Treść opublikowana przez NYNA
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
A czy ja gdzieś napisałem że więcej wchodzi??? Napisałem że nic w tym dziwnego że w zimę więcej pali a co do tego że więcej weszło to oczywiście że mogą oszukiwać na różnych stacjach ale trzeba też zwrócić uwagę na to jak się tankuje czy zawsze pod korek czy do pierwszego odbicia pistoletu bo jest różnica to samo z zapaleniem się rezerwy czy zapaliła się jeżdżąc po mieście czy na trasie to też może robić delikatną różnice.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Z tego co napisałeś to właśnie co miesiąc od lutego stopniowo spadało spalanie bo to normalne zjawisko.We wszystkich autach mam w zimę spalanie około litr większe niż latem.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
A czy to nie jest czasem dlatego że w lutym była zima i auto paliło więcej
-
[ALL] Co sądzicie o dolewaniu niewielkich ilości MIXOLU do paliwa ?
To żadne "newsy" wątek odkopany z przed dwóch lat. Dyskusja taka sama jak na temat BIO czy nowego paliwa GTL. Jedni jeżdżą i mówią że lepiej inni nie widzą różnicy. Ile osób tyle opinii.
-
[B5 1Z] Bardzo słabe odpalanie na zimno
A świece sprawdzałeś???[br]Dopisany: 13 Maj 2009, 12:54_________________________________________________Takie mam jeszcze pytanko. Gdzie ty masz teraz mrozy jeszcze?
-
[ALL] Co sądzicie o dolewaniu niewielkich ilości MIXOLU do paliwa ?
Ale kotleta odgrzaliście :gwizdanie:
-
[B6 AWX] Wymiana rozrządu
Chłodnicy się nie wlicza ale paski klimy i alternatora, pompę wody jak najbardziej bo jak masz już rozebrany przód to przy okazji wymieniasz i masz na następne 90 000 km spokój.Poczytaj na forum co powinno się wymieniać podczas wymiany rozrządu. Opcja i będziesz wszystko wiedział.
-
[B6 AWX] Wymiana rozrządu
No chyba logiczne że skoro wymieniasz tylko pasek i rolki przy AFN-ie to nie zapłacisz 1500-1800 zł ale z wymianą paska klimy, alternatora, pompy wody itd. to juz kolo 1000 zł wyjdzie a przy silnikach AVF czy AWX jeszcze drożej nie wspominając o cenach do 2.5 TDI.Więc jak ktoś mówi o cenach 1500-1800 to by należało najpierw zapytać co się zawiera w tej cenie i jakiego oznaczenia silnika to dotyczy a nie od razu pisać skąd te kwoty.
-
[B5 AVG] Jak sprawdzić, czy pasek rozrządu był wymieniany.
Nawet wymiana żarówki będzie w historii serwisowej jeżeli była robiona w ASO. Jeżeli naprawy były wykonywane w ASO Audi lub VW to wszystkie wpisy powinieneś mieć w książce serwisowej a jednocześnie powinny być robione wpisy do bazy i wtedy po wpisaniu numeru VIN auta w jakimkolwiek salonie Audi lub VW można obejrzeć całą historię serwisową auta na wypadek jak by ktoś zgubił lub nie miał książki serwisowej to wszystko można odtworzyć.Warto to sobie dodatkowo sprawdzić nawet jak masz książkę serwisową aby zweryfikować czy wpisy w książce serwisowej pokrywają się z tym co jest w bazie, wtedy masz 100% pewności co się działo z autem i kiedy przy jakich przebiegach odwiedzał serwis.
-
[B5 AVG] Jak sprawdzić, czy pasek rozrządu był wymieniany.
Tego sposobu bym raczej nie polecał
-
[B5 AVG] Jak sprawdzić, czy pasek rozrządu był wymieniany.
Przede wszystkim to ważne jest kiedy była ta wymiana przy tych 90 000 km bo może w 2004r. :gwizdanie: i czy była robiona w ASO?Czy sprawdzałeś historie serwisową w bazie ASO czy masz tylko książkę z wpisami?
-
[B7 BNA] Siwy dym z otworu bagnetu - jaka może być przyczyna ?
Coś źle kojarzysz kolego bo imbusik jest też w B8
-
[B6 AWX] Termostat otwiera obieg przy 73 stopniach
I tak powinno być
-
[B6 AWX] Termostat otwiera obieg przy 73 stopniach
Co to znaczy bliska 90 C??? To że rosnie powoli to normalne bo one długo się rozgrzewają około 8-10 km zależy w jakich warunkach.Najważniejsze to czy osiąga te 90 C na zegarach i około 88 C na klimatroniku i czy trzyma tą temperaturę cały czas?
-
[B5 AHH] Dziwny odgłos koło turbiny (cykanie)
AHH to 90 KM
-
Zdrowych spokojnych
Wesołych
-
[B7 BLB] Jakie pompowtryski mogę założyć ?
1500 zł za myśl mechanika to trochę drogo tym bardziej że to problemu nie rozwiąże. MAJKI_3646 napisał w czym tkwi problem, wcześniej kolega Turdzi też z tym walczył. Problem ostatecznie rozwiązuje to co zrobili Jaro i Piero więc szkoda wydawać kasę na wtryski czy przeczucia i wizje mechaników tylko lepiej odłożyć trochę kasy i zrobić tak jak koledzy i pozbyć się raz na zawsze problemu.Tym bardziej że prędzej czy później pewnie i tak będzie to trzeba zrobić gdy podczas jazdy zapali się kontrolka ciśnienia oleju.Więc nie wiem czy jest sens teraz pakować kasę w silnik który w każdej chwili może stanąć.
-
Letnie opony - które zakupić ?
Dzięki za wszystkie głosy i opinie Zamówione Continental ContiPremiumContact 2 205/55R16 91 V FR zobaczymy jak się będzie na tym jeździło.
-
[INNE] Proszę o szybką opinię stanu silnika (Peugeot Partner)
No jak przez 278 000 km jeździł w jakiejś firmie i nikt nie dbał o olej itd. to chyba nic dziwnego. Takich zajechanych A4 też jest na kopy u nas do sprzedania i jak ktoś to kupi to raczej bez awaryjnej jazdy nie uświadczy bo cudów nie ma. Koło pasowe owszem też wymieniałem (wada fabryczna) wytrzymuje przeważnie około 70 tys. km a reszta to tylko olej co 20 000 tys. km i filtry wszystkie i na tym koniec. Kontrolka silnika przez 4 lata nie zapaliła mi się ani raz, paliwo lałem normalnie na różnych stacjach i nigdy problemu nie było tak jak z wtryskiwaczami.Co do elastyczności i osiągów to 206 z tym silniczkiem fajnie jeździło na autostradach w DE 205 km/h bez problemu. Jednak wykończenie wnętrza, zawieszenie, skrzynia bez porównania do A4. Jak dla mnie to właśnie silnik był jego najmocniejszym punktem.
-
[B7 BLB] Jak wygląda sprawa z przeglądem ?
Knecht na pewno będzie lepszy a różnica w cenie niewielka. Co do filtrona to używałem wiele razy w rożnych autach i też było ok, teraz w A4 zazwyczaj knecht lub mann a olej tylko Mobil 1
-
[INNE] Proszę o szybką opinię stanu silnika (Peugeot Partner)
Miałem taki silnik 2.0 HDI 90KM w Peugeocie 206 z 2002 roku i co do silnika to nie miałem żadnych zastrzeżeń i do tej pory znajomy nim jeździ i żadnych awarii nie ma.Te HDI z tamtych lat to dobre oszczędne silniki. Co do tego gotowania wody w zbiorniczku to na pewno jest coś z nim nie tak.
-
Kibice żużla
Ano najbardziej szkoda kibiców ale kiedyś to musiało runąć.Teraz to może być dopiero początek problemów polskiego żużla bo ucierpią na tym wszyscy.Liga będzie miała niższy poziom na mecze z góry wygrane będzie chodziło mniej kibiców bo po co skoro wiadomo jaki będzie wynik i co za tym idzie kolejni sponsorzy mogą odchodzić bo kto będzie wykładał kasę jak nie będzie miał z tego wymiernych korzyści.
-
Kibice żużla
Kiedyś wkońcu to musiało runąć bo do jakich sum mogły rosnąć te kontrakty.
-
[B7 BLB] Brak ciśnienia oleju w BLB
Najgorsze jest to że nie znasz dnia ani godziny.Nie popisali się inżynierowie a teraz jeszcze udają że nie ma problemu.W końcu serwisy mają z tego niezłą kasę. Teraz to chyba jedyna opcja to wymiana silnika na BKD i zapomnieć o problemie.
-
[B5 1Z] Kopci na szaro-niebiesko przy uruchamianiu
Czyli wszystko dobrze, nie ma się czym martwić. Wymień tylko świece to się skończy telepanie przy odpalaniu rano w chłodne dni.