Treść opublikowana przez eaglent
-
AFN analiza logów przepływki i turbo
No dobra, skoro dziura w dolocie to gdzie szukać przyczyny? węże podciśnienia wymieniłem dosłownie wszystkie, opaski dokręcone wszystkie włącznie z tymi do intercoolera, co jeszcze moge sprawdzić? A i dlaczego logów nie można robić w grupach? No i jeszcze jedno pytanie, dla mojego typu silnika jeszcze mapsensor jest umieszczony w ecu, a od ecu idzie wężyk do zaworka n18 tak powinno być? dodam, że z zaworem mam błąd 01265 i nijak moge go usunąć, podmieniałem i to nic nie zmieniło.
-
AFN analiza logów przepływki i turbo
Witam, Miałem problem z mocą na zimnym silniku, założyłem nową przepływke i niby czuć różnice ale możecie dokładnie sprawdzić? na dniach wrzucę dla porównania log ze starej. No i czy turbina lekko nie doładowuje czy mi się wydaje? dokładnie przy 2,6k rpm, ogólnie myślałem, że było to spowodowane zapieczonymi kierownicami bo skok sztangi to jakies 0,7cm. http://vaglog.pl/log_215201.html
-
[AFN] Błąd 01265 Zawór N18
Witam, problem mam tego typu, że wyskakuje mi owy błąd, nie da się go skasować w żadnym wypadku, zawór N18 podmieniałem z innym sprawnym i tak i tak jest błąd, dodam ze auto na zimnym silniku ma muła.
-
klekocze jak stary Diesel -dramat-nowe turbo-brak mocy
Ale sprecyzuj z czego jest ten klekot, szklanki, zawory czy co? poprzednie turbo sprawdzałeś pod względem luzów? logi robiles? kompresja?
-
Czy po zmianie silnika trzeba zmienić sterownik silnika ?
Pełną wartość Ci dmucha przy 2000 obrotów oraz przeplywka od 1800 obrotów jakiegos syfa nabrała na chwile, ogolnie nie powinien być muł bo całkiem sensownie to działa
-
pęk przewod paliwowy od pompy do wtrysku
To, że przy regulacji kątka wtrysku poruszasz pompą do której z kolei są przykręcone przewody które mogą pęknąć przy zbyt dużym naprężeniu
-
pęk przewod paliwowy od pompy do wtrysku
a nie przestawiałeś kąta wtrysku w ostatnim czasie? albo mechanik nie przestawiał? bo mógł nie podoginać przewodów po przestawieniu i pękły
-
turbina
No chyba, że turbina się konczy, sprawdź czy ma luzy na wirniku to chwila roboty jest.
-
turbina
Sprawdź rury do intercoolera, masz za zderzakiem zaraz pod autem.
-
Przewód przy głowicy
Pewnie podciśnienie. sprawdz czy n75 i n18 mają wszystkie węże podłączone i czy wszystkie trójniki są całe
-
[1Z] Nie można uruchomić silnika.
Ja natomiast bym sprawdził bezpieczniki w puszce od ecu, kiedyś czytałem, że takie błędy może powodować uwalony jeden z większych bezpieczników
-
[AFN] Biały dym z wydechu.
Sprawdź tą turbine.
-
[AFN] Biały dym z wydechu.
Turbo sprawdzałeś czy ma duże luzy? możliwe, że uszczelniacze w turbinie poszły i spala olej.
-
0AHU] Brak dynamiki w dolnym zakresie obrotów
Masz kata? jeśli tak to wycinaj i wstawiaj puche sama, powinno odżyć, muła nie łapie?
-
[B5 AJM] problem z rozłożeniem turbiny
Zostaw ją w nafcie i WD40 na noc albo dwie i nastepnego dnia popukaj gumowym mlotkiem, jak nie odpuści to ruszaj geometria az bedzie chodziła gładko, na jakiś czas pomoże
-
[B5 AJM] problem z rozłożeniem turbiny
Dokładnie tak jak mechanik mówił, lej to jakims smarem penetrującym ile wlezie i przez deske staraj sie popukiwać a jak nie odejdzie to tłucz młotem, inaczej tego nie zrobisz, a jak palnikiem nie chce już odchodzić to beton jest niesamowity
-
Bogatynia, Zgorzelec, Lubań, Bolesławiec i okolice - spoty, prężna grupa ?
To i ja sie stawie z moja kolorowa bestia
-
[AFN] Drgania silnika na biegu jałowym silnik z passata AHH
nawet jak by robił to i tak nie byloby tyle budyniu tam tylko kropka jedna na zakretce od oleju, podejrzane to jest
-
[AFN] Drgania silnika na biegu jałowym silnik z passata AHH
Widać na odmie budyn, albo to tylko złudzenie, sprawdz czy w zbiorniczku wyrownawczym płynu nie masz czasami oleju
-
[AFN] Drgania silnika na biegu jałowym silnik z passata AHH
możesz sprawdzić też, czy jak jedziesz na jedynce i odpuścisz gaz to buja Cie do przodu i do tyłu, jeśli tak to poduchy leżą
-
blad 17958 tryb awaryjny
Poczekaj poczekaj nie jestem jakimś fachowcem sprawdź najpierw ile wynosi ruch sztangi no i niech inni się wypowiedzą
-
blad 17958 tryb awaryjny
Turbina przeładowuje z tego co widze, powinna dmuchać 1950 mbar a dmucha grubo 2500, jak dla mnie geometria stoi
-
[AFN] Przewody podciśnienia schemat- Co to jest i gdzie się znajduje?
kolego nie wepchniesz tego na króćce chyba, że podgrzejesz zapalniczką ale tak czy inaczej będzie ciężko to zakładać
-
blad 17958 tryb awaryjny
log dynamiczny 1,3,8,11, na postoju 13,1
-
blad 17958 tryb awaryjny
No niekoniecznie chociaż to też jest jakiś sposób najprościej sprawdzić w logach