Treść opublikowana przez Ralen
-
Przerywanie przy duzym obciazeniu
Łukasz minimalnie dawał mi sylikonu jak składał ale tylko w kilku miejscach tak delikatnie. Nie na całej powierzchni. Zobaczymy czy będzie mi cieklo
-
[1.9 AWX] Wibracje silnika, spadek mocy, Logi, Prośba o diagnozę
Ta i tez przez moment było lepiej a później się zesrało przypirniczenie mu na pod 4,5 tys obr tez nic nie zmienia. Auto przy takim dynamicznym depnieciu nawet nie pierdnie bąka. Nic nie kopci, ani trochę... Przed awarią Tankowalem od 0 pod korek normalnej ON na orlenie. Na trasie spalanie sprawdzałem przy 150kmh wyszło 6.6. Po 100km znów Tankowalem pod korek na orlenie na A2 i pod Szczecinem na postoju zgasiłem auto. Jak odpaliłem to już drgało ale jeszcze nie telepalo. Później już tylko się nasilało aż drgania przeszły w telepania całą buda.
-
[1.9 AWX] Wibracje silnika, spadek mocy, Logi, Prośba o diagnozę
Czy ciepły czy zimny, pali w zasadzie z pol obrotu na chwile obecna. Przy -15 było gorzej bo musiałem mu dać z półtora obrotu, może dwa i jak już łapał to obroty stopniowo skakały w okolice 1000. Nie było tak, że odrazu wskazówka poleciała do 1000, tylko tak stopniowo do gory no i telepalo przy tym samochodem. Myślę że mogę mieć jakąś swiecę trup bo silnik na jałowym bez obciążenia chodzi na prawdę ładnie a po pierwszym odpaleniu później pali na dotyk. Jakbym ci miał moje spostrzeżenia wypisać to dwie strony bym zajął. W sobotę byłem u lukaszooo, podnosilismy dekiel, doginalismy konektory i wymienialiśmy olej. Wracając do domu przez połowę trasy było prawie git. Jadąc 130 silnika nie słyszałem i jak mu depnalem to żadnego telepania czy buczenia nie było i moc mial jak trzeba. Po wciśnieniu gazu plynnie wchodził w obroty, bez szapięcia calym autem. TAK cicho pracowal ze szum samego wiatru slyszalem. W połowie drogi zaczęło robić się coraz gorzej i telepania wrocily, auto zaczęło buczeć i szarpać. Teraz jest lepiej niż wcześniej i trzęsie się mniej ale dalej się trzęsie i drży. Weź to wytłumacz? Po wymianie filtra paliwa tez przez jakces 25km czułem znaczna poprawę a później wszystko się zesrało ... po 15 będę miał już w przybliżeniu 3k funduszu to daje wszystko na stół i zobaczymy jak to będzie wyglądać Postaram się jakoś na dniach obadać tę kompresję Sry za błędy i skladnię ale ciężko mi pisać wypracowania na telefonie
-
Jakie pompowtryski?
Ostatnio zagłębiłem się w temat pompek bo też mam awx a w nim 3x pompki Q i jedna AR Powinno ci to ładnie pracować. Czytałem ze Q oraz BA są od awx a AR jest od AVF. Czy korektę softu miałem? Raczej nie bo awx i AVF mają po 130km
-
[1.9 AWX] Wibracje silnika, spadek mocy, Logi, Prośba o diagnozę
Jak masz moje statyczne to wrzuć, zaoszczędzimy mi jeżdżenia, pożyczania kabli i ponownych instalacji Windows
-
[1.9 AWX] Wibracje silnika, spadek mocy, Logi, Prośba o diagnozę
Już myślałem ze faktycznie coś pokręciłem ale spojrzałem do notatki i jest tak jak napisałem. Pompka z oznaczeniem AR siedzi u mnie na 1 cyl od strony rozrządu - tak mam zapisane w notatce i tak faktycznie było. Aby sprawdzić te korekcje, musiałbym teraz zrobić statyczne logi bo LOG był robiony przed zmianą oringów i pompki były wyjmowane. Teoretycznie powinni je zamontować tak jak wyjęli ale nie przyglądałem się więc nie dam 100%. Chyba że Łukasz ma tam gdzieś moje logi statyczne 13 18 23 bo ostatnie dynamiczne i BS były robione przez niego już po zmianie oringów.
-
[1.9 AWX] Wibracje silnika, spadek mocy, Logi, Prośba o diagnozę
Przeleciałem 2 główne kostki w ECU preparatem Electrosol i dwie kostki pod Ecu (jakaś niebieska z numerkiem i czarna z numerkiem). Do kostek które były głębiej nie miałem za bardzo dostępu. Zapodałem dziś Liqui Moly 5154 przez filtr paliwa do PD i na powrocie wrzuciłem jeszcze dwa filterki. polatał 15 minut na wolnych po czym zacząłem robić przygazówki, niektóre nawet pod 4,5k. po 25 minutach dolałem trochę ON do kończącego się liqui moly i pogazowałem przez kolejne 15-20 minut. Efekt ? Diametralna poprawa. W momencie dodawania i odejmowania gazu / zmiany biegów, auto przestało szarpać, zrobiło się dużo bardziej elastyczne. Drga mniej, wibracje podczas przyspieszania znacząco się zmniejszyły. Nie zrobiłem za duzo KM w celu testowym więc jeszcze wszystko może być inaczej, wstępnie jestem bardzo zadowolony. Logów wam niestety już nie wrzucę bo nie mam dostępu do kabla i Vaga. Jutro rano strzelam 50Km do pracy z czego 30km autostradą więc podzielę się z wami odczuciami Za ok 2 tyg wpadnie mi trochę kasy. Dokupię pompkę która różni się oznaczeniami a resztę rzucę na stół na test i czyszczenie / regeneracje. Mam nadzieję że czyszczenie załatwi sprawę i wszystko zamknie się w 1000zł Chłopaki jest trochę poprawy po tym lm 5154 wiec jak tylko ogarnę kasę, pompki idą w ogień. Dam znać czy problem się rozwiązał jak wymienię te jedna a resztę ogarnę test+regeneracja. Dalej się trzęsie ale troszkę mniej. Zrobił się bardziej elastyczny, nie szarpie przy dodaniu/opuszczaniu gazu. _____________________________________________________________________________________________________________________________ hej hej witajcie po małej przerwie. Oznaczenia pompek zamontowanych w moim silniku: Cyl4: 038 130 073 Q Cyl3: 038 130 073 Q Cyl2: 038 130 073 Q Cyl1: 038 130 073 AR Zorientowałem się że pompki o numerach 038 130 073Q są odpowiednie do AWX z początków produkcji więc pasowało by. Pompka o numerze 038 130 073AR jest od AVFa (130km) więc chyba też by pasowało nie ? Pół auta zostało przejrzane a auto jak drżało tak drży, ale tylko pod obciążeniem. Teraz zostaje tylko wyjąć pompki i na test nie ?
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Telepanie wynikało z braku podciśnienia na klapce gaszącej (nieszczelności w układnie, gdzie dokładniej niestety nie wiem). Odkąd mam sprawną klapkę gaszącą, telepanie ustało.
-
Kratki grilla Chrom jak w filmiku
Grille i tak mam do wymiany bo uderzyłem psa jakiś czas temu wiec i tak musze wymienić. Listewki to 60zl plus godzina roboty. Wiele nie stracę Hej, wszystkie części skompletowane, w dniu wczorajszym udało mi się wrzucić na auto, a oto efekt końcowy: Osobiście myślę że całkiem fajnie wygląda w tym kolorze auta, lepiej niż na srebrnym bo tam się zlewa, a ten drugi obrazek pozostawię bez komentarza Muszę dokupić jeszcze tylko zaślepkę zderzaka na hak i zrobić obtarcie po lewej stronie foto (prawa strona zderzaka) po nieszczęśnej kolizji z Psem Opinie oczywiście mile widziane, na pewno znajdą się przeciwnicy, ale mi się podoba
-
[B6 AWX] Pompowtryski 038130073Q - jakie odpowiedniki?
UP Tuner na hamowni ale za jakąś kasę, nie wiem.
-
[1,9 tdi avf] Ciężko pali po dłuższym postoju
tomku, a powiedz, wymieniasz filtry na czas ? moze cos gdzieś Ci się delikatnie przypycha ?
-
[1,9 tdi avf] Ciężko pali po dłuższym postoju
Właśnie miałem zasugerować sprawdzenie kompresji.... ewentualnie może właśnie paliwo się cofa.
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Mi tak samo telepie, zarówno przy odpalaniu jak i gaszeniu, nie zawsze jednakowo, raz mniej, raz więcej. Po wymianie EGRa na nowy telepanie troszkę się ograniczyło, głównie przy gaszeniu. Nalatane niby 250 tysi na blacie. Czy sprawdzałeś podciśnienia na Vacuum? są OK ? Może masz jakąś nieszczelność w jakimś wężyku na drodze Vacuum -> zawór -> EGR Działanie samego zaworka sprawdzałeś ? U mnie po uszczelnieniu układu podciśnienia przestało telepać Klapa gasząca musi pracować.
-
Kratki grilla Chrom jak w filmiku
Jak zmienię grile to wrzucę tu jakaś fotkę do oceny. zobaczymy jak to wyjdzie
-
Kratki grilla Chrom jak w filmiku
Bez przesady ten chrom pas w rejestracji wygląda jak wieś ale same kratki na kolorze lx7z będą wyglądać ładnie lusterek nie będę chromowal bo słabo to będzie wyglądać
-
Problem z odpalaniem AVF
Luźna klema od aku moze?
-
Gluche pukanie w silniku
Dwumas pewnie jak wciskasz sprzęgło to się usztywnia i nie ma luzów.
-
1.9 BKE wyciek oleju
Na pytanie dot. Przeładowania musi się ktoś konkretniejszy wypowiedzieć. Jak będziesz szukał pompy to tylko bosh i szukaj jak najmłodszej. Gdzieś tu na forum jest o tym temat bo sam jakiś czas temu to studiowałem. Do pompy musisz uszczelkę w Aso dokupić. Koszt do 30zl
-
1.9 BKE wyciek oleju
No o tej uszczelce pisałem właśnie ze raczej nie ma sensu. Nie jestem też peWien co ci tam cieknie, czy olej czy paliwo-ropa bo vacuum odpowiada za wytwarzanie ciśnienia paliwa Przyczna? Nalatane 300 000 km i uszczelka juz nie domaga sparciała. Jeżeli masz turbo ze zmienna geometria to ma wpływ ponieważ jest to sterowane podciśnieniem które generuje Ci pompa
-
1.9 tdi Avb głośniejszy od Avf
Mylisz się, zobacz ile było ostatnio tematów o źle odpalających AWX/AVF przy niskich temp ludziska nie mogli dojść dlaczego tak źle palą. A co jeśli sam czasem się mylisz? Ale ja nie wspominałem o temperaturach -15 tylko miałem na myśli raczej normalne warunki przy -15 każdy ma problemy, nawet benzyna ostatnio u kolegi. Przy normalnych warunkach awx i AVF nie powinny mieć problemów z odpalaniem, tak mi mówili ludzie w temacie o swiecach zarowych
-
1.9 tdi Avb głośniejszy od Avf
gdzies tu czytałem kiedyś że AWX i AVF nie mają problemów z odpalaniem nawet na uszkodzonych swiecach zarowych wiec nie dziwi mnie w sumie ze palil Ci z pol obrotu Moj na uszkodzonych pompkach tez pali od strzała.
-
1.9 BKE wyciek oleju
Pompa vacuum puszcza ci olej do układu podciśnienia. Możesz dawać ja do uszczelnienia ale nie wiem czy jest sens jezeli masz pompe LUKa - one byly wadliwe. Nowy vacuum BOSHa kosztuje 1000zl. Ja używke w stanie niemal ideał kupiłem za 180zl.
-
Kratki grilla Chrom jak w filmiku
Zapodaj jakieś numerki aukcji albo firmę która ma takie grille bo nie mogę znaleźć. Będę wymieniał grille bo uderzyłem psa i połamane. Ile cie to kosztowało? I jak wygląda tego wytrzymałość?
-
1.9 BKE wyciek oleju
Up no ja też ślepy xd ale to co tu w tej części silnika może cienkąć... to tylko vacuum chyba. Ew. Przewody paliwowe może?
-
problem szarpania przy ruszaniu
Nie loguje się wszystkich gr na raz bo wychodzi nie czytelnie w pierwszym bloku wpisujesz 013 i wtedy logujesz i trzeba tak dla każdego z osobna. Następnie otrzymane pliki wrzucamy na vaglog i mamy czytelnie.