Treść opublikowana przez Ralen
-
Dziwny dzwięk w silniku
Podwieszony jest temat jak byk u góry na forum silniki diesel 1.9 a4 b6/b7.
-
pomocy :)
no widzisz nie widzieliśmy wskazań z grupy 23 tzw. BIP jeszcze. Stanu pompo-wtryskiwaczy nie da się dokładnie określić tylko i wyłącznie po parametrach (korekcjach - grupa 13) które nam podałaś. Skoro powiedział że wszystko z nimi dobrze to zakładam że do 23 też patrzył.
-
AWX 2001 r. Problem z mocą
zamień go z N18
-
AWX 2001 r. Problem z mocą
przyglądnij się temu N75, może coś się pokopał...
-
Prośba o analizę logów 1.9 AWX
pompki były po regeneracji (wszystkie 4) Co można zrobić z napięciem paska rozrządu ? można to jakoś podregulować?
-
AWX 2001 r. Problem z mocą
Przetrzep cały dolot od A do Z, przetrzep cały układ podciśnienia z Vacum, szczelnością gruszki turbiny, wszystkimi wężykami, filterkami i zaworkami podciśnienia. Może coś z długością sztangi się popierniczyło ? samo z siebie w sumie nie powinno Daj logi, zobaczymy
-
pomocy :)
Myślę że śmiało możesz jechać. Przez 2000km pompka raczej się nie rozsypie, chyba że jakiś szit zatankujesz na stacji. Możesz spróbować wymiany uszczelek pompowtryskiwaczy i zaproponować mechanikowi, aby wrzucił Ci Liqui Moly ze słoika, aby przeczyścić te pompowtryskiwacze. Jeżeli mechhanik ma trochę doświadczenia z Dieslami, to będzie wiedział co mam na myśli. Koszt, jakieś 500zł-600zł (kpl uszczelek + LM + robocizna)
-
Wibracje 1.9 TDI AVF 131KM
Wnioskuję że brał używki ORI w dobrym stanie, tak jak ja Cena nowych ORI to 1/4 wartości auta. Używka 200zł / szt. Wkładałem do siebie od A4 B7 2.0 TFSI
-
AWX 2001 r. Problem z mocą
Wygląda na to, że masz turbo dziurę =) mój AWX też zaczyna przyspieszać dopiero od 1700 obrotów (wtedy turbo się rozkręca).
-
Wibracje 1.9 TDI AVF 131KM
miałem to samo , dokładnie identycznie,ale nie bawiłem się wymiane przegubów tylko poleciały obie półosie przód. Po wymianie, nie ten samochód ;p
-
Bardzo nierównomierna praca silnika na biegu jałowym, dziwne odgłosy.
-50 ? na wszystkich cylindrach? Sprawdź czy paliwa nie brakuje, może pompa siada
-
Prośba o analizę logów 1.9 AWX
Witajcie, opiszę krótko swój problem. Przy dynamicznym przyspieszaniu na 4 i 5 biegu, w przedziale obrotów 1700-2000 auto podszarpuje i słabo się zbiera. Przy 2000obr przestaje szarpać i jako tako przyspiesza. Mam wrażenie że kultura pracy silnika jest kiepska. Pracuje głośno, klekocze jak traktor. Dodatkowo na biegu jałowym na wolnych obrotach zarzuca mi trochę budą. To samo jest odczuwalne w momencie robienia logów Basic Settings. Tak jakby bujało silnikiem. 004, 013, 023 Statycznie http://vaglog.com/log_263781.html 003 Basic Settings http://vaglog.com/log_263783.html 004 Basic Settings http://vaglog.com/log_263782.html 011 Basic Settings http://vaglog.com/log_263784.html 000, 003, 008 Dynamicznie (3 bieg) http://vaglog.com/log_263780.html 008, 010, 011 Dynamicznie (3 bieg) http://vaglog.com/log_263779.html Wymieniono: Przepływomierz na regenerowany Bosh 6 tyś km temu Dwie półosie przód 6tyś km temu Regeneracja kompletu pompowtryskiwaczy 6 tyś km temu Komplet sprzęgła Sachs - wymieniono 1,5 roku temu, przejechane jakies 40tyś km Filtr Paliwa 10tys km temu Filtr Oleju 10tyś KM temu Filtr Powietrza 10tys KM temu Czyszczenie zmiennej geometrii turbo - 7 tyś km temu Wczoraj poprawiałem układ podciśnień Oceńcie proszę
-
problem brak mocy
Logi dynamiczne 11 gr oczywiście
-
problem brak mocy
Na FISie samochodu nic nie zobaczysz. Zobaczysz dopiero błędy na VAGu po podłączeniu auta pod komputer. Koledzy dobrze prawią, najprawdopodobniej geometria turbo do wyczyszczenia.
-
Ślady oleju na silniku w 2 miejscach.
fot 3. Potwierdzam, też mam AWX i tę blachę. Nic tam nie ma
-
Dziwny dzwięk w silniku
Miałem to samo, jeździłem tak ze 4 miesiące i strzeliłem z 10 tyś km. Nic się nie działo więc możesz się nie przejmować. U mnie problem się rozwiązał po wyczyszczeniu geometrii turbiny. Zrób logi jw. kolega pisze. Jak przeładowuje lub nie doładowuje to sprawdź układ podciśnienia, wyjmij i wyczyść VNT. Może pomoże Zabawy na 3/4 dnia, ale tak czy siak warto to zrobić.
-
[ALL B6] Dziwny dźwięk pod maską w okolicach EGR
w pobliżu EGRu a dokładniej za nim na tyle silnika znajduje się pompa Vacuum z której wychodzi w lewo główny wąż podciśnienia. Jest on podłączony do specjalnego króćca wychodzącego z pompy. W starszych typach pomp ten króciec jest zaklepywany i może mieć nieszczelności. Spróbujcie nim poruszać na odpalonym motorze i zobaczcie czy natężenie syczenia zmienia się. Jeżeli tak, to jest tam nieszczelność. Jeżeli nie, to problem leży gdzie indziej, ale dalej obstawiam: Albo nieszczelność w dolocie w okolicy EGRu, albo nieszczelność w układzie podciśnienia. Takich magików co każą Ci turbo wymieniać, mijaj szerokim łukiem. Tu macie ów króciec:
-
Hałasujący silnik
odradzam Ci regenerowane a jak używka to tylko ze sprawdzonego źródła w dobrym stanie. Ja polecałbym Ci jednak kupić nową. To jest wydatek ale będziesz miał na lata. Raczej nie rozsypie się po 30 000km Najlepiej kup komplet całego sprzęgła.
-
[TDI PD] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów
nie zdejmowałem jeszcze węża od intera, ale wiiem że trochę mi tam podcieka w kilku miejscach więc profilaktycznie chciałem wymienić
-
Hałasujący silnik
A szklanki sprawdzałeś ?
-
[TDI PD] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów
Pamiętasz może gdzie ją kupowałeś? czy to był sklep online czy stacjonarny ? Czy te uszczelki Elringa są w ogóle cokolwiek warte ? Bo z mojej ciekło przez jakiś czas i miałem znaczne ubytki oleju, ale nagle przestało i stan poziomu oleju chyba trzyma się w normie dziś to jeszcze sprawdzę.
-
[TDI PD] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów
hej, pytanie do autora tematu i wszystkich forumowiczów. Czy jesteście pewni że uszczelka której numer podany jest w pierwszym poście, podchodzi do AWX ? Wczoraj wysłałem zapytanie do Porshe Połczyńska AUDI odnośnie uszczelki, podałem im numer i dostałem taką odpowiedź: "uszczelka nie pasuje do Pana auta. Wg numeru VIN wymagana jest wymiana całej kompletnej pokrywy z uszczelka (około 705 PLN po rabacie, czas oczekiwania około 5 dni roboczych)" Fantazja sprzedawcy ? Mogę wam VIN na priv podać, żeby mi to ktoś obadał bo nie chcę być stówki w plecy przy zamówieniu złej Będę wdzięczny za info
-
Spadek mocy duża turbodziura (rozwiazany)
późno mu turbawa wstaje, tak mi się wydaje dlatego muli go z dołu. Dodałem odpowiedź w temacie który kolega podlinkował. Dolotu bym nie obstawiał. Gdyby nie był szczelny to na logikę miałby pewnie nie doładowanie w całym zakresie obrotów. Tu problem jest tylko na początku
-
Spadek mocy przy przyspieszaniu - 1,9TDI
Nie jestem pewien, niech ktoś bardziej kompetentny mnie porpawi w razie czego, ale masz chyba spore nie doładowanie z dołu. Nie wiem jak w AVF< ale w moim AWX turbo pompuje do oporu już od 1700obr. U Ciebie przy 1848 RMP pompuje tylko 1116, gdzie powinno być już 2208. Dopiero przy 1900obr suszarka Ci się rozkręca. - mówię tu o logu dynamicznym gr 11. Najprawdopodobniej masz zmienną geometrię w turbinie do czyszczenia. Ona najczęściej się zacina powodując takie oto problemy. - tak obstawiam Dodatkowo sprawdziłbym: Układ podciśnień, czy jest szczelny oraz czy vacuum podaje na gruche turbiny chociaż 0.60 Zainteresowałbym się zaworkiem sterującym turbinę, oraz samą gruszką turbiny. Może ma jakąś mikro dziurkę przez którą ucieka powietrze i jak podciśnienia pojawia się więcej, to wtedy ją dopiero podciąga do góry. Jak się mylę, proszę o naprostowanie
-
Tyrkotanie po zmianie oleju
A wybacz, odwrotnie przeczytałem to dziwne zjawisko trochę, nie powiem Nie wiem skąd taka opinia o Castrolu ale sam jeżdżę na 10w40 i auto pracuje bardzo ładnie a rozrząd jest na -0.6 Myślę że po wymianie rozrządu mechanik przestawil go bardziej na - i dlatego może ci chodzić głośniej