Treść opublikowana przez adadur
-
Kanapa ze zintegrowanymi fotelikami
Śmigaj z tymi Recaro (też miałem) bo 12kg to jeszcze maluszek i przez zimę się przebujasz a po zimie kup np. Cybex Solution X2 Fix z Isofix. Jak nie masz w aucie iso-fix to zaopatrz się koniecznie - polecam!!!, wygoda jest nie oceniona - mam 2 dzieciaków i zaorał bym się jak bym miał je przepinać czy też miały by się foteliki walać na tyle na pusto (pusty fotelik kiedy dziecko może korzystać z pasów samochodowych w zasadzie niczym nie jest trzymany!!!) trafiło mi się auto z 3x iso-fix (przód i tył + deaktywacja poduchy) jak potrzebuję 5 osób przewieźć to przepinam fotelik do przodu, bo boczne wzmocnienia fotelika są za sztywne i w tylnych mocowaniach iso-fix fotelik nie daje się przesunąć na boki. I to mi się podoba i w pełni sprawdza. Przy jednym dziecku wystarczy że założysz iso-fix na tyle. W odpowiednim wieku moża z Cybexa pozbyć się oparcia i używać jako poddupnika i też pod iso-fix. Powyższa kanapa piszą że jest pod kategorię 1,2 i 3 ale dziecko siedzi jak na taborecie i nie ma żadnej dodatkowej ochrony.
-
Wymiana linki w mechanizmie podnoszenia przedniej szyby w A4 B6
Do raki drzwi zamontowane jest lusterko boczne - nie będziesz przecież go demontował bo nie ma potrzeby, aby wyjąć lusterko z ramka trzeba odpiąć kostkę wiązki i mocowania wiązki. Jak zaczniesz szarpać tapicerke to połamią sie kołki mocujące ją - najmniej 3 polecą (takie czarne z białą uszczelką) Jaką uszczelkę - uszczelke drzwi wyszarpujesz i jedziesz po kawałku ostrożnie bez nadmiaru sily by nie urwać. A jak myślisz o wygłuszeniu drzwi pod tapicerką to zacznij od narożnika i jedziesz kawałek po kawałku w obie strony, a do przyklejenia można by to lekko podgrzać i docisnąć. Odrywaj tak by ten klej został na piance wygłuszającej, ja zostaje na blasze to cofnij, dociśnij przez piankę aż bardziej jej się przyklei niż blachy - tu też może przydać się coś do podgrzania. Montujesz na tej starej ona dobrze się jeszcze klei. jak ktoś namierzy jaki to środek PU niech da znać Poszukaj na youtube jest piękny filmik na ten temat
-
Wymiana linki w mechanizmie podnoszenia przedniej szyby w A4 B6
Daj spokój - kup mechanizm z gambos i zajmie ci to do 40 minut - jak będziesz bawił sie z linka zejdzie ci ze 4 godz. bez pewności ile to pochodzi o ile się uda i nie trzeba będzie przekładać na inny dzień. Wkrętarka (krzyżak), kołki do tapicerki (padną 3-4, ale przygotuj z 5 szt.), cążki do obcinania lub/i nożyk, trytytki (małe) - potrzebe do ponownego montażu przewodu lusterka i raczej nie staraj się tych uchwytów na przewodu wyrywać bo łatwo je urwać,opalarka lub suszarka (można sie obyć ale przyda sie przy demontażu i montażu wygłuszenia), przy przykręcaniu nowego mechanizmu do ramki staraj się ułożyć kąty prowadnic tak jak to było w starym.
-
Wymiana linki w mechanizmie podnoszenia przedniej szyby w A4 B6
Panowie mogę BARDZO polecić sklep z allegro "gabmos" Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. w zeszłym roku spadła mi linka i poharatała białe kółko (zgniotło ścieżki) - nie bawiłem się kupiłem cały mechanizm - bałem się trochę o jakość zamiennika ale jak się okazało - REWELACYJNY 100% wizualnie jak oryginalny (brak tylko naklejki z numerem VAG) - POLECAM! Nie polecam przewijania linek i takich tam bo elementy plastykowe mechanizmy sa już trochę wysłużone i może sie okazać że niedługo ponownie będziecie to naprawiać. ps. uważać przy dokręcaniu niebieskiego plastyku, wkręty mają duży gwint i mocno ściągają że można połamać ten plastyk. ---------- Post dopisany at 09:40 ---------- Poprzedni post napisany at 09:34 ---------- Polecam taśmą malarską okleić ramkę drzwi ze słupkiem A, dachem i słupkiem B i na rancie uszczelki porozcinać taśmę by otworzyć drzwi - przy składaniu bardzo pomaga przy ustawianiu ramki - pilnujemy tylko by ramka nie odstawała.
-
Kanapa ze zintegrowanymi fotelikami
W jakim wieku masz dziecko/dzieci. Ogólnie pomysł kiepski.
-
Pierwszy raz zahamuje dobrze, a później pedał robi się twardy i auto nie hamuje??
problem może być w przewodzie lub przepuście podciśnienia
-
Pływa w koleinach i ściąga w prawo, pukająca prawa strona ?
Zapytaj dobrze czy 70% sprawności czy 70% zużycia bo urządzenia i tak i tak podają
-
A6 C6 3.0 tdi, Q + Tiptronic, wymiana oleju w skrzyni
Poczytaj: Audi A6 Klub Polska :: [all] TIPTRONIC ZF zbir wiedzy. Wymiana filtra i oleju ATF
-
Wgranie punktów POI do RNS-E
Tym programikiem wbijałeś POI czy czymś innym?
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Na bank nie jest to nic fabrycznego a można wszystko np: Automapa I nie jest to też automapa ... nie wiem jak to się odpala te nawigacje alternatywne ale bardzo ciekawa alternatywa
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Daj spokój ... opuść szybe zacznij rwanko, potem zrywasz w dół - w razie co przygotuj suczarkę bo może folia tandetna i już stara to będzie się rwała. Zerwiesz boczek to polecą ci co najmniej 3 kołki na jedna stronę, może jeszcze bedziesz potrzebował je ściągać więc nie ma sensu nowych kołków zakładać, a kołeczki parę złociszy kosztują.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
zrywaj - nie wiesz gdzie pojedziesz jeszcze tym autem i na kogo trafisz. Tragedii nie będzie. Ostatnio gościu na forum kupił na allegro RNS-E i polecał sprzedawcę ... pytałeś siemiana i czakiego? Panowie powiedzcie mi jedno, auto z linka AUDI A4 2.0TDI 143KM NAVI SKÓRY BIXENON S-LINE (2674224111) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. chwali się nawigacją - ale ja tam nie widzę żadnego MMI (2G czy 3G) a jest fota z wyświetlacza centralnego z jakąś dziwną navi raczej to nie jest "fabryka" - poza tym na kokpicie nie ma żadnych gusików/pokręteł do sterowania tym. Możliwe że można na tym wyświetlaczu odpalić coś innego?
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Jak tam kiedy spota robimy? Marek co z twoim Bose - działasz coś? Ja szykuje się do pakietu światła a potem gruba robota przy car audio.
-
[ALL B6] Błąd przełącznika światła hamulców 00526 - pytanie.
jak nie zadzialaja światla stopu to ktoś Ci w doope wjedzie ... to będzie jego problem a tak poważnie to nie mam innych objawów - jakiś czas temu jeden stop zapalał się ale słabiej po czym potrafił się rozświetlać mocniej - wymienię żarówy - jak wyskoczy jeszcze raz kupię ten czujnik i tyle. ---------- Post dopisany 01-10-2012 at 08:33 ---------- Poprzedni post napisany 14-09-2012 at 11:57 ---------- puki co od okolo 2 tygodni smigam z założonymi nowymi żarówkami stopu ... błędu brak
-
Montaż tempomatu A4 B5
to 3 minuty roboty - podjedź na spota to ci to chłopaki ogarną. Sprawdzałeś czy masz białą kostkę?
-
Problem z połaczeniem bluetooth
Nie wiem - ogólnie szperałem i po zagranicznych forach - ludzie mają z tym problem, nie mają problemu najczęściej ci co maja navi fabrycznie.
-
Problem z połaczeniem bluetooth
W B6 jakoś te ściszanie BT nie działa - kiedyś próbowałem różnych wariantów i odpuściłem - w B7 słyszałem że powinno podziałać ściszenie gałką w trakcie łączenia/wyłączania kiedy ten gong jest słyszalny - dajcie znać czy pomogło.
-
Dwumas A4 b8 czy ktoś robił?
Jak wyżej pisałem u kolegi stuka - słyszalne puknięcia na jałowym, nieco telepie silnikiem i troszkę bujnie obrotami w czasie jazdy nieodczuwalne - choć ja tym autem nie śmigam to nie dam głowy czy pzy zmianach obciążenia czy biegów coś się odzywa.
-
Wgranie punktów POI do RNS-E
Widzę, że pojawiło się narzędzie do wgrywania punktów POI do RNS-E. Narzędzie do wgrywania jest tutaj wraz z instrukcją: Download navPOInt - custom POIs for your Audi SatNav niestety z tego co piszą nie ma głosowego ostrzegania. Jest już może ktoś kto to próbował i testował. Program jest zdaje sie płatny ... ciekawe ile kosztuje.
-
Problem z połaczeniem bluetooth
Jak znajdzie to zapodajesz kod 1234. Jak nie znajdzie to trzeba podłączyć VAGa i sprawdzić kodowania i czy antena BT jest.
-
Montaż tempomatu A4 B5
Nie był bym taki pewien czy u ciebie nie ma białej kostki. Zobacz co pisze kolega o AFN z 99r.: http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/b5-ajm-montaz-tempomatu-19883/index9.html#post798603 To nie wiele roboty ale upewnisz się w 100%. Zdejmij podszybie i odkręć osłonę komputera - pod obudową zobacz czy nie ma białej kostki (od strony kabiny). Tu masz linki które cię moga nakierować: Tempomat - [A6 C5 1.9TDI AFN] montaż temopomatu i FIS-a - jak? • .: AUDI KLUB POLSKA :. • Jak masz białą kostkę to kupuj wiązkę z pinami z obu stron - od strony białej dokładasz je do kostki od strony manetki potrzeba jeszcze obudowa wtyczki. Jeśli nie posiadasz białej kostki to przy podłączaniu zapewne opis kolegi f16mysliwiec (77 post tego tematu) ci pomoże. Powinno byc tak (1Z, AHU, AFN) 1 pin z tempomatu do pinu 8 w kostce żółtej (przewód CZARNY) - w ECU: 39 PIN [2 rzad 15 pin od lewej] 2 pin z tempomatu do pinu 1 w kostce żółtej (przewód niebieski) - w ECU: 35 PIN [2 rzad 11 pin od lewej] 3 pin z tempomatu do pinu 8 w kostce czarnej (przewód czerwono-żółty) - w ECU: 36 PIN [2 rzad 12 pin od lewej] 4 pin z tempomatu do pinu 9 w kostce żółtej (przewód czarno-żółty) - w ECU: 67 PIN [1 rzad 21 pin od lewej] 5 pin z tempomatu do pinu 1 w kostce brązowej (przewód czerwono-siwy) - w ECU: 59 PIN [1 rzad 13 pin od lewej] 6 mostek z 4 Tu masz trochę cennego info jak nie masz białej kostki: http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/b5-ajm-montaz-tempomatu-19883/index17.html#post1396965 Jak byś kupował wiązkę z linku to zadzwoń do gościa może ma instrukcję lub podpowie coś więcej. Nie zapomnij o kodowaniu na koniec i teście manetki.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
DO A5-ki????
-
Montaż LED zamiast postojówek
Odświeżę trochę temat bo kupowałem ledy 9xSMD w zimę 2010/2011 czyli niespełna 2 lata temu coś takiego: ŻARÓWKA LED BA9S, BAX9S 9SMD High Power *HIT* !! (2619687510) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. a teraz patrzę na lampy... świecą ale każda na 50% tzn. mniej więcej połowa diod w żarówce się nie pali Możliwe to ze padły pojedyncze diody - co się spierniczyło w żarówkach? Ewentualnie jak mają być do wymiany to co obecnie warto kupić z BAX9S (asymetryczne bolce)?
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Kupił bym używkę a co do wymiany to usługa nie powinna być droga więc zlecił bym zamiast się z tym bawić.
-
Spadek mocy w trakcie jazdy
Jeszcze coś jest nie tak ... Nie odczuwasz turbodziury? Chyba należało by pełne logi zrobić, nie wiem czy to nie sprawka przepływki