na dniach olej na Mobil 1 Synt S 5W40 fully syntetic.

Może mi ktoś coś powiedzieć na jego temat? :mysli:

właściwa nazwa to: Mobil Synt S Special 5W-40 ( 1 w nazwie u Mobila mają tylko pełne syntetyki)

http://www.mobil.com/Poland-Polish/Lubes/PDS/EUXXPLPVLMOMobilSyntSSpecialV5W40.asp ,zastępowany jest przez:

http://www.mobil.com/Poland-Polish/Lubes/PDS/EUXXPLPVLMOMobil_Syst_S_Special_V_5W-30.asp , są to oleje do silników na pompowtryskach, jak chcesz Mobila to do AFN ja polecałbym: http://www.mobil.com/Poland-Polish/Lubes/PDS/EUXXPLPVLMOMobil1_Turbo_Diesel_0W-40.asp lub: http://www.mobil.com/Poland-Polish/Lubes/PDS/GLXXPLPVLMOMobil1_5W-50.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bym wymieniał olej następnym razem to na pewno nie po 30tys km. tylko po max 15.

A co powiecie o oleju Mobil ESP 5W-30? - taki tez poleca marka Audi

Jestem z krakowa, może zna ktoś jakiś zaufany sklep gdzie można kupić org olej?

Czy warto kupować w takich sklepach jak makro, selgros itd. ?

Zalej Motulem 8100 5W-40. w krakowie ma Wilczur Motula. jest w dziale Rabaty i Promocje jego oferta.

Lałem do tej pory 5W-30 bo taki był zalecany przy moim silniku i DPF'ie, aktualnie jestem po wymontowaniu DPF'a i pytanie brzmi: Czy przejść przy kolejnej wymianie na 5W-40 ??

Mozesz przejsc na MOTUL SPECIFIC 505.01

Wymieniałem na dniach olej na Mobil 1 Synt S 5W40 fully syntetic.

Może mi ktoś coś powiedzieć na jego temat? :mysli:

Spojrz dobrze na opakowanie. czy tam jest Mobil 1 czy Mobil. Jesli to jest Synt lub Syst to jest to olej HC.

Olej HC-Hydrokrakowany napewno jest lepszy od oleju półsyntetycznego ale jednak brakuje mu wiele do nowych typów olejów opartych na PAO i do w pełni tzn. 100% syntetycznych olejów, których jest garstka na rynku olejów silnikowych.

W pelni synt oleje Mobil to "Mobil 1".

Do wszystkich: nie kombinujcie i nie ulegajncie przereklamowanym produktom. zalewajcie MOTULEM. Jest to w 100% syntetyczny olej. Jako pierwsi opatentowali metodę estrową i ciągle ją udoskonalają. Estry to polaryzujące molekuły, które mają zdolność do elektrochemicznego wiązania się z metalami, utrzymując w ten sposób ciągły film olejowy zarówno w niskich jak i wysokich temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie Lesand :good:

Mobil oczywiście :wink4: pełna nazwa to Mobil Synt S SAE 5W-40

trudno najwyżej za jakieś 8k będzie zmiana znowu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się wyłamię, jak widać w moim podpisie oficjalnie handluję Liqui Moly, ale robię to dopiero kilka miesięcy a jeżdżę na LM już parę lat (wziąłem się za to właśnie dlatego , że na podkarpaciu wciąż miałem problemy z dostępnością). Jeżdżę naprawdę dużo, olej zmieniam średnio co 2 miesiące i naprawdę wcześniej zanim zdecydowałem o używaniu LM, przetestowałem chyba większość obecnych/polecanych (oczywiście zawsze tylko te z górnej półki). Motul owszem b. dobry olej ale dla mnie na 2-gim miejscu za LM, na Motulu - zwłaszcza po kilku tysiącach, miałem wyższe temperatury oleju (niby tylko parę stopni ale jednak), natępnie po tych 2 markach długo nic i grupa: Mobil, Valvoline, Shell , potem znowu długo nic i Castrol. Doświadczone i obejrzane na wielu silnikach, także rozebranych i oglądanych w środku - również na autach "prosto z Niemiec" - po Castrolu zawsze był największy syf. Naturalnie to również w miarę przyzwoity olej, ale z tej całej grupy IMO najgorszy. Oczywiście potem jest już wielka przepaść do padak typu Lotos, Orlen, itd. Mowa cały czas o full lub hc i semi, bo chyba nikt rozsądny nie używa już w dzisiejszych czasach do czegokolwiek (większość Żuków już zezłomowana) minerału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul owszem b. dobry olej ale dla mnie na 2-gim miejscu za LM

jestes powaznie osamotniony w tym stwierdzeniu. wystarczy poprzegladac fora roznych marek aby uznac, ze to Motul jest na 1-szym miejscu. I sa to opinie ludzi kompletnie niezaleznych od handlu daną marką oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj niemieckie fora (zaraz mi zarzucisz, że z kolei Niemcy mają uraz do francusko-amerykańskiej firmy i chwalą tylko swoje produkty...)

Zresztą nie chodzi mi o licytowanie się, te 2 marki uważam za najlepsze , ja mam akurat takie doświadczenia a wybór należy do użytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...