Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

jeździ ktoś na motulu 0w30 specific 504/507??? ACEA C3?

jakieś plusy,minusy?

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

podrążyłem trochę temat i audi stosuje od pewnego czasu zamiast 5w30 oleje 0w30 więc niejako 0w30 jest zamiennikiem "starego" 5w30, zapewne są to kwestie norm ekologicznych aby silniki wydzielały jak najmniej CO2 i teoretycznie mniej paliły

nie zmienia to faktu że mam dylemat który wlać, 0w30 na pewno lepiej smaruje w niższych temperaturach silnik i to może będzie dla mnie klucz dla lepszej ochrony silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, RALF76 napisał(a):

podrążyłem trochę temat i audi stosuje od pewnego czasu zamiast 5w30 oleje 0w30 więc niejako 0w30 jest zamiennikiem "starego" 5w30, zapewne są to kwestie norm ekologicznych aby silniki wydzielały jak najmniej CO2 i teoretycznie mniej paliły

nie zmienia to faktu że mam dylemat który wlać, 0w30 na pewno lepiej smaruje w niższych temperaturach silnik i to może będzie dla mnie klucz dla lepszej ochrony silnika

Od ponad 3 lat leją w ASO 0w30 od Shella. Jak chcesz 5w30 to zerknij sobie na Lotos Aurum. Kosztuje śmieszne pieniądze, a ma bardzo dobre parametry, opinie i świeże bazy olejowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Hugo napisał(a):

Od ponad 3 lat leją w ASO 0w30 od Shella. Jak chcesz 5w30 to zerknij sobie na Lotos Aurum. Kosztuje śmieszne pieniądze, a ma bardzo dobre parametry, opinie i świeże bazy olejowe ?

no to już trochę czasu od kiedy 0w30 jest zalewany a opinii na forum mało :)

dzięki, zerknę na Lotos Aurum - faktycznie cena szokuje :)

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wlewam do rzepakowego smierdziucha 3.0 CDUD zwykłego Motula Xcleana 5W40 C3

wymiana max 7000km, silnik w srodku czysty, zadnych krzepów i innych lepkich gó...ien

zrobione juz 300000km, po programie na 320kM/710Nm, wlasnie zmieniałem w nim rozrzad

tak na prawde to sam olej nie ma takiego znaczenia jak jego czesta wymiana i własciwy poziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2023 o 10:56, Andrucha napisał(a):

@Dev a jest sens łac archoila 9200 do oleju mimo wymiany co 9-10 tys km ?

 

zawsze jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma doświadczenie w olejach PAO? jest faktycznie jakaś różnica do poprzedników oprócz ceny? Czy lepiej wymieniać co 10k zgodnie z normą i nie płacić więcej za bańkę? może są jakieś plusy? niższa temp oleju w gorące dni itp?? czy mniejsze zużycie elementów ale to trzeba porównać 2 silniki na różnych olejach po dużym przebiegu wówczas może jakieś różnice będą widoczne, nie wiem czy w ogóle ktoś robił takie testy

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zwykłego krecenia się dookoła komina na wsi to każdy olej będzie dobry, dla zwyklego śmiertelnika PAO czy HC nie robi różnicy.

Wymiana co 10000km ? A i owszem ale to zależy od tego jakie robisz przebiegi w ciągu dnia. Im częściej odpalasz i gasisz tym interwał powinien być krótszy. Robisz trasy ok, ale jak tylko poruszasz się po mieście to warto skrócić ten czas/przebieg.

Ja zmieniam oliwę co 3000km i spuszczam syf, ale te km robię w ciągu 6 miesięcy bo na codzień poruszam się inną padaką.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym zebyscie mi doradzili ktory olej lotus wybrac do audi a4b8 2.0Tdi. Nie wiem co bylo zalewane do tej pory bo samochod mam od maja. Wymienilem filtry i olej na castrola 5w30 12tys km temu a teraz chce zmienic wlasnie na lotus tylko nie wiem ktory. Samochod ma DPF. z tego co widze to jest kilka rodzajow..

LOTOS Synthetic C2+C3 5W30 5L olej syntetyczny

LOTOS AURUM 5W30 C3 505.01 dexos2 LL04 olej 5L

LOTOS SYNTHETIC 5W30 504/507 DPF olej silnikowy 5L

To chyba tyle. Ktory wybrac?

 

Ogolnie to robie miesiecznie ok 2,5tys km z czego 2tys w trasie jesli ma to znaczenie. Przynajmiej na ta chwile.

Edytowane przez lukpie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukpie Lotos Aurum to olej, który ma bardzo dobre parametry i zamiata nawet te droższe oleje, którymi się tak niektórzy podniecają 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hugo napisał(a):

@lukpie Lotos Aurum to olej, który ma bardzo dobre parametry i zamiata nawet te droższe oleje, którymi się tak niektórzy podniecają 😁 

LOTOS AURUM 5W30 C3 505.01 dexos2 LL04 olej 5L

LOTOS AURUM 5W30 504/507 olej silnikowy 5L

a wiec ktory lepszy?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Hugo napisał(a):

@lukpie ten drugi Aurum, z normą 504.00/507.00

ok wiec taki zakupie. Dzieki.

 

EDT. 4,8l wlac?!

Edytowane przez lukpie
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, lukpie said:

ok wiec taki zakupie. Dzieki.

 

EDT. 4,8l wlac?!

U mnie w CJCB wchodzi 5l i jest akurat👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kris1909 napisał(a):

U mnie w CJCB wchodzi 5l i jest akurat👌

W sumie 200 wiecej nie powinno zrobic roznicy:D a po co zostawiac takie troche w pojemniku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, lukpie said:

W sumie 200 wiecej nie powinno zrobic roznicy:D a po co zostawiac takie troche w pojemniku:)

Ostatnio po kilku latach kupiłem nawet bagnet i wskazuje zaraz po wymianie w okolicach połowy skali, więc naprawdę dobry poziom. Kiedyś gdzies wyczytałem, że 4.8+ 200ml na filtr? Już nie pamietam, ale zalewam tak już 6sty rok i jest wszystko si. Nic nie dolewam wymiany co około 11kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kris1909 napisał(a):

Ostatnio po kilku latach kupiłem nawet bagnet i wskazuje zaraz po wymianie w okolicach połowy skali, więc naprawdę dobry poziom. Kiedyś gdzies wyczytałem, że 4.8+ 200ml na filtr? Już nie pamietam, ale zalewam tak już 6sty rok i jest wszystko si. Nic nie dolewam wymiany co około 11kkm

bagnet tez sobie dokupilem wiec sie sprawdzi. Jak bedzie ciut wiecej to wlasnie nie bedzie ewentualnych dolewek:) chociaz w sumie nie wydaje mi sie zebym musial cos dolewac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, lukpie said:

bagnet tez sobie dokupilem wiec sie sprawdzi. Jak bedzie ciut wiecej to wlasnie nie bedzie ewentualnych dolewek:) chociaz w sumie nie wydaje mi sie zebym musial cos dolewac.

Olej zmieniłem 1.5 miesiąca temu, zalane 5l na bagnecie prawidłowy poziom to pomiedzy 0(min) 24(maks) i zaraz po wymianie wskazanie było 18, dziś sprawdzałem i spadło do 16 po przejechaniu 2500km, tak więc jak pisałem wcześniej 5l jest u mnie idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...