Treść opublikowana przez Yarokot
-
Oryginalne radio
RNS-D to stara nawigacja z mapami do 2014.
-
2.0 Alt jest szansa dobrze trafić?
Ja trafiłem na egzemplarz serwisowany do końca, nie bity, a olej zmieniany max przy 15 tysiącach kilometrów. Oleju trochę spala, ale nigdy nie liczyłem ile, bo rzadko dolewam. Więc da się znaleźć dobry egzemplarz, ale warto zabrać ze sobą kogoś komu nie zależy na kupnie samochodu, żebyś nie kupił pierwszego lepszego auta. Jak silnik po rozgrzaniu pracuje cicho, to tylko tyle że napinacz i wariator jest sprawny. A w jakiej ilości silnik bierze olej, to dowiesz się dopiero po kupnie.
-
Pompa powietrza wtórnego?
Nie każde ALT miało pompę powietrza wtórnego.
-
Poduszka silnika przednia
Jest to element umożliwiający zamontowanie kompresora klimatyzacji. W passacie kompresor jest po przeciwnej stronie niż w A4. Z tego też powodu silnik z passata posiada inne koło pasowe wału, napędzające dwa oddzielne paski wielorowkowe. W Audi cały osprzęt razem z klimą napędzany jest z jednego paska. W passacie poniżej koła wału jest ogranicznik, a w pasie przednim odbój. Czyli odwrotnie niż w Audi. Ktoś może nie odkręcił tego ogranicznika od silnika i może po tym będzie można poznać silnik z passata. Miska olejowa różni się tym, że miska z passata ma od czoła chyba 3 gwinty wewnętrzne do przykręcenia właśnie ogranicznika. Miska olejowa z A4 ma dwa gwinty w przedniej części miski od prawej strony i w okolicy środka jeden gwint tuż przy łączeniu z blokiem silnika.
-
Poduszka silnika przednia
Numery w Etce są: Łapa: 8E0199343H Odbój: 8E0199339 Ogranicznik: 8E0199335K Zobacz tylko czy nie masz silnika z passata. Wtedy czeka cię wymiana miski olejowej żeby to zamontować, ponieważ łapę przykręca się do miski olejowej. Może to było powodem niezamontowania tego przez mechanika.
-
Ogrzewanie domu
Jaki metraż? Dom nieocieplony, ale wewnątrz muru styropian lub szczelina powietrzna?
-
Podpora przednia jaka ALT 2.0 130kM
Wygląda na to że masz silnik z Passata. Wskazuje na to miska i gwinty M10 do podpory jak pisałeś w innym wątku. Jak otwory od podporu są w tym samym miejscu to powiększ otwory w podporze z M8 na M10 i tyle. Nie ma sensu nad tym dłużej się zastanawiać.
-
Turbo w 1.8 adr a w a4 b5
W skrócie to tłoki z AEB żeby odprężyć silnik i cały osprzęt z AEB. Reszta części silnika jest identyczna lub mniej znaczące zmiany mają. Wtedy masz przerobionego ADR na AEB. Można przerobić wiązkę z ADR żeby nie przekładać całej, ale moim zdaniem lepiej przełożyć całą.
-
Problem z interfejsem hex v2
Możliwe że wsad mikrokontrolera w kablu się posypał, sprawdź jaki mikrokontroler w nim się znajduje. Jak atmega162 to można się z nim jeszcze pobawić i przywrócić go do sprawności.
-
Problem z interfejsem hex v2
Miałem na myśli test portu jak na ostatnim zdjęciu, ale podłączonym do samochodu.
-
Problem z interfejsem hex v2
Zrób test na kablu podłączonym do samochodu i pokaż co wyszło.
-
Oświetlenie bagażnika lampka gaśnie Audi A4 B7 Sedan
Pewnie nadłamane przewody w przelotce od klapy do karoserii.
-
Ładowarka indukcyjna a4 b9
P20 lite nie ma ładowania indukcyjnego
-
Światła dzienne zamiast halogenów
Zainteresuj się drl ze Skody Fabii RS. Mają homologację i schludnie wygląda jak umiejętnie się zamontuje zamiast halogenów.
-
[A4 B5] avant, jak zdjąć te ramiona?
Kup sobie jakiś dobry ściągacz do wycieraczek. Ten co pokazałeś na zdjęciu to praktycznie do niczego się nie nadaje. Kup coś takiej konstrukcji: Taki też często się spotyka, ale nie podejdzie bo mam taki: Musisz w sklepie popatrzeć i dobrać taki co ci tam podejdzie, bo miejsca tam mało. Nie wszystkie pasują.
-
Zmiana lamp przednich na "z paskiem LED *
To są zamienniki oryginalnych H7 o wyglądzie lamp bixenon. Światła dalej są realizowane przy wykorzystaniu żarówki H7. Powinny pasować bez przeróbek, bo gniazda na wtyczki są takie same. Najlepiej żeby wypowiedział się ktoś kto je ma zamontowane.
-
Audi A4B6 Avant co to za zderzaki?
Wygląda mi na MS Design
-
Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie w A4 B6/B7
Jeżeli czujnik wskazuje poprawnie odległość, ale czas reakcji wynosi około 4 ms, to wskazuje ewidentnie na uszkodzenie czujnika?
-
Audi 80 nie podświetla zegarów
Sprawdź czy masz zasilanie po światłach na 1 pinie żółtej wtyczki. Jak jest to do sprawdzenia ściemniacz w liczniku. Jeżeli i to sprawne to upalona jest gdzieś ścieżka płytki licznika po stronie żółtej wtyczki.
-
Kosz na radio
Wystarczy sam kosz. Tunel i klimatronik do podcięcia.
-
Obdeleven Pro aktywacja AUX
No raczej niczym się nie różni niż VCDS'em. Tak samo wpisujesz kodowanie, a jak się dostać do kodowania to zobaczysz na YT.
-
Elektryczne szyby tył a4b6
- Dołożenie AUX do radia CONCERT 2 din
W tych radiach powinno dać się zakodować AUX. Sprawdź vcds'em czy się da u ciebie zakodować, ale myślę że powinno się dać. W starszych radiach zamiast zmieniarki dokładało się emulator zmieniarki z aux, bt i usb.- Nie odbijanie kierownicy
Nie wiem jak na wielowahaczu, ale na macphersonach takie coś występuje przy nieprawidłowej geometrii zawieszenia. Może warto ją sprawdzić.- Rozrząd 2.0 ALT
- Dołożenie AUX do radia CONCERT 2 din