Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

NYNA

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez NYNA

  1. NYNA odpowiedział(a) na insecto temat w 1.9TDI
    Termostat do wymiany. Tylko nie kupuj jakiś wynalazków tylko albo ten z aukcji powyżej(jest ori) albo w ASO koszt ok.80 zł. Oprócz termostatu będziesz potrzebował jeszcze oring uszczelniający który trzeba osobno kupić koszt w ASO 4 zł Przy wymianie trzeba spuścić płyn z układu chłodzenia wiec jak nie miałeś wymienianego to dobra okazja żeby wymienić.Do układu płyn G12+ różowy.
  2. To faktycznie jakoś u was dziwnie Neste Częstochowa ON- 3.05 PB- 3.05
  3. http://www.a4-klub.pl/smf/b5_aah_wymiana_plynujak-t50584.0.html;msg543966#msg543966
  4. A jeżeli wskaźnik bardzo Ci wariuje to może czujnik temperatury jest walnięty.
  5. Ano są ludzie którzy nawet producentów będą poprawiać, dlatego nie ma sensu tworzyć dodatkowych stron tego wątku bo jak ktoś nie chce zrozumieć pewnych rzeczy to nie zrozumie widać taki charakter. Całe szczęście że swoją wiedze używa tylko do eksploatacji własnego samochodu.
  6. To chyba będzie najlepsze rozwiązanie.Ja tak właśnie zrobiłem spuściłem stary płyn i zalałem nowym ori G004 i jest git
  7. Bo tak jak wyczytałeś jeden robi tak a drugi inaczej. Ja bym najpierw spryskał WD 40 pojeździł jeden/dwa dni i wykręcał na letnim silniku.
  8. Ale to raczej nie przez alumy się ślizgałeś tylko przez to że za szerokie opony miałeś bo na zimę wiadomo węższe i do tego jeszcze używki .Mogłeś odrazu kupić alumy 15 oponka 195/65 i było by
  9. Musisz osobno go kupić bo nie ma go w zestawie.Także lepiej się upomnieć niż 2 razy jeździć.
  10. Tak. Pamiętaj tylko że jak wyjmiesz stary czujnik to Ci trochę płynu poleci więc nie rób tego na gorącym silniku.
  11. Koszt tego czujnika jest taki( 81 zł + 4 zł oring uszczelniajacy) że raczej nie opłaca się kupować dziadowskich zamienników.
  12. A co niby by Ci sie miało stać odrazu? Ale spoko z czasem się przekonasz że jest różnica. Jak byś trochę poczytał a nie słuchał mechaników z ubiegłej epoki to byś wiedział. Skoro producent zaleca do tego silnika olej z taką normą to raczej ma ku temu powody ale oczywiście Polacy są mądrzejsi i wiedzą lepiej a później narzekania jakie to te auta są chu...we ciągle się psują.
  13. Hmmm chyba jednak czujnik ale dla pewności Vaga by trza podpiąć.
  14. U mnie pokazało błąd czujnika, a nie wariuje Ci wskaźnik? W danych silnika AJM wychodzi że jest 7,5 litra w układzie http://bitnet.ro/vw/vindecoder/ A co do temperatur to ostatnio kupowałem koncentrat w ASO i było z tyłu butelki że jak pół na pół się rozrobi to daje pewność do -36.
  15. Płynu wchodzi 7,5 litra z jednej butelki koncentratu 1,5 litra masz ok. 3 litry płynu do -36 stopni to i tak musisz 3 butelki kupić więc jedną możesz wlać samego koncentratu to ci w życiu nie zamarznie.Z tyłu butelki na koncentracie są opisane proporcje.Co do wymiany to w 1.9 nie jest skomplikowana jest gdzieś fotostory w dziale Warsztat.
  16. W B5 dokładną prędkość można na klimatroniku sprawdzić bo licznik przekłamuje ok 6-8 km/h
  17. Tak na zapalonym.
  18. Ja kiedyś tak robiłem w Oplu Vectrze bo bałem się że alarm i radio się zakodują więc nie gasiłem auta, kumpel stał z drugim aku. i tylko zdjąłem kalemę z jednego i założyłem szybko na drugi aku. i nic się nie zakodowało
  19. To wymień ten termostat bo koszt nieduży tylko na Ori w ASO kosztuje ok 80 zł plus uszczelka przy okazji płyn w układzie chłodzenia (G12+) też możesz wymienić chyba że masz dobry i będziesz miał. spokój
  20. To u mnie 90 będzie też po 10-12 km zależy jeszcze czy po trasie czy po mieście bo jak co chcile na światłach stajesz to się wolniej rozgrzewa niż podczas ciągłej jazdy. Jeżeli miał byś wlanięty czujnik to by ci temp. na blacie latała od 90 do 60 i na VAG-u by pewnie błąd wyrzuciło tak jak u mnie było.Ja dla świętego spokoju odrazu wymieniłem termostat i czujnik i mam spokój. Pojeździj jeszcze trochę i obserwuj co się dzieje.Jak trochę mrozy spadną to powinno juz być normalnie.
  21. Teraz jak jest zimno to dociąga po dłuższej jeździe ale temperatura się wacha 88-85 na blacie oczywiście cały czas 90 a podczas postoju tak z 5 minut jak mam ogrzewanie włączone to temp mi spadnie i na blacie i na klimatroniku. Termostat i czujnik temp. wymieniałem w lipcu i dopóki takich mrozów nie było to faktycznie temp. miałem 88-89 st. Teraz jak jadę do pracy 4 km z włączonym ogrzewaniem to mi do 65-70 st. dochodzi. Termostat sobie możesz wymienić bo koszt niewielki ale czy się coś dużo zmieni to wątpię.
  22. Według mnie przy tak niskich temperaturach i włączonym ogrzeaniu to normalne, ale może po wymianie będzie faktycznie lepiej.
  23. Przy takim mrozie to normalne że na postoju przy włączonym ogrzewaniu Ci spada temperatura.Z tego co piszesz to podczas jazdy wszystko jest ok. to po co chcesz termostat wymieniać?
  24. Jeżeli Ci się tak dzieje podczas jazdy to pewnie termostat masz do wymiany lub czujnik temperatury ale żeby to sprawdzić to tak jak kolega wyżej napisał tylko VAG
  25. NYNA odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B6/B7
    Na wlepce we wnęce koła zapasowego albo książce serwisowej. W tym wątku masz rysunek który to numer: http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_wsteczny_bez_wciskania-t60233.0.html A później tu sprawdź: http://bitnet.ro/vw/vindecoder/

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.