Treść opublikowana przez Yarokot
-
Zmiana tunelu 1DIN na 2DIN A4 B6/B7
Może zastosowałeś adapter nie pod RNS-E. Pomiędzy radiami są różnicę w podłączeniu i właśnie m.in. podłączenie linii K się różni pomiędzy radiami. Radio teraz może podaje na linie K napięcie, sygnał i zakłóca ci komunikację.
-
Zamiana radia na nie-ori. Problem
Z tego co widzę po twoich zdjęciach to posiadasz oryginalnego suba i wzmacniacz w bagażniku, poszukaj dobrze. Więc jeśli chodzi o głośniki to potrzebny adapter i będzie grać. Jeśli chodzi o uruchomienie radia to jak już kolega napisał taniej podciągnąć plus po stacyjce z klimy niż kupować dekoder CAN.
-
Brak klimatyzacji audi a4 b6 ?
Jest to ewidentnie wersja bez klimy. Często spotykane przy silnikach 1.6
-
Problem z głośnikami tył Audi a4 b7 2005r
Do tego panasonica potrzebna jest przejściówka żeby podłączyć do kostek ISO z auta.
-
Problem z głośnikami tył Audi a4 b7 2005r
Roboty na pewno trochę jest bo jak dobrze pamiętam to wiązka idzie pod dywanem, więc i fotel do wyjęcia. Nie robiłem więc szczegółów nie znam.
-
Problem z głośnikami tył Audi a4 b7 2005r
Opcja 1 najprostsza. Podłączasz pod nieoryginalne radio kostkę czarną, brązową i antenę przez separator który widać na twoich zdjęciach.
-
Problem z głośnikami tył Audi a4 b7 2005r
Przy oryginalnym radiu są cztery przewody w brązowej wtyczce obsługujące przednie głośniki. Tył i sub obsługuje wzmacniacz przy pomocy trzeciej wtyczki. Przy nieoryginalnym radiu jest osiem przewodów w brązowej wtyczce obsługujące przednie i tylne głośniki. Fabrycznie auto mogło opuścić fabrykę w trzech konfiguracjach: 1. Instalacja pod nieoryginalne radio: głośniki przód i tył 2. Instalacja pod oryginalne radio: głośniki przód i wzmacniacz obsługujący głośniki tył i subwoofer 3. Instalacja pod oryginalne radio z systemem BOSE: Inne głośniki, subwoofer i wzmacniacz niż w punkcie 2
-
Problem z głośnikami tył Audi a4 b7 2005r
I do oryginalnego radia właśnie jest potrzebna jeszcze trzecia kostka nad czarną i brązową. W tej trzeciej kostce jest podpięty CAN i sygnał do wzmacniacza obsługujący suba i głośniki tył. Nie ma znaczenia czy jest z B6 czy B7. Podłączenie jest takie samo.
-
Problem z głośnikami tył Audi a4 b7 2005r
Może ktoś tylko dziurę chciał zakryć i poszło na handel. Nieoryginalne radia mają wtyczkę antenową DIN a radia audi wtyczkę ISO. Nie wiem jak jest przy instalacji pod nieoryginalne radia, ale oryginalne radia podają napięcie kablem antenowym do wzmacniacza anteny. Montując nieoryginalne radia montuje się separatory, które zasilają oryginalny wzmacniacz anteny.
-
Problem z głośnikami tył Audi a4 b7 2005r
Najprostsza opcja to nieoryginalne radio. Możesz na test pożyczyć jakiekolwiek czy będzie poprawnie działało w twoim samochodzie.
-
Problem z głośnikami tył Audi a4 b7 2005r
Jak auto opuściło fabrykę bez oryginalnego radia to tak niestety jest. Możesz jeszcze sprawdzić czy masz suba pod tylną półką, z bagażnika zobaczysz. Co do wyłączania to tak, jest to zabezpieczenie przy wyłączonym zapłonie zapobiegające rozładowaniu akumulatora. Informacje o włączonym zapłonie i zapalonych światłach czyli podświetlenie przycisków radia przesyłane są szyną CAN.
-
Problem z głośnikami tył Audi a4 b7 2005r
Adaptery występują ale w drugą stronę. Wymieniając oryginalne radio na nieoryginalne. Mam w Audi 80 zamontowanego Chorusa 2 i mam tam zmostkowane głośniki przód i tył, ale nie wiem jak to wpłynie na długotrwałą pracę bo też zależy od głośników. Nie mam tam CAN'a więc na jednej trasie mi się po godzinie wyłączył i po ponownym włączeniu radio grało ciszej, ale czy to z powodu dużego obciążenia od głośników? Szczerze, nie wiem.
-
Problem z głośnikami tył Audi a4 b7 2005r
Jak najbardziej wszystko jest do zrobienia. Najlepiej to zakupić kompletną wiązkę od radia po wzmacniacz, głośniki i suba. No i podciągnąć CAN do radia.
-
Problem z głośnikami tył Audi a4 b7 2005r
Jak do brązowej wtyczki dochodzą cztery przewody to instalacja jest pod zwykłe radio.
-
Problem z głośnikami tył Audi a4 b7 2005r
Jak na poprzednim radiu tył grał to fabrycznie w tym samochodzie nie występowało oryginalne radio. Przy oryginalnych radiach tył jest obsługiwany przy pomocy wzmacniacza i występuje przy tym również subwoofer. Jest to realizowane trzecią wtyczką do radia miniISO. Podświetlenia przycisków nie masz bo nie ma poprowadzonej szyny CAN do radia. Najlepiej to dołożyć brakujące instalacje razem ze wzmacniaczem i subwooferem. Czy zwykłą instalacje czy BOSE to już zależy od ciebie czy chcesz dopłacać do lepszego dźwięku, ale do tego dochodzi jeszcze wymiana głośników.
-
Radio POMOCY
Wygląda na to że auto wyszło z fabryki bez oryginalnego radia, a teraz jest założone oryginalne. Wynika z tego że głośniki tył nie będą grały. Żeby głośniki tył grały przy oryginalnym radiu należy dołożyć oryginalny wzmacniacz, suba i instalacje pod to wszystko.
-
Poduszka silnika
Z tego co wiem to poduszka z czujnikiem występowała w dieslu. U siebie również posiadam zwykłą poduszkę i wymieniałem prawą poduszkę na pochodząca z B5. Jedynie osłona poduszki nie pasowała.
-
Podstawowa diagnostyka i informacje A4 B6/B7 2.0 ALT
Ja wpinałem się w przepustnicę, zamiast regulatora ciśnienia paliwa.
-
Swap silnika
Najłatwiej i najtaniej kupić anglika A4 B6 i wszystko przekładać. Silnik, wiązka, chłodnice, przewody klimatyzacji, kompletne hamulce, skrzynia. Koszty to zakup anglika oraz części, które będą wymagać wymiany oraz robocizna jakby miało to być zlecane. Sprzedając części z anglika oraz własne, można część kosztów odzyskać.
-
Audi A4 B7 2.0 ALT PB + LPG
Myślę że warto wyjąć silnik dla samej wygody, ponieważ i tak przód auta będzie rozebrany i głowica zdjęta, więc i osprzęt też będzie zdemontowany.
-
Rodzaje paneli klimatronic w A4 B6 i B7
Niby tak, ale Anglik posiada jeden silniczek recyrkulacji a Europa dwa. W tym celu mostkuja drugi silnik i zostawiają panel z Anglika albo wymiana na Europę i działają dwa bez przeróbki wiązki nagrzewnicy. Takie rzeczy można wyczytać w kwestii przekładki b6. I teraz nie chce trafić ewentualnie na panel z Anglika i zostać z niedziałająca recyrkulacja i ja przerabiać. Ktoś ma wiedzę na ten temat i potwierdzi lub zaprzeczy?
-
Rodzaje paneli klimatronic w A4 B6 i B7
Po czym poznać panel z anglika?
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
A czy przy posiadaniu spryskiwaczy lamp z xenonem lub bez, czujnik poziomu płynu powinien być zamontowany? U mnie czujnik siedzi, ale wtyczki brak.
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
Według schematu ten kabel idzie do pinu 9 w 17-pinowej czarnej kostce w słupku A, a następnie do czujnika. Zapewne tam kończy się jego droga w przypadku braku czujnika.
-
Ocena logów 2.0 ALT
Prosiłbym o sprawdzenie logów z 2.0 ALT czy parametry są w porządku, czy coś mu dolega. Sama benzyna bez LPG Show log - VAGLOGI VAGLOGI.PL VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum Show log - VAGLOGI VAGLOGI.PL VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum Również słychać z zewnątrz jakby wydech nie był szczelny, ale to może spowodowane jest wypalonym katalizatorem, bo i na wolnych obrotach głośny jest w porównaniu z innymi autami.