Treść opublikowana przez NYNA
-
[B5 AFN] Pytanie o temperaturę
Termostat do wymiany. Tylko nie kupuj jakiś wynalazków tylko albo ten z aukcji powyżej(jest ori) albo w ASO koszt ok.80 zł. Oprócz termostatu będziesz potrzebował jeszcze oring uszczelniający który trzeba osobno kupić koszt w ASO 4 zł Przy wymianie trzeba spuścić płyn z układu chłodzenia wiec jak nie miałeś wymienianego to dobra okazja żeby wymienić.Do układu płyn G12+ różowy.
-
Ceny paliwa marzec 2026
To faktycznie jakoś u was dziwnie Neste Częstochowa ON- 3.05 PB- 3.05
-
[ALL] Dolany płyn hamulcowy do układu wspomaganiu - co zrobić ?
http://www.a4-klub.pl/smf/b5_aah_wymiana_plynujak-t50584.0.html;msg543966#msg543966
-
Chłodzenie silnika Audi A4 B6 1.9 TDI AVF- bardzo dziwne objawy
A jeżeli wskaźnik bardzo Ci wariuje to może czujnik temperatury jest walnięty.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ano są ludzie którzy nawet producentów będą poprawiać, dlatego nie ma sensu tworzyć dodatkowych stron tego wątku bo jak ktoś nie chce zrozumieć pewnych rzeczy to nie zrozumie widać taki charakter. Całe szczęście że swoją wiedze używa tylko do eksploatacji własnego samochodu.
-
[ALL] G 002 000 i G 004 000 - czy można zmieszać ?
To chyba będzie najlepsze rozwiązanie.Ja tak właśnie zrobiłem spuściłem stary płyn i zalałem nowym ori G004 i jest git
-
[B5 1Z] Wymiana świec żarowych
Bo tak jak wyczytałeś jeden robi tak a drugi inaczej. Ja bym najpierw spryskał WD 40 pojeździł jeden/dwa dni i wykręcał na letnim silniku.
-
Alufelgi zimą
Ale to raczej nie przez alumy się ślizgałeś tylko przez to że za szerokie opony miałeś bo na zimę wiadomo węższe i do tego jeszcze używki .Mogłeś odrazu kupić alumy 15 oponka 195/65 i było by
-
[B5 ADP] Czy czujnik temperatury G62 odpowiada tylko za wskazania na desce ?
Musisz osobno go kupić bo nie ma go w zestawie.Także lepiej się upomnieć niż 2 razy jeździć.
-
[B5 ADP] Czy czujnik temperatury G62 odpowiada tylko za wskazania na desce ?
Tak. Pamiętaj tylko że jak wyjmiesz stary czujnik to Ci trochę płynu poleci więc nie rób tego na gorącym silniku.
-
[B5 ADP] Czy czujnik temperatury G62 odpowiada tylko za wskazania na desce ?
Koszt tego czujnika jest taki( 81 zł + 4 zł oring uszczelniajacy) że raczej nie opłaca się kupować dziadowskich zamienników.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
A co niby by Ci sie miało stać odrazu? Ale spoko z czasem się przekonasz że jest różnica. Jak byś trochę poczytał a nie słuchał mechaników z ubiegłej epoki to byś wiedział. Skoro producent zaleca do tego silnika olej z taką normą to raczej ma ku temu powody ale oczywiście Polacy są mądrzejsi i wiedzą lepiej a później narzekania jakie to te auta są chu...we ciągle się psują.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Hmmm chyba jednak czujnik ale dla pewności Vaga by trza podpiąć.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
U mnie pokazało błąd czujnika, a nie wariuje Ci wskaźnik? W danych silnika AJM wychodzi że jest 7,5 litra w układzie http://bitnet.ro/vw/vindecoder/ A co do temperatur to ostatnio kupowałem koncentrat w ASO i było z tyłu butelki że jak pół na pół się rozrobi to daje pewność do -36.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Płynu wchodzi 7,5 litra z jednej butelki koncentratu 1,5 litra masz ok. 3 litry płynu do -36 stopni to i tak musisz 3 butelki kupić więc jedną możesz wlać samego koncentratu to ci w życiu nie zamarznie.Z tyłu butelki na koncentracie są opisane proporcje.Co do wymiany to w 1.9 nie jest skomplikowana jest gdzieś fotostory w dziale Warsztat.
-
[B5 AVG] Maksymalna prędkość 1.9 TDI 110KM 1999r.
W B5 dokładną prędkość można na klimatroniku sprawdzić bo licznik przekłamuje ok 6-8 km/h
-
[ALL B5] Wymiania AKU bez zakodowania radia
Tak na zapalonym.
-
[ALL B5] Wymiania AKU bez zakodowania radia
Ja kiedyś tak robiłem w Oplu Vectrze bo bałem się że alarm i radio się zakodują więc nie gasiłem auta, kumpel stał z drugim aku. i tylko zdjąłem kalemę z jednego i założyłem szybko na drugi aku. i nic się nie zakodowało
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
To wymień ten termostat bo koszt nieduży tylko na Ori w ASO kosztuje ok 80 zł plus uszczelka przy okazji płyn w układzie chłodzenia (G12+) też możesz wymienić chyba że masz dobry i będziesz miał. spokój
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
To u mnie 90 będzie też po 10-12 km zależy jeszcze czy po trasie czy po mieście bo jak co chcile na światłach stajesz to się wolniej rozgrzewa niż podczas ciągłej jazdy. Jeżeli miał byś wlanięty czujnik to by ci temp. na blacie latała od 90 do 60 i na VAG-u by pewnie błąd wyrzuciło tak jak u mnie było.Ja dla świętego spokoju odrazu wymieniłem termostat i czujnik i mam spokój. Pojeździj jeszcze trochę i obserwuj co się dzieje.Jak trochę mrozy spadną to powinno juz być normalnie.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Teraz jak jest zimno to dociąga po dłuższej jeździe ale temperatura się wacha 88-85 na blacie oczywiście cały czas 90 a podczas postoju tak z 5 minut jak mam ogrzewanie włączone to temp mi spadnie i na blacie i na klimatroniku. Termostat i czujnik temp. wymieniałem w lipcu i dopóki takich mrozów nie było to faktycznie temp. miałem 88-89 st. Teraz jak jadę do pracy 4 km z włączonym ogrzewaniem to mi do 65-70 st. dochodzi. Termostat sobie możesz wymienić bo koszt niewielki ale czy się coś dużo zmieni to wątpię.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Według mnie przy tak niskich temperaturach i włączonym ogrzeaniu to normalne, ale może po wymianie będzie faktycznie lepiej.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Przy takim mrozie to normalne że na postoju przy włączonym ogrzewaniu Ci spada temperatura.Z tego co piszesz to podczas jazdy wszystko jest ok. to po co chcesz termostat wymieniać?
-
[B5 AVG] Problem z termostatem
Jeżeli Ci się tak dzieje podczas jazdy to pewnie termostat masz do wymiany lub czujnik temperatury ale żeby to sprawdzić to tak jak kolega wyżej napisał tylko VAG
-
[B6 AVF] Multi czy Tip - jaką mam skrzynię ?
Na wlepce we wnęce koła zapasowego albo książce serwisowej. W tym wątku masz rysunek który to numer: http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_wsteczny_bez_wciskania-t60233.0.html A później tu sprawdź: http://bitnet.ro/vw/vindecoder/