Treść opublikowana przez Yarokot
-
Brak radia na FIS kodowanie podłączenie Opis wtyczek CONCERT
Kostka od głośników nie ma znaczenia na uruchomienie radia. Po prostu nie będą grały. Za uruchomienie radia odpowiada kostka mini ISO. W niej znajduje się CAN odpowiedzialny właśnie za uruchomienie radia, włączenie podświetlenia i podaje informacje na FIS. Dodatkowo z niej jest sterowana zmieniarka i wzmacniacz obsługujący głośniki z tyłu i subwoofer. Musisz poszukać tych kostek, a jak mini ISO masz wpiętą to może ją wepnij jeszcze raz, bo może nie łączy.
-
Brak radia na FIS kodowanie podłączenie Opis wtyczek CONCERT
Zdjęcie co podałeś jest od głośników przednich. Napisz co zmieniałeś bo tak to nie wiadomo w czym szukać problemu.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Chwila szukania: a4-klub.pl - bebzo28 - Chomikuj.pl CHOMIKUJ.PL a4-klub.pl • pliki użytkownika bebzo28 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • podlaczenie przeciwmglowch pod ori przekaznik.jpg, Montaz Fotochrom A4 B5 95 01.doc
-
stuki silnika na jałowych obrotach
Moim zdaniem miałeś zalany jakiś specyfik do oleju, który niwelował ten stukot poprzez minimalne zwiększenie ciśnienia oleju na rozgrzanym silniku. W rozrządzie bym nie szukał winy, bo jak sam napisałeś ma moc i pracuje prawidłowo. Tam nie ma praktycznie co zepsuć. Najlepiej nagraj filmik, żebyśmy wiedzieli co to jest za stukot. Jak silnik jest sprawny to jaki by olej nie był (oczywiście spełniający normy i nie jakieś podróbki znanych marek z allegro) ma pracować prawidłowo. Można pobawić się lepszymi olejami żeby "zatuszować" ten stukot lub zlokalizować przyczynę i ją usunąć. Taka moja opinia.
-
A4 B6 Retrofit
Jak kupiłeś klosze w zamienniku to prawdopodobnie nie są zabezpieczone. Ja bym polakierował je i wedle uznania folie PPF.
-
Bosma h7 LED
I tak nie wymigasz się od montażu samopoziomowania i spryskiwaczy. Nawet montujący d8s, bo fabrycznie w B6 nie występowało. Tym razem policjanta nie "zagniesz". Zmiana soczewek w oryginalnym xenonie przechodzi bo źródło światła się nie zmienia, a zmiany soczewki nie zauważy bez demontażu i wiedzy jak powinno wyglądać. Ale i taki zabieg powoduje utratę homologacji na lampę, nawet pomalowanie wnętrza na to wpływa.
-
Concert 2 - moduł/adapter czy może zmiana radia ?
Myślę że najlepszą opcją jest dołożenie emulatora zmieniarki z BT. Wefa chyba najtaniej wychodzi cenowo np.: Zmieniarka Bluetooth Audi Concert Chorus Symphony 9414255480 - Sklep internetowy AGD, RTV, telefony, laptopy - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz na Allegro za 175 zł - Zmieniarka Bluetooth Audi Concert Chorus Symphony (9414255480). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! Jest jeszcze droższa opcja Yatour. Transmitery rzadko kiedy oferują dobrą jakość dźwięku w porównaniu z emulatorem zmieniarki. Chcąc zmienić oryginalne radio byś musiał dokupić adapter obsługujący tylne głośniki i subwoofer. Dodatkowo trzeba jeszcze dorobić przewód z +12 V po zapłonie. Więc moim zdaniem lepszy jest emulator zmieniarki.
-
Regeneracja klosza czy nowy klosz?
Jak nie masz oscylacyjnej szlifierki to tylko ręcznie to rób. Wkrętarką możesz za mocno zebrać materiał i pozostaną kółka na kloszu, które byś musiał potem wyrównać.
-
Zapalająca się podczas jazdy kontrolka ESP w Audi A4 B6 1.9 TDI
Może to być np. czujnik kąta skrętu kierownicą, ale najlepiej podpiąć auto i odczytać błędy.
-
Wymiana radia w b7 z chorus na niefabryczne, problem
Jest sporo bo i wiele aut opuściło fabrykę z instalacją pod nieoryginalne radia. Kiedyś widziałem wiele takich adapterów, a teraz coś nie mogę znaleźć. Najprościej i najtaniej będzie podpiąć plus po zapłonie z klimatronika. W kostce C, pin 13 klimatronika powinien być plus po zapłonie. Sprawdzisz miernikiem czy jest faktycznie. Musisz się pod niego podpiąć i połączyć do kostki iso np. w adapterze od głośników żeby nie ingerować w instalację oryginalną radia. Zobaczysz na schemacie ISO gdzie dokładnie wpiąć, ale będzie to żółty przewód prawdopodobnie. Od strony wiązki radia przetniesz przewód i wlutujesz nowym przewodem idącym od klimatronika. Czerwony stały plus i czarny masa powinien już być prawidłowo wpięty w tym adapterze. Po tym zabiegu powinno radio działać i włączać się wraz z zapłonem. To co wysłałeś to jest fakra, więc inna złącze oryginalnego radia i nie będzie pasować bez modyfikacji większych.
-
Wymiana radia w b7 z chorus na niefabryczne, problem
Kupione przez ciebie przejściówki służą jedynie do obsługi wzmacniacza suba i tylnych głośników. Potrzebujesz jeszcze dekoder CAN.
-
Dołożenie tempomatu
Prawdopodobnie będziesz musiał jeszcze wymienić moduł kierownicy. Więcej przeczytasz tutaj:
-
Jakie polecacie radio z MP3 do Audi?
Jedno i drugie to radio 1 din więc ramka co masz w zestawie z Alpine powinna wystarczyć. Jeżeli chodzi o kable to zależy co tam masz aktualnie. Jak system audio bez oryginalnego suba to tylko podłączasz kostki ISO i tyle roboty. Dodatkowy sub i wzmacniacz to już oddzielna instalacja pod radio i akumulator.
-
Kod lakieru plastikowych dokładek (szarych)
Nie wygląda źle. Opalarka powinna wyrównać kolor plastiku, ale nie zamaskuje rys. Jedynie trochę może wygładzić ostre krawędzie jak mocniej przygrzejesz, ale też bez przesady z temperaturą.
-
[A4B5 ADR] Rozrywa dolot. Po podpięciu przepływki nie odpala
Instalacja lpg jest tutaj powodem strzelania w dolot. Ja bym wywalił ten gaz i założył sekwencje np. na sterowniku stag 200, ale to dopiero jakbyś ogarnął silnik na samej benzynie. Odłącz gaz, wymień uszkodzone elementy dolotu, przepływka, sonda, niech najpierw pracuje prawidłowo na benzynie, bez błędów, a potem ogarnąć gaz. Silnik pracuje prawidłowo pomimo uszkodzonej przepływki i sondy, ponieważ nie wprowadza korekt z tych elementów i pracuje powiedzmy że na "sztywno" z zapisanej mapy w sterowniku.
-
Żarówki H7 świecące na biało - efekt xenon
Każda modyfikacja lamp skutkuje utratą homologacji. Ale montując taki zestaw możemy polepszyć światła, a stosując dalej żarówki a nie xenony nikt pewnie nawet nie zauważy modyfikacji, które w skrajnych przypadkach mogą być powodem utraty dowodu rejestracyjnego czy odmowy wypłaty odszkodowania jak ktoś się uprze.
-
Zamiana radia Chorus na Concert 2 p&p?
Chorus 2 też ma możliwość podłączenia cyfrowej zmieniarki na BT, tak samo jak concert 2. Świadczy o tym również przycisk CC/CD. Radia chorus 2 i concert 2 mają takie same podłączenie, więc pasują zamiennie.
-
Audi A4 alt pożera olej
Poza olejem te silniki nie mają innych poważnych dolegliwości. Taniej wyjdzie dolewać olej i jeździć, ale jest uciążliwe. No chyba żeby wstawić sam słupek 1.8 AGN, to wyjdzie stosunkowo tanio, robiąc to samemu. Samo czyszczenie pierścieni może zmniejszyć pobór, ale i tak głowicę należy przy tym zwalać, więc już lepiej wymienić. Jak ma dobrą kompresję to ja bym jeździł i dolewał oleju. Jeszcze ktoś na forum pisał jak zalewał jakiś środek w cylindry przy wymianach oleju i trochę mu rozluźniło zapieczone pierścienie i ciut zmniejszył się pobór oleju.
-
Wiązka audio od czego te końcówki
1 wygląda mi na wtyczki od radia i anteny
-
VCDS po podpięciu do samochodu - interface nie wykryto
Kabel padł, trzeba wgrać na nowo wsad do niego.
-
Nie działa mi VCDS
Sam możesz sobie ogarnąć. Wystarczy postępować według instrukcji. Mogę na pw podesłać link gdzie dowiesz się co i jak.
-
Nie działa mi VCDS
Najprawdopodobniej kabel się wysypał. Można wgrać na nowo wsad do niego i będzie działał dalej.
-
Zmiana tunelu 1DIN na 2DIN A4 B6/B7
No to pewnie był to zbieg okoliczności że przestał się komunikować po zmianie radia. Jedynie co mi przychodzi do głowy to może dostała się woda do obudowy gdzie znajduje się sterownik silnika w podszybiu albo zalany moduł komfortu znajdujący się gdzieś pomiędzy fotelem a pedałami, o ile w tym modelu też to występowało. Ale jakby była to wina wody to pewnie jeszcze coś by nie działało jak trzeba.
-
Zerwane tuleje tylnych sanek
Tak dodam od siebie dla potomnych. Jak kupowałem kiedyś dla siebie tulejki sanek tył to dwie dostałem Lemfordera i dwie Febiego gdzie w środku pudełka też był Lemforder.
-
Zmiana tunelu 1DIN na 2DIN A4 B6/B7
Linia K powinna być połączona jak zaznaczyłem na obrazku. Jeżeli jest tak podłączone to bym wypiął pin z czarnej kostki ISO(jakimś cienkim drutem np. spinaczem wkładając od strony pinów żeby zwolnić zapadkę z pinu i wyciągnąć do tyłu) i sprawdził czy wtedy możesz się połączyć z autem.