Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam ja mam audi a4 b7 1.9tdi 116km z 2005roku bez DPF przebieg 219tys. Teraz jest 5w30 ale nie wiem jaki dołączę zdjęcie z kartka z pod maski proszę o pomoc bo na czytałem się różnych forum i różne opinie są jaki olej. Prosił bym was o pomoc jaki olej wlać bo jestem ciemny zupełnie jeśli chodzi o to jedni polecają cast rola jedni odradzają i polecają motula  albo LM. Pomóżcie jaki olej najlepszy dla audika. A drogie pytanko to jakie filtry bo chce wymienić wszystkie oleju paliwa powietrza i kabinowy jakie się sprawdzają i są najlepsze.

IMG_20210401_152917.jpg

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Filtry z firmy MANN, olej moim zdaniem warto na 5W40 zmienić, turbo będzie miało lepsze smarowanie. Z firm to :

Millers, Liqui Molly, RAVENOL VMO 5W40 CleanSynto.

Opublikowano

Wielkie dzięki za podpowiedź a jakiś konkretny model oleju? 

Opublikowano
2 godziny temu, Artur_a4-b7 1.9tdi napisał:

...a jakiś konkretny model oleju? 

Lista długa, przecież masz jakieś preferencje, jakościowe, cenowe itd.

Jakiej firmy ? w jakiej ilości ? w jakiej kwocie ?

A tak na serio silnik bierz Ci coś tego oleju ? do zalania wystarczą 4 litry.

5W30 zalewają do tego silnika przy interwale LL a tak to każdy 5W40 C3 / 505.01.

Ja dla powiewu świeżości i odmiany poleciłbym Neste Oil PRO C3 5W40 .

Opublikowano
2 godziny temu, KINIAM napisał:

A tak na serio silnik bierz Ci coś tego oleju ? do zalania wystarczą 4 litry.

sprawa mocno dyskusyjna

Opublikowano
W dniu 22.05.2021 o 20:06, Dev napisał:

sprawa mocno dyskusyjna

Ojj dokładnie. U mnie weszło całe 5L i na bagnecie między Min a Max ? Olej Motul 8100 X-Clean+ C3 5W30. Silnik 2.0 TDI 140 KM BPW.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam panowie zakupiłem audi a4 b7 1.9tdi 116km bez dpf 2006 rok avant chciałabym wymienić olej z filtrami wszystkimi obecnie jeździ na castrol 5w40 ale opinie o tym oleju są kiepskie to bym bardziej chciałbym go się pozbyć ze silnika z góry dzięki za pomoc 

Opublikowano
14 godzin temu, Przemas0612 napisał:

Witam panowie zakupiłem audi a4 b7 1.9tdi 116km bez dpf 2006 rok avant chciałabym wymienić olej z filtrami wszystkimi obecnie jeździ na castrol 5w40 ale opinie o tym oleju są kiepskie to bym bardziej chciałbym go się pozbyć ze silnika z góry dzięki za pomoc 

Wlej cokolwiek 5w40 505.01

Edytowane przez Dev

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

@Dev
Jesteś w stanie powiedzieć co i w jakich ilościach lać do A6C7 3.0TDI bodajże CLAA z STronikiem?

Opublikowano
6 godzin temu, Emejcz napisał:

@Dev
Jesteś w stanie powiedzieć co i w jakich ilościach lać do A6C7 3.0TDI bodajże CLAA z STronikiem?

daj VIN

Opublikowano
Godzinę temu, Dev napisał:

daj VIN

WAUZZZ4G3CN057094

Opublikowano
11 godzin temu, Emejcz napisał:

WAUZZZ4G3CN057094

5W30 504.00/507.00 

ok 6.5 litra ale od tego masz fisa

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 4.06.2021 o 08:24, Przemas0612 napisał:

Witam panowie zakupiłem audi a4 b7 1.9tdi 116km bez dpf 2006 rok avant chciałabym wymienić olej z filtrami wszystkimi obecnie jeździ na castrol 5w40 ale opinie o tym oleju są kiepskie to bym bardziej chciałbym go się pozbyć ze silnika z góry dzięki za pomoc 

Mam to samo, tylko 2007 rocznik :) Od 2 lat go posiadam - (dotychczas już były 3 wymiany, szykuje się czwarta XD - co 10 tys. max) wymieniam na Liqui Moly 5W40 Top tec 4100 z normą, którą Dev podał :) 

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam pacjent 1.9 tdi avf zalany obecnie Liqui moly top tec 4100 co będzie lepszym rozwiązaniem ? Valvoline Synpower mst c3 czy Motul Specific ? 

Opublikowano

Witam klubowiczów,  mam takie pytanie silnik 1.9 TDI AVF, został zalany olej MOTUL 8100 X-clean+ C3, 504 00/ 507 00, czy ten olej dobrze się sprawdza w takim silniku?

Edytowane przez Pomarancz94

Opublikowano

Panowie obecnie mam zalany olej MOTUL 8100 X-clean 5w40 do mojej audicy. 

zostało mi 2 litry oleju Motul Specific 5w40 czy moge uzywac go na dolewke czy lepiej nie mieszac?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Mieszaj dowolnie 

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Witam, który olej wybrać do 3.0TDI ASB z dpf? 

 

Motul 8100 X-Clean+ C3 5W30 czy lepszy będzie Liqui Moly Top Tec 4200 5W30.

 

Dotychczas jeździłem na Motulu i mam wrażenie że to olej raczej mocno przeciętny.

Czy warto zmienić na trochę droższy LM? A może inny?

Poleci ktoś zaufane źródło sprzedaży (może być na pw)?

 

Opublikowano

Wszystko jedno

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

DETA 190 koni - olej 0W30 czy 5W30?

Aktulanie zalany 0W-30 CASTROL EDGE PROF. LL

Ewntulnie co można lepszego od castrola ?

MILLERS XF PREMIUM C3 VW 0W30 ? A moze coś z Motula ale nie wiem jaki jest c3 0W30?

chyba że ori VW VOLKSWAGEN LONGLIFE III FE 0W30 504/507??

W historii auta widzę że był zalewany także 5W30 a teraz 0w30 - pytanie co zalać?

 

Oczywiście wymiana co 10-12 tys

Edytowane przez RALF76

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.