Treść opublikowana przez NYNA
-
Czy dadza nowe drzwi??
Jak bezgotówkowo to bym do ASO AUDI tylko wstawiał.
-
Kibice żużla
Tego nigdy nie można być pewnym ale na pewno będzie ciężki i ciekawy mecz Jutro też się nie zapowiada że by się miał ten mecz odbyć bo na torze bagno a od niedzieli finały :gwizdanie:
-
Kibice żużla
Przez tą pogodę pie..... to tylko mecze odwołują
-
[ALL] Skradli mi auto 23.09.2008 pomocy !!!
Przykra sprawa Jedyna szansa że zadzwonią żebyś autko wykupił. Nie znasz tam u siebie takich panów co by mogli wiedzieć przypadkiem jak to autko odzyskać?
-
[B5 AFN] Problem z temp. cieczy chłodzącej - nie trzyma stałej temp.
No u każdego uzytkownika A4 prędzej czy później ta usterka się pojawi Jeżeli na klimatroniku masz 87-90 to jest oki to pewnie po wymianie czujnika na zegarach też będzie stało 90. Z tymi zamiennikami trzeba uważać bo np: termostat Wahlera czasami juz od nowości jest wadliwy albo po paru miesiącach jest znowu do wymiany.Dlatego najlepiej ORI zakupić żeby dwa razy nie kupować i nie wymieniać bo koszt na jedno wyjdzie albo i drożej.Też rzeczy w ASO nie są akurat drogie a raczej drugi raz już ich wymieniać nie bedzię trzeba.
-
[ALL B5] Problem z temperatura
Czyjnik kosztuje 81 zł w ASO orginał termostat też nie jest drogi.Wymienisz masz spokój. Jest dużo tematów na tem temat na forum, poszukaj, poczytaj, wymień
-
[ALL B5] Regeneracja turbiny Audi A4
http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ajm_regenerowane_turbo_czy_nowe-t42284.0.html Pare linijek niżej masz cały wątek :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Problem z temp. cieczy chłodzącej - nie trzyma stałej temp.
W modelach zew starym klimatronikiem tem jest na 51 z tego co pamiętam w tych po lifcie 1999r. tak jak u mnie jest na 49. Jak czujnik wymieniłeś to jeszcze termostat pewnie będzie po sprawie
-
[B5 AFN] Temperatura silnika
Temperatura powinna stać nieruchmo na 90.Jak to czujnik to na VAG-u powinno byc widać(u mnie wyskoczyło że to czujnik) ale termostat tez wymnieniłem żeby mieć już z tym spokój.Koszt nie duży za czujnik w ASO 81 zł zapłaciłem a jestem pewnien że silnik ma odpowiednią temp. i problem mam z głowy.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ja leje Mobil 1 0W40 Turbo diesel moze być tez Motul Specyfic 5W40 albo MOTUL 8100 X-CESS 5W-40
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
No poczytałem i cytuje :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie: Rozmowa jak widać nie prowadzi do niczego więc dla mnie koniec tematu. Doradziłem koledze żeby lał pełny syntetyk bo napisał że taki miał zalany i uważam że to dobrze mu doradziłem. A co kolega zrobi to jego sprawa, oby tylko miał mniej takich doradców jak Ty.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Nie musze Ci pokazywać posiadacza fiata ale moge Ci pokazać posiadacza Audi B7 który oszczędza w takim aucie na oleju i ma pretensje do innych że tego nie robią.Tym się własnie różnimy od Niemców że na wszystkim chcemy zaoszczędzić(pozornie) :)Ja nie napisałem że każde auto jest idealne, serwisowane i z historią ale że jest ich dużo i mozna takie znaleźć i nie tylko Turasy nimi jeżdzą,wiem bo przez pare lat po auta jeździłem, a ludzie co nie dbają o auta zdarzają się wszędze.[br]Dopisany: 19 Wrzesień 2008, 16:30_________________________________________________ Czytanie ze zrozumieniem się kłania :gwizdanie:
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
:polew: Bez komentarza :gwizdanie: Te jak je nazwałeś: "leciwe pojazdy" mogą jeszcze nie jedno nowe auto przeżyć jeżeli się o nie odpowiednio dba.I w wiekszości mają historie serwisową tylko trzeba ją sprawdzić.Niemca może nie obchodzi co tam jest wlane bo nie musi,on jedzie do ASO i sie tym nie interesuje a o róznicy Niemieckiego ASO na Polskim i o jakości olejów i płynów nie musze chyba pisać.Więc skoro mam w histori wpisane jaki olej był lany to czemu mam go zalewać jakimś syfem?Żeby zaoszczędzić 60 zł? Poza tym każdy robi co i jak uważa na forum wymieniamy tylko poglądy i dajemy rady a co zrobisz ze sowim autem to Twoja sprawa.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
To może popatrz że kolega ma w profilu silnik 1.9 do którego wchodzi 3.8 litra oleju. Ja kupuje Mobila 0W40 w intercarsie za 160 zł to nawet jak bym miał raz w miesiącu go wymienić to i tak bym lał Mobila bo 60 zł to zadna oszczędność. Kolego lej Mobila albo Motula pełnego syntetyka i będziesz zadowolony
-
[B6 AWX] Dziwne drgania jak sie rozgrzeje
Może zacznij tu szukać: http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_silnik_sie_trzesie_mocniej_jak_sie_nagrzeje-t32911.0.html;msg399233;topicseen;highlight,drgania+na+rozgrzanym+silniku#msg399233 Zacytuje kolege Bartolo79: Z mojej wlasnej autopsji-moze komus cos pomoze.Mialem podobne objawy - trzesienie silnika i budy po rozgrzaniu (oko30km) .Wymienilem sprzeglo i kolo dwumasowe (czas i tak juz byl na sprzeglo) i zero poprawy.Wiec nastepny tlumikarz-i prosilem zeby lacznik elastyczny wymienil-on obejrzal-obwachal i stwierdzil ze wstawi drugi taki lacznik w dalszej czesci wydechu-wstawil-skasowal 180zl-i objawy jak reka odjol-silnil sie neico buja-ale absolutnie nic nie przenosi si ena tlumik i na bude.Przy wymianie sprzegla przyuwazylem ze poduszki od skrzyni nie sa urwane-ale na gumach sa pekniecia.Drgania ustaly-ale te poduchy pewnie tez sie kwalifikuja do wymiany.Dodam ze w zyciu bym nie podejrzewal ze wstawienie tego lacznika tak pozytywnie wplynie na wibracje i drgania budy na rozgrzanym silniku.
-
[B5 AFN] Temperatura silnika
U Ciebie kanał 49 pokazuje temperature. Podłącz VAG-a.U mnie wyrzucił błąd czujnika temperatury ale dla świętego spokoju wymieniłem też termostat i mam spokój
-
[B5 AKN] Konsekwencje po wymianie oleju w skrzyni.
http://www.sserwis.pl/start_pl.php?kategoria=automaty_pl
-
[B6 AWX] Dziwne drgania jak sie rozgrzeje
Może bys też dwumas niestety. http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ajm_drgania_na_wolnych_obrotach-t31442.0.html;msg371950;topicseen;highlight,szarpie+na+ciepłym+silniku#msg371950 http://www.a4-klub.pl/smf/kolo_dwumasowe_swietny_material_plus_filmik-t21433.0.html
-
[B6 AWX] Dziwne drgania jak sie rozgrzeje
Może mieć związek: http://www.a4-klub.pl/smf/b6_avb_zywotnosc_zaworu_recylkulacji_spalinegr-t29196.0.html;msg350331;topicseen;highlight,szarpie+egr#msg350331 http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_cieknacy_egr-t44938.0.html;msg493741;topicseen;highlight,zawór+egr+wymiana#msg493741
-
[B5 AKN] Konsekwencje po wymianie oleju w skrzyni.
Bardzo wazna jest wymiana oleju w skrzyni w automacie. http://www.a4-klub.pl/smf/all_multitronic_obiektywne_dane-t11176.0.html
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
To mu doradziłeś A jekie to są te koszty drogiego oleju??? O ile jest droższy lepszy olej??? Policz sobie co ile go wymieniasz i podzieł to zobaczysz ile zaoszczędzisz :gwizdanie:
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Lej pełny syntetyk i wymiana max co 15 tys.Możesz lać olej LL najważniejsze żeby spełniał norme producenta 505.00.Polecał bym Motul albo Mobil z pewnego źródła(ja kupuje Mobil 1 TD w intercarsie).Tryb serwisowy LL- long life stosowany jest np. w Niemczech dla samochodów przy dużych rocznych przebiegach u nas się nie stosuje raczej.Tym bardziej jak robisz np: 30 tys. km rocznie i wymienisz 2 razy w roku olej to nie zbiedniejesz a Twój silnik ci będzie bardzo wdzięczny
-
[B7 BLB] Przerywanie silnika podczas jady i nierówna praca na biegu jałowm
PD [pompe-duse] pompowtryskiwacze
-
co zrobić ze starym autem żeby nie płacić oc
Dlatego pisze że z tego co wiem nie ma możliwości nie placenia OC.
-
co zrobić ze starym autem żeby nie płacić oc
Jak nie zapłacisz to ubezpieczyciel Ci automatycznie przedłuża umowe na kolejny rok i nic się nie dzieje tylko po paru miesciącach przyjdzie Ci wezwanie do zapłaty itd. także wkońcu będziesz musał zapłacić. Musiał byś auto wyrejestrować ale to możesz zrobić tylko wtedy jak sprzedasz lub zezłomujesz(kwit ze złomu), możliwości zawieszenia OC raczej nie ma z tego co ja wiem.