Treść opublikowana przez NYNA
-
[B6 AWX] Termostat czy pompa wody ?
W obu przypadkach termostaty będą do wymiany. Koszt w ASO około 80 zł + oring uszczelniający około 5 zł i koncentrat G12+ około 35 zł za 1,5 litra. Wymiana opisana w dziale warsztat lub u jakiegoś fachmana to koszt około 40 zł.
-
[B5 1Z] Kopci na szaro-niebiesko przy uruchamianiu
Myślę że trochę szukasz dziury w całym.To że przy odpalaniu na zimnym puści dymka to normalka prawie każdy diesel tak ma nawet te nowe pod warunkiem że po paru minutach przestaje.Jeżeli oleju Ci nie ubywa więcej niż litr od wymiany do wymiany to wszystko ok Po prostu wypalają się resztki oleju a to że Ci trzęsie silnikiem jak jest zimny po odpaleniu to raczej będą świece.Wymień wszystkie na nowe tej samej firmy a nie każda z innej parafii i problem zniknie.
-
[ALL] Kiedy zmieniacie na letnie opony ?
He he no chyba że tak wtedy ma dwa w jednym
-
[ALL] Kiedy zmieniacie na letnie opony ?
Do świąt to nawet nie myślę o letnich. Pomijając to czy spadnie jeszcze śnieg czy nie to wystarczy wyjść o 5 czy o 6 rano i spojrzeć jak jest wszystko pomarznięte łącznie z asfaltem po którym nawet na zimówkach trzeba uważać nie mówiąc co by było na letnich.No chyba że ktoś tylko jeździ po mieście do pracy i z powrotem to inna sprawa.Ja za dużo jeżdżę w nocy i nad ranem w dłuższe trasy żeby ryzykować zakładając już letnie, tym bardziej dwa tygodnie w tą czy w tamtą żadniej różnicy mi nie robi. Bezpieczeństwo ważniejsze od lansu.
-
[B7 BPW] Problem z multitronikiem- szarpie przy średnim przyśpieszaniu
Bardzo dobry wybór Teraz tylko stosować się do tego co Pan Sopa mówił na temat użytkowania i serwisowania tej skrzyni i nie powinno być z nią większych problemów.
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
Nie wiem o jakich kosztach mówisz? Ja wymieniałem na Ori i kupiłem dwa litry po ok 40 zł za litr nie pamiętam dokładnie bo to w zeszłym roku było.Jeden litr na przepukanie a drugim zalałem i jeszcze trochę zostało.Więc nie wiem czy 80 zł to takie straszne koszty.Więc nie przesadzajmy bo w ASO nie wszystko jest takie drogie a czasem warto parę zł więcej zapłacić. Najważniejsze że masz świeży płyn zalany i wszystko cichutko chodzi
-
[B5 AFN] Czy można zalać pełen syntetyk czy raczej półsyntetyk (przebieg 200 tyś) ?
Motul jak najbardziej Osobiście jeżdżę na Mobilu 1 i również polecam Tego BARDAHL nigdy nie stosowałem więc się nie wypowiadam. Jednak myślę że powinieneś wybierać pomiędzy Motulem a Mobliem.
-
[B5 AFN] Czy można zalać pełen syntetyk czy raczej półsyntetyk (przebieg 200 tyś) ?
Co miało by być powodem przejścia na pół syntetyk? To że bierze 1 litr na 15000 km to przecież nie dużo. Jeżeli nie ma żadnych wycieków to nie ma się czym martwić a jeżeli są wycieki to trzeba usunąć przyczynę wycieku bo gorszy olej jej nie usunie. Od początku do końca eksploatacji samochodu powinno się lać olej syntetyczny.
-
[B6 AYM] Automatyczna skrzynia biegów MULTITRONIC - wymiana oleju
Tu masz opis wymiany i zdjęcia, chociaż większość wątku zajmuje bezsensowna dyskusja. http://www.a4-klub.pl/smf/b7_bpw_jaka_jest_procedura_wymiany_oleju_w_multitronicu_oraz_rozmiar_srub_spustowych-t64622.0.html
-
[B6 AVF] Przegrzewanie silnika i brak ogrzewania
To w ASO chyba około 1500 zł chcą z tego co pamiętam. Nie masz jakiegoś ogarniętego mechanika w twojej okolicy który Ci to zrobi?.Części kupisz w Inter Carsie tych samych firm co w ASO tylko taniej i za robotę też zapłacisz pewnie połowę mniej. Jak nie to najlepiej jedź do ASO potarguj się trochę i za 1500 Ci powinni zrobić.
-
[B5 AFN] Ile można jeździc na slizgającym sie sprzęgle.
Jak dwumasa nie wymienisz przy okazji wymiany sprzęgła to się może okazać że niedługo będziesz znowu musiał wszystko rozbierać.A mechanik widać że dba o robotę bo Cię skasuje dwa razy :gwizdanie: Zapytaj się go czy Ci da gwarancję że Ci dwumas nie padnie
-
[B5 1Z] Wymiana płynów, rozrządu
Ja zmieniam co 30 tys.km właśnie przez jakość naszego paliwa.
-
[B6 AKE] Jaki i ile oleju do manualnej skrzyni biegów oraz tylnego dyferencjału ?
Wymieniać czy nie to już indywidualna decyzja każdego z nas.Są tacy co twierdzą że w silniku też nie potrzeba oleju wymieniać i też jakoś jeżdżą :wink4:Ja się zdecydowałem wymieninić ponieważ była to ostatnia rzecz jaka mi została z olejów i płynów i dla świętego spokoju wolałem wydać te 200 zł i nie zastanawiać się ciągle jak ten olej w skrzyni wygląda i czy mi skrzynia od tego padnie czy nie.Stwierdziłem że warto te 200 zł poświęcić żeby o tym już więcej nie myśleć tym bardziej że zrobię to tylko raz bo za następne 200 tys. km nie będzie to już mój problem
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Mobil cyfrą "1" oznacza tylko oleje syntetyczne. Półsyntetyki czy mineralne nie mają na opakowaniu "1"
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Jeżeli Twoje auto jeździło w wcześniej w DE to raczej nie lali mineralnego oleju chyba że właściciel był oszczędny i nie dbał zbytnio o auto. Z olejów to polecał bym Mobil lub Motul, przed zmianą można wlać Motul Engine Clean i przepłukać silnik z syfu i zalać świeżą oliwę i jeździć
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Opinie mechaników z poprzedniej epoki którzy mają nie wielkie pojęcie nowoczesnych silnikach. Szybciej doprowadzisz do awarii lejąc gorszy olej niż odwrotnie.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Masz wlany dobry pełny syntetyk to po co kombinować.Wymiana co 15 tys. km i jeździć.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
No to faktycznie musiałeś nie mieć ruchu i większość z górki bo jak ja tam jechałem to nie było kiedy 5-tki wrzucić, spalania fakt nie sprawdzałem tam na miejscu. W drodze Polska-Chorwacja mi wyszło 5,1 średnio.
-
Letnie opony - które zakupić ?
Hmmm 3-kę Tych nie brałem pod uwagę.Tylko tak na szybko patrze i nie widze mojego rozmiaru tych 3-ek wszystko na 17 i większe.Może się dopiero pojawią, trochę czasu jeszcze jest. Tylko opinii o nich nie będzie zbyt wiele bo to nowość, co by się nie okazało że nie są tak dobre jak ich poprzedniczki.
-
Letnie opony - które zakupić ?
Oczywiście są to wnioski wyciągnięte na podstawie własnych doświadczeń podczas użytkowania tych opon. Opinie typu ktoś tam coś tam słyszał albo czytał to nie wiele mi pomogą bo tyle to sam wiem. Dlatego pytam konkretnie użytkowników tych opon jakie jest ich zdanie i odczucia podczas użytkowania danego modelu opon, a reszta osób może oddać swój głos w ankiecie.
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
Po regeneracji to tym bardziej wlał bym ORI płyn i nie kombinował z wynalazkami.
-
Letnie opony - które zakupić ?
Cena tu akurat nie gra roli, chodzi mi konkretnie który model będzie najlepszy a czy będzie miał indeks prędkości V czy W to mi nie robi zbytnio różnicy,tym bardziej że czasem te z indeksem W można wyrwać w lepszej cenie niż te z indeksem V.Już wiem że wybór będzie pomiędzy Bridgestone ER300,Continental ContiPremiumContact 2 a Dunlop SP SPORT 9000 z przewagą na Bridgestone ER300 jak narazie.Poczytałem trochę o tych oponach i te Bridgestone mają bardzo dobre opinie,Dunlop i Continental oczywiście też jednak o tych Dunlopach gdzieś czytałem że lepiej nadają się do cięższych aut powyżej 1500 bo są bardzo twarde a Continentale mogą się wyząbkować i oczywiście gwarancja nie będzie uznana bo to zawsze jest z winy użytkownika.Nie wiem ile w tym prawdy bo akurat żadnej z tych opon nie użytkowałem wcześniej więc może użytkownicy tych modeli by się wypowiedzieli które warto kupić i dlaczego.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Do Twojego silnika powinien być olej z normą 505.01
-
Letnie opony - które zakupić ?
Które polecacie?
-
[B6 AWX] Czy wymieniać EGR (jest zaślepiony) ?
Tylko żebyś się nie wystraszył jak usłyszysz cenę w ASO