Treść opublikowana przez Sebastianb6
-
Zmiana dekorów na szczotkowane alu z wnętrza SWING
Piano wygląda super ale alu też nie odrzuca,wydaje mi się że pasują obydwa. Alu-bo jest dużo elementów podobnch ale piano jest ciemy i fajnie dzieli deskę i boczki .
-
[ A4 B6 ] Moja A4 w sesji pod Radzyńskim Pajacem:)
Ładna felga. Jakieś zmiany wnętrza ?
-
czy to skrzynia biegow padla?
To jak zamontujesz,załóż jakiś wątek jak się na tym jeździ.
-
problem z redukcja biegow
Mysle ze to moze byc problem z wybierakiem. Sprawdz na wbitym biegu czy masz luzy na poszczególnych biegach. Sprawdź to przy zgaszonym silniku.
-
A4 B6 Avant - oberwalem hakiem, jak najlepiej naprawic? Jakies pomysly?
Dwa wyjścia: 1.Błotnik wywal,kup oryginał,może być używka ale bez rdzy i pomaluj w swój kolor. Zderzak polerka i będzie spoko; 2.Błotnik do szpachlowania,malowania.Zderzak jw. Osobiście ze szpachli bym zrezygnował bo w dolnej cześci zawsze zbiera kamienie,zimą sól i pojawią sie odpryski.
-
Ktoś mi "stjuningował" drzwi - szukać nowych czy da radę wyprostować ?
Da sie to naprawić ale może dojść do uszkodzenia powłoki lakierniczej. Ja robiłem coś takiego w swoim poprzednim aucie. Jeśli lakier nie jest uszkodzony to warto to naprawić,aczkolwiek nie jest to poważne uszkodzenie. Ja robiłem to na Radzymińskiej,o ile dobrze pamiętam to obok Aso Opla,bądź Chevroleta. Naprawa wymagała rozebrania drzwi,ale udało się bez uszkodzenia lakieru,aczkolwiek trzeba się z tym liczyć. ---------- Post dopisany at 18:22 ---------- Poprzedni post napisany at 18:21 ---------- Nie prubowałeś namirzać sprawcy poprzez monitoring? Wiem że może to być bardzo trudne ale możliwe.
-
Wybita prawa koncowka drazka kierowniczeego , proszę o porade
Jak koledzy wyżej,Lem trochę kosztuje ale w porównaniu z zammienikami będziesz cieszył się spokojem dłużej(wiadomo jakie są nasze drogi).
-
Szkrzynia jest bardzo agresywana przy zmianie biegów
Regulacji-brak. Po założeniu nowego sprzęgła nie powinny pojawić się żadne problemy,chyba ze ktoś wymienił na spieka
-
problem z redukcja biegow
Skoro nie masz problemu z wrzucaniem biegów to skrzynia się rozssprzęgla. Wydaje jakieś dziwne dźwięki podczas zmiany biegów?
-
Klapa nie otwiera się z piliota ani switcha. Siłownik dobry.
A samo połączenie na kostce ? Nie jest zaśniedziałe ?
-
odpala za trzecim podejściem
A możesz napisać coś więcej ? Bo ja mam podobny problem z rana jak odpalam to zawsze za drugim razem odpala.
-
Pęcheżyki w rynienkach na dachu.
Niestety pełny ocynk to fikcja. Newralgiczne miejsca tak oczywiście,niestety przednie błotniki to już ominęło. W nowszych jest jeszcze słabsze zabezpieczenie antykorozyjne.
-
lotka na klape do avanta - jaką wybrać ? / zaślepienie wycieraczki
Lotka z laminatu niestety potrafi pracować w lato dość intensywnie. Widziałem już dwukrotnie poprawianą lotkę po malowaniu.
-
Tylna dokładka zderzaka OETTINGER
Wygląda super. Jak będzies zmalował to zaznaczasz owale wokół wydechu w kolorze nadwozia czy malujesz na czarno ? Gdzie dorwałeś dokładkę ?
-
Woda a grzane fotele
Dokladnie. Nawet gdy fotel bedzie mial wylaczone zasilanie moze pozostac woda, ktora w pozniejszym czasie moze utleniac linke ktora w macie odpowiada za grzanie. Miedz sie utlenia a wilgoc moze przyspieszyc ten proces.
-
wymiana uszkodzonego łożyska PRZOD
Madbar,czy dźwięk o którym mówisz występował także przy puszczaniu gazu ? Tzn. czy pryśpieszając powiedzmy do około 100km/h następnie puszczając gaz słyszałeś ten dźwięk ?
-
Woda a grzane fotele
Ja bym tego nie testował. Masz podgrzewane fotele,po załączeniu nie mówie że może dojść do zwarcia ale lynie tamtędy duży prą(podczas grzania) który może w połączeniu z wodą i jakimś przebiciem uszkodzenie maty grzewczej. W macie w miarę upływu czasu pojawiają się małe pęknięcia izolacji,stąd ryzyko przebicia. Tobie raczej nic się nie stanie ale gorzej z elementem grzewczym.
-
Świeci się lampka w środku po zamknięciu drzwi, alarm załącza się po zamknięciu
Kolego,zobacz w warsztacie,jest trochę lektury na ten temat. Ale to pewnie mikrowłącznik. Multimetrem możesz sprawdzic na kostce która wchodzi do zamka,najpierw zacznij od działu warsztat.
-
Nie uruchamia się wentylator chłodnicy.
Czujnik miał uszkodzony element bimetalowy i nie uruchamiał wentylatora. Po wymianie i nagrzaniu silnika wentylator uruchamia się prawidłowo. Dzięki serdecznie za pomoc,nareszcie mogę odetchnąć
-
Jak doprowadzić zasilanie do elektrycznych lędźwi.
Tak ale puść go identycznie jak lewy fotel,przewód podwieś pod deską,podepnij. Pod fotelami masz miejsca na złączki, od air bag,napinaczy,mat grzewczych,możesz te miejsca wykorzystać do wyprowadzenia kabli.
-
Nie uruchamia się wentylator chłodnicy.
Niestety czujnik nie załącza wentylatora,po zagrzaniu i dwóch otwarciach termostatu,dalej nie startuje. Ten czujnik ma 4 piny,dwa do wskaźnika temperatury a dwa do wentylatora. Także wydaje mi się że do wymiany.
-
Oklejanie dekorów w Audi folią 3M
kristof91 -czarnę będą bardzo fajnie wyglądać. Ja teraz szukam folii odpowiedniej,takiej podobnej kolorystycznie do nowych audii. Tam masz zastosowane szare wnętrza i czarne listwy.
-
Jak doprowadzić zasilanie do elektrycznych lędźwi.
Z lewej strony masz bezpieczniki i kilka miejsc wolnych. Za bezpiecznikami masz plus,do którego mozesz podłączyć przewód z konektorem pod bezpiecznik 20A. Kolejno montujesz następny konektor,który doprowadzasz do fotela kierowcy pod dywanem(masz kanał w który po zdjęciu podstopnicy możesz bezpiecznie poprowadzić przewód). Kostki możesz kupić w aso bądź na szrocie,wystarczą najprostsze dwupinowe,umozliwią Ci w przyszłości szybkie rozłączenie. Użyj przewód 2,5mm2 min i bezpiecznik 20A.
-
Nie uruchamia się wentylator chłodnicy.
Dzięki Bromchit-strzał w dziesiątkę ! s5 plus czujnik w krućcu z tyłu silnika. Po wymianie bezpiecznika i wypięcu czujnika wentylator ruszył. Jutro wymieniam czujnik i mam nadzieję że będzie ok. Dzięki za pomocne wskazówki . Masz u mnie dobre piwo !
-
Rozłącza lub gubi napięcie z radia i zegarów
Wymien akumulator na nowy,tylko dobrze go dobierz. Przy uruchomienu po postoju potrzebny jest wiekszy prąd aby uruchomić wszytkie urządzenia,dlatego kasuje date,radio-akumulator nie trzyma juz prawidłowego poziomu.