Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Trzeszcząca roleta w Avancie


Maniusiek28

Rekomendowane odpowiedzi

Mój post nie dotyczy jakiejś naprawy którą przeprowadziłem i nie wiem czy to właściwy dział, ale jestem tak w....y że piszę właśnie tu!!! Mianowicie trzeszczy mi roleta w bagażniku avanta, na nierownościach, ten trzask doprowadza mnie do szału!!! Każda przejaszczka zaczyna być koszmarem przez to trzeszczenie (czasem ją zdejmuję by było cicho)..............Proszę o pomoc może ktoś z klubowiczów miał podobny problem i jakoś z niego wybrnoł (za rady typu kup nową w ASO serdecznie dzięuję).

Zdesperowany Maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, ja owinąłem te bolce taśmą jak kolega wyżej pisał, ale dałem jej tak że nie żałowałem sobie :> (później zrywałem bo za dużo dałem i ciężko ją było zahaczyć w uchwyty. Problem zniknął ale nie do końca bo trzeszczy dalej ale już nie tak często i donośnie. U mnie są pęknięte uchwyty i jeden z nich właśnie też trzeszczy. Jak będę mieć czas to przeczyszczę bolce i uchwyty i dam WD-40 jak kolega pisał. Jak to pomoże to dam znać koledze.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Zdesperowany. Zgodnie z tym co Ci napisał schiller było o tym chyba ze 4 strony różnych porad. Użyj szukaczki Mańku, aby poblem rozwiązać swój, a dublowania tematów i niepotrzebnego nabijania postów uniknąć.

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem ten sam problem w B6, troche WD40 i po sprawie. Tak samo trzeszczala mi wkladka zamka w Golfie IV, ktora ocierala sie o metalowy "cyngiel" - i WD tez pomoglo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja znalazłem 100% spobów!

zabrałem dziadkowi z garażu starą dętkę rowerową - czarną!

wyciąłem z niej paski - długości około 4-5 cm, szerokości ok 1 cm.

takie paseczki wkleiłem w te wycięcia w które wchodzi uchwyt pokrywy. (nie wiem czy dobrze wyjaśniam),

ale efekt jest taki, że teraz ta czarna końcówka jak sie ją ułoży w rowku to opiera się całkowiecie na gumie z dętki

- guma z dętki jest cieniutka więc spokojnie wszystko się mieści - posuwam tak już ponad tydzień i jest pico bello. polecam

wklajałem na kropelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nad takim samym rozwiązaniem się zastanawiam tylko dętki ciągle nie mam ;o(

Ale pomysł wydaje się najskuteczniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem koszulki termokurczliwe - też popiskiwały. Jak sie okazało trzeszczenie wynikalo ze złamania bolca na jednym z końców mocowania belki rolety - zapodanie podkładki pod wkręt rozwiązałao problem.

Dodatkowo w miejscu zaczepiania rolety wkleiliśmy kawaki materiału - po tym już nie ma prawa skrzypieć.

Maniusiek potwierdź jak po naprawkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo juz o tym. bierzesz tasme izolacyjna owijasz te bolce i jest spokój :th:

a nie taśmą np krawiecką? widziałem chyba, (tylko nie sądziłem że to do tego) na którymś zlocie któryś z chłopaków mówił otych skrzypieniach[br]Dopisany: 18 Marzec 2008, 11:04 _________________________________________________

bylo juz o tym. bierzesz tasme izolacyjna owijasz te bolce i jest spokój :th:

a nie taśmą np krawiecką? widziałem chyba, (tylko nie sądziłem że to do tego) na którymś zlocie któryś z chłopaków mówił otych skrzypieniach

musze to zobaczyć, pisanienicmi nie mówi zobacze to u brata tak zrobie , bedziesz dziś na spocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...