Treść opublikowana przez kam2
-
Jakie sprężynki?
Tak dokładnie ma zostać seria. Czyli każda będzie pasowała ?
-
Kropki zawieszenia
Jeśli może mi ktoś doradzić jakie springi (czy przy zakupie np Kayaba lub inne mam patrzeć na te kropki bo z tego co widziałem jak kolega kupił KYB to nie było żadnych kropek). Mam 1BA a kategorie: OJH oraz OYD Czyli jakie numery/springi mam kupić ? Mam możliwość kupienia "na teraz" amory od a4b5 1.8 wymiary sprężyn są te same ?
-
Jakie sprężynki?
Witam możecie mi pomóc w doborze sprężyn. Zawieszenie 1BA, kategorie to OJH i OYD. Nie wiem jak teraz dobrać sprężynki do tych oznaczeń (jakie powinny być).
-
Wyciek z chłodnicy wspomagania
Witam od pewnego czasu poczułem pewien opór podczas kręcenia kierownicą, płyn w zbiorniku OK. Dziś na osłonie silnika zauważyłem jakiś wyciek i po krótkich oględzinach zauważyłem mokre (delikatnie cieknące ) wężyki. Co może być powodem tak po prostu się rozszczelniły czy wystarczy mocniej ścisnąć opaski. Pytam bo kiedyś miałem podobny problem akurat w innym zupełnie aucie czego powodem była jakaś pompa (zepsuta powodowała zbyt duże ciśnienie) może i w tym przypadku jest coś podobnego.
-
2.4 v6 30V Pobór oleju
Dziś czeka mnie wymiana i jak człowiek czegoś szuka na szybko to wiadomo że głowa pęka. To że 10W40 wiadoma sprawa najechane 200 tyś. km ale mam pytanie co do aprobaty oleju ponieważ serwisówka audi zaleca 501.01 (ARJ) a że mam na stanie Shell Helix HX6 oraz HX7, które mają VW 502 powoduje jakieś "ALE" Czy może się ktoś bardziej obeznany wypowiedzieć ?
-
Renowacja chromu na grillu
K2 do chromu około 7zł uwierz że na emblemy najskuteczniejsze. Do obwódek szyb akurat zupełnie się nie spisuje. Inny materiał pewnie przez to.
-
A czym wypolerowac listwy alu - utlenione aluminium
Do emblematów użyj najprostszego syfu K2, który jak się okazuje jest najskuteczniejszy bo chromu nie zdziera a efektem jest spory banan na twarzy. Jak chcesz podaj maila a zobaczysz jak wygląda grill po godzinnym zabiegu. http://allegro.pl/pasta-polerska-do-chromu-i-aluminium-k2-952-i4721355540.html
-
Czym usunąć żywicę, sok z drzew ?
Więc weź w ręce to ! http://www.diamondbrite-shop.com/srodek-do-usuwania-smoly-i-kleju-tar-glue-remover.html Mi pomogło zostawiłem auto w słoneczny dzień (28C) pod świerkami. Chyba nie musze pisać jakie tego były skutki. i właśnie diamondbrite dał radę. Polecam również diamondbrite cut rewelacja !
-
RZESZÓW PODKARPACKIE Widziany widziana
TezFakt Pozdrawiam czaiłem czaiłem ! choć powiem szczerze, że na początku myślałem że się niecierpliwisz Czasem trzeba chwilę czekać zanim się wbijesz na E40 Dziś na lwowskiej żółte rs4 b5 WKU a co dalej nie zdążyłem.... Kolego ładnie to tak pogonić 320hp subaraka. PS: dziewczyna na przejściu stała nieruchomo chyba z pół minuty
-
WAHACZE KRAFT
THX za info. albo u Kazka w stodole zakładane !
-
WAHACZE KRAFT
A może jest ktoś na forum kto ma założone MEYLE HD ? O różnice nie pytam bo raczej po zmianie na nowy zestaw musi być pozytywne odczucie...tylko na jak długo !? Pytanie więc bardziej kieruje do osób które trochę km już przelaytały i mają jakieś zdanie. Chce niebawem zmienić całe zawieszenie i ostatnio dostałem dobrą propozycję ceny na właśnie zestaw firmy MEYLE. Podobno duuużo lepszy niż Lemforder, 4 lata GW, wzmocniony itp Może jakieś sugestie z waszej strony. Chciałbym też zapytać czy ktoś zmienił amortyzację na bilstein'a (std - nic nie obniżam chce tylko zrobić wszystko nowe na seryjnych gratach)
-
Pompa powietrza wtórnego
I oczywiście inaczej nie było AKU zdechł, wymiana na nowy rozwiała wszelkie wątpliwości. Dzięki
-
Tłumik sportowy do 2.4 V6
Dzięki za pomoc i w sumie sprawdzę to na weekend chociaż napewno tak samo nie będzie bo mój jest 2.4 ale faktycznie może być lepiej. THX W filmiku zabieg wygląda inaczej : Audi seria z silnikiem 2.6 V6 o kodzie: ABC + wkładka K&N Wydech: -usunięte katalizatory -wspawane tłumiki przelotowe AWG 2x fi50 x300mm (miejsce katalizatora) 1 x fi60 x 550mm (tłumik środkowy) - końcowy seria - końcówki wydechu 2x fi 63mm Przepraszam że taki brudny. Tłumiki przelotowe z wyciszeniem - proste. Wykonanie stal aluminiowana.
-
Pompa powietrza wtórnego
Może głupie pytanie ale jak w moim modelu bez FIS'a wygląda check czy standardowo żółta ikona silnika czy coś innego bo np. dziś przy odpaleniu migał wykrzyknik i były sygnały dźwiękowe. Czy Podpięcie pod VAG może zdiagnozować przyczynę ?
-
Pompa powietrza wtórnego
Ok Dzięki napewno poczytam aczkolwiek odpaliłem auto pochodziło pewnie z 4 minuty coś tam się zagrzało i po wyłączeniu wszystko wróciło do normy. Skoro wyjmując ten bezpiecznik pompa nie działa to może jest to jakiś sposób na wyłączenie tego ustrojstwa, chyba że potem check da o sobie znać.
-
Pompa powietrza wtórnego
A możesz amatorowi poradzić gdzie i jak szukać (najlepiej jakieś fotki) czy może być to przyczyna że non stop pada jest wilgotno itp ?
-
Pompa powietrza wtórnego
Witam może na początek opisze problem i jego okoliczności: Odpaliłem silnik (zimny stał dwa dni) na dosłownie może minutę, po zgaszeniu i wyjęciu kluczyka coś wyło jakby odkurzacz. Rozebrałem obudowę filtra lokalizując hałas i do jego obudowy od spodu silnika poprowadzona jest rurka około 28mm bije z niej powietrze i cały czas pracuje jakaś pompka. Wyłączyć ją mogę dopiero po zdjęciu klemy z aku. Ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną i skąd nagle taki objaw ? Pozdrawiam
-
Dobry gazownik poszukiwany
Dobry gazownik ... gazował znajomym no i mi 2 Subaraki (niewielu zagazuje boxera ...żeby żył dalej) każdy zadowolony więc Polecam ! Gas4Cars Marcin Gorzkiewicz
-
Tłumik sportowy do 2.4 V6
Witam czy samą końcówką jestem w stanie podkreślić bardziej dźwięk V6 ? Może ktoś cokolwiek doradzi a może już zmieniał (jakieś nagrania).
-
Wyciek plynu, rozszczelnienie
Witam podepnę się do tematu. Od kilku dni zauważyłem że wycieka płyn z dołu chłodnicy (pod korkiem). Dziwne że w wyrównawczym jest czerwony a cieknie idealnie zielony jak czynnik od klimy. Czy może być to koniec chłodnicy ?
-
Kontakty gdzie kto pracuje ! Podkarpacie
Wykończenia wnętrz, materiały budowlane. W razie czego PW. Pozdrawiam
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich użytkowników oraz całą obsługę FORUM.