Treść opublikowana przez NYNA
-
[B7 BRE] Silnik 2,0 TDI/140 km - ogólne opinie.
Kolego informacji na forum jest bardzo dużo wystarczy użyć opcji i wpisać np: 2.0TDI
-
[B5 ADP] Po wymianie oleju w skrzyni problem z biegami
Ja bym trochę pojeździł i zobaczył, może to nie wina oleju tylko coś ze skrzynią. U mnie po wymianie biegi o wiele lżej wchodzą a też zalałem skrzynie Mobilem.
-
[B5 AFN] Duże branie oleju silnikowego
Producent w instrukcji obsługi przewiduje że oleju może ubywać około 1 litra na 1000 km Ostatnio w instrukcji nowego Mercedesa CDI czytałem że jest 0,8 na 1000 km
-
Spoty Czestochowskie[Niedziela g17 III aleja pod DON KICHOTEM]
Pokazy były właśnie w Olsztynie na zamku ale po kilku pokazach stwierdzili to zagraża ruiną zamku i takie tam pierdoły(ktoś się z kimś nie dogadał ) i przenieśli je na lotnisko w Rudnikach ale tam to już nie ten klimat był.
-
Spoty Czestochowskie[Niedziela g17 III aleja pod DON KICHOTEM]
Albo ten http://jurajskie.strony.pl/ms_olsztyn.html http://www.ludmilka.eszymon.eu/1/view_album.php?set_albumName=Zamek-w-Olsztynie-kolo-Czestochowy
-
Spoty Czestochowskie[Niedziela g17 III aleja pod DON KICHOTEM]
A tak się starał a Ty go od razu zdekonspirowałeś
-
[ALL B5] Płyny do wspomagania G002 000 i G004 000
To widocznie dla ASO robi lepsze bo Febi jest rzadki jak ...... i często po zalaniu nim układu pompa wyła niemożliwie a po zmianie za ori płyn zapadała cisza.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Sory ale nie wiem czy to pytanie czy stwierdzenie czy o co Ci chodziło w tej wypowiedzi
-
[ALL B7] Filtr cząstek stałych - problem powraca
Ja bym na twoim miejscu nie ryzykował z tym gościem z allegro chyba że jest sprawdzony i zrobi to dobrze.Ja bym raczej pojechał wywalić to dziadostwo i zrobił bezpieczny program i zapomniał o problemie raz na zawsze. Może np: w Dynosofcie w Katowicach możesz zapytać Aligatora czy Ci to zrobi.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Dlatego właśnie nikomu nie polecam Castrola. Poza tym po obejrzeniu kilku silników które jeździły około 200 tys. km na Castrolu i analogicznie tych które jeździły na Mobilu to różnica była duża. Po Castrolu w środku było bardzo dużo syfu.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
To że jest tam taki napis to nie świadczy o jakości oleju
-
[ALL B5] Jakie końcówki drążka warto założyć ?
1530 zł za komplet a nie za same końcówki. Również polecam lemordera Jakość nieporównywalna
-
[B5 AFN] Autentyczność przebiegu
Trzeba tez wziąć po uwagę że w tamtych latach nie jeździło się aż tak dużo co nie zmienia faktu że 200 tys. km to naprawdę bardzo mało.Jedyne to sprawdzić historię po VIN-ie i zobaczyć jakie przebiegi były na wizytach w ASO. Poza tym temat nadawał by się do działu "Wróżenie z fusów i inne bajki" bo kto z nas to może wiedzieć
-
[B5 AJM] Dziwne stuki podczas skręcania
No jeżeli na 100% nie zawiecha to niestety może być przekładnia. http://www.a4-klub.pl/smf/b5_adp_wyczuwalne_stuki_w_maglownicy-t48240.0.html
-
[B5 AFB] Kolejność działań przy wymianie oleju
Środek czyszczący wlewasz żeby wypłukać wszystkie syfy przed zalaniem świeżej oliwy ale nie jest to konieczność.Śmiało lej pełny syntetyk i nie słuchaj bajek że Ci się coś rozszczelni.
-
[ALL B7] Zdjęcie miski olejowej w BLB ?
Zbieżność 50 zł kosztuje
-
[ALL B5] Czego brakuje w moim silniku ?
A na szrocie będą pewnie z 50 zł wołać
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Spoko przy następnej wymianie zawsze możesz zmienić.Teraz obserwuj czy Ci będzie go ubywać czy są jakieś wycieki itd. Jak wszystko będzie ok to przy następnej wymianie możesz śmiało pełnego syntetyka Motula lub Mobila zalać.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Tragedii nie ma, zależy też co to za półsyntetyk jest? Jednak syntetyk był by na pewno lepszy, silnik by się trochę wyciszył i turbinka była by bardziej wdzięczna ale tak jak piszę dobry półsyntetyk nie jest zły
-
[ALL B7] Po co wałki wyrównoważające (moje zdanie)
Jaskółki śpiewały :gwizdanie: No właśnie a dlaczego nie ma A na placu stoi kilka B7 czekając w kolejce aż przyjdą zestawy. Ale dobra koniec bo się OT robi. Podsumowując to bardzo dobre auta tylko mają pewien mały feler
-
[ALL B7] Po co wałki wyrównoważające (moje zdanie)
Statystyki z ASO nie dają powodów do dumy ale te do wiadomości publicznej nigdy nie trafiają a wiadomo że salony żyją z serwisu.
-
[ALL B7] Po co wałki wyrównoważające (moje zdanie)
Nie przesadzajmy innych wątków np: o termostatach czy turbinach są setki więc jak będzie kilka o BLB to też nic się nie stanie.Przyszli użytkownicy będą mieli co czytać. Szkoda tylko że po takiej usterce lepiej jest silnik wymienić ale to przecież normalne jak w każdym samochodzie :gwizdanie: Pozwolę sobie wkleić wypowiedz kolegi Patryk_s-line która jest następnym przykładem "przewagi dzięki technice" w silniku BLB "Ja też czuję pod stopą jak wciskam sprzęgło taki niemiły drgający przeskok ..to normalne?? Ludzie w audi po 130tys?Nie dosć,że już remontowałem cały silnik blb po 120tys. (wałki wyrównujące) to teraz jeszcze to sprzęgło..myślałem,że to dwumas, ale Wy koledzy piszecie,że to normalne..ja pierd... W 4 letnim audi silnikiem blb buja jak na statku, jak wciskam sprzęgło przy przełączani biegów to pod stopą coś chrupie..PORAZKA. Dodam iż mam auto bezwypadkowe i do 97tys km serwisowane w audi. Potem ja go kupiłem i co chwilkę coś remontuję. Szukałem bezwypadkowego pół roku i myśłaem,że będę zadowolony, a tu same porażki..Nigdy bym nie przypuszczał,ze audi wali taką kichę."
-
[ALL B7] Po co wałki wyrównoważające (moje zdanie)
No właśnie a temat wątku jest "Po co wałki wyrónoważające w 2,0 tdi (moje zdanie)" i to właśnie tej usterki dotyczy a ty piszesz o elektonice PD i wjeżdżaniu na krawężniki służbowym autem Ta usterka wytępuje bez względu na to czy to było auto firmowe, prywatne czy ktoś miał je od nowości. Kwestia czy wystąpi przy 50 tys.km czy 250 tys.km bo wystąpi na pewno.
-
[ALL B7] Po co wałki wyrównoważające (moje zdanie)
Czy ja pisałem że się różnią, czy że są rewelacyjne???Napisałem że w każdym BLB prędzej czy później ta usterka wystąpi i taka jest prawda a jak ktoś nie przyjmuje tego do wiadomości to jego problem poza tym to jak "sianie paniki" jak to nazywacie ma bardziej służyć poinformowaniu tych którzy planują zakup samochodu żeby byli świadomi tego co się może wydarzyć i ile to będzie kosztowało bo nie każdy kto kupi Audi spokojnie przyjmie to że kupił 3 czy 4 letnie auto za nie małe pieniądze i jeszcze musi wrzucić 5 czy 10 tys. zł w remont bo to normlaka jak się kupuje drogie auto to się trzeba z tym liczyć :gwizdanie: Użytkowników u których wystąpiła ta usterka jest więcej niż myślisz a 80% z nich nie wie o istnieniu tego forum więc dziwne że mają się wypowiadać.Proponuje popytać w konkretnych warsztatach które specjalizują się w grupie VAG ile już takich usterek naprawiali.Nie wiem z jakimi mechanikami z ASO rozmawiałeś na temat 2.0 BLB że Ci go polecali bo myślałem że każdy kto ma odrobinę pojęcia a tym bardziej mechanik w życiu nikomu tego silnika nie poleci.Jednak kasa przedwszystkim.Przy okazji można by zapytać ile do tej pory sprzedali zestawów naprawczych za 5000 zł bo mam informację że sporo a nawet kilka stoi na placu w kolejce do naprawy. Więc nigdy nikomu tego silnika nie będę polecał a nieświadomych potencjalnych nabywców uważam za obowiązek poinformować o wadach tego silnika. Piszesz że chętnie byś nabył ten silnik i ja nie mam nic przeciwko bo każdy ma wolny wybór ale grunt żeby był świadomy tego co wybiera. Poza tym w tytule wątku jest "Po co wałki wyrónoważające w 2,0 tdi (moje zdanie)" i każdy ma prawo je mieć. Moje jest takie że to bubel jakich mało.
-
[ALL B7] Po co wałki wyrównoważające (moje zdanie)
A mnie się wydaję że chcieli by to jeszcze odsprzedać za jakieś rozsądne pieniądze i dlatego tak chwalą. Nie czarujmy się każdego w końcu ta awaria czeka to tylko kwestia czasu i tego jak było traktowane auto przez właściciela dlatego niektóre padają przy 60 000 km a niektóre padną przy 250 000 km ale na pewno nie będzie tak że w którymś ta usterka nie wystąpi bo po prostu ten układ się zużywa i nie ma szans żeby wytrzymał np: 500 tys.km.Najgorsze że czasami nie ma wcześniej żadnych oznak że coś się dzieje i nagle zapali się kontrolka oleju i koniec jazdy. Przypomina to jazdę z tykająca bombą tylko nie wiadomo kiedy nastąpi wybuch. I nie chodzi tu o sianie paniki tylko o świadomość że ta usterka w końcu wystąpi i trzeba się z tym liczyć kupując auto z tym silnikiem i być przygotowanym że będzie trzeba wydać parę tyś. zł na naprawę.