Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

majkel_majki

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez majkel_majki

  1. ASR było dostępne zamiast ESP w starszych egzemplarzach przed liftingiem na pewno.
  2. Podłącz sobie VAG' a albo sprawdź kody wyposażenia, a nie pianę bijesz
  3. I będziesz ludziom z naprzeciwka po oczach świecił
  4. Jeżeli nie świeci ci całość razem z przyciskami na konsoli centralnej to będzie bezpiecznik. Numer 15 jeżeli dobrze pamiętam. Jeżeli tylko pokrętła to raczej popalone żarówki.
  5. SoMes, mam automat, tipa. Co do tej przekładki to nie sądzę, żeby tiptronik był wytrzymalszy, słyszałem opinie że jest raczej delikatny. Co do swapa to pierwsza kwestia, elektronika, musiałbyś zdobyć schematy wiązek elektrycznych żeby mieć jakiś pogląd na sytuację.
  6. Nie wiem w jakich mocniejszych motorach montowali DMX'a, ale wiem jedno: automat dostaje po tyłku najbardziej od gwałtownego wzrostu momentu obrotowego.
  7. Kolego spokojnie, jedź do ASO, kup i wymień czujnik, olej i powinno być wszystko ok Ceny niestety tobie nie podam bo nie znam, poza ASO najprędzej dostaniesz go w jakimś sklepie motoryzacyjnym, który ma dostęp do oryginalnych części ale nie sądzę żeby była różnica w cenie.
  8. Jeżeli poprawnie zastosujesz to piana z marketu wystarczy. Pod pojęciem poprawnie rozumiem zdjęcie schowka, dobranie się do parownika i zafundowanie mu solidnego pokrycia pianą, a najlepiej do tego uzbroić rękę w rękawicę gumową i wypchać pianę w lamele parownika. Wpadłem na to przy ostatnim czyszczeniu i zadziałało, brak jakichkolwiek przykrych zapachów.
  9. Nie ma to jak dyskusje nt. zabezpieczeń na publicznym forum :gwizdanie:
  10. Ja podobnie, sądzę że to bez sensu. Właściwy, wymieniany na czas olej i będzie działać elegancko. Jeżeli będziesz Kolego eksploatował swój automat rozsądnie i pamiętał o oleju to zakładając prawidłową obsługę do tej pory przy twoim przebiegu można uznać że jest gdzieś na półmetku żywotności
  11. Dzięki za podpowiedzi Sęk w tym, że nie chcę zmieniać samochodu- jeżdżę już kawał czasu, wiem co mam, niebite i doinwestowane. Gdybym kupował elementy do przekładki to tylko w komplecie z komputerami i elektryką, chodziło mi bardziej o listę elementów żeby czegoś nie przeoczyć i policzyć realne koszty. Skrzynię tak czy siak muszę mieć inną bo mam tipa i przełożenia do 2.8 są inne, a robiąc taki myk w aucie nie chcę prowizorki.
  12. Witam wszystkich, Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł zastąpienia poczciwego 2.6 mocniejszą jednostką. Zamieniałbym V6 na V6, doły tych silników są te same, układ jezdny też więc temat nie jest tak abstrakcyjny jak swap np. 1.6 na 1.8T Dowiedziałem się, że na prościej jest wstawić AAH z racji mniej skomplikowanej i zbliżonej do ABC góry jednak chętniej celowałbym w ACK. Jest dla mnie oczywistym, że różnice od strony elektroniczno- elektrycznej istnieją, pytanie jak poważne one są bo od tego zależy opłacalność całej operacji. Na chłopski rozum m. in. łapa silnika, poduszki, sprężarka klimatyzacji i przebieg jej przewodów, przebieg przewodów olejowych automatu i układu chłodzenia z racji tego samego dołu powinny być takie same, inny jest komputer silnika, skrzynia biegów, jej sterownik. Części podobnych/ różniących się pod maską zapewne jest więcej, dlatego liczę na podpowiedzi co bardziej obeznanych z budową tych silników Kolegów zanim zacznę lub nie poważnie zastanawiać się nad przekładką. Za wszystkie sugestie z góry serdecznie dziękuję
  13. Witaj Kolego, nie krzycz dużymi literami jeżeli chcesz być dobrze odebrany wygląda na to, że po prostu zużył się zwijacz pasa i pozostaje wymienić na nowe, grzebanie przy tym to niezbyt dobry pomysł. Doraźnie możesz przesmarować silikonem w spreju miejsca styku pasów z klamrą na słupku środkowym, zmniejszysz tarcie powinno być nieco lepiej.
  14. Olej w skrzyni zmieniałeś? I tak jak napisał Kolega Olo sprawdź błędy VAGiem.
  15. Wpisz w szukajce naprawa podgrzewania foteli i wyskoczy temat Kolegi czaki 22.
  16. Najprawdopodobniej popaliło łączenia mat, one palą się pierwsze, maty są wytrzymałe. Naprawić możesz samemu jeżeli masz dość samozaparcia, ściągasz tapicerkę fotela i poprawiasz połączenia, w dziale Warsztat jest fotostory jak to zrobić.
  17. Da radę, chłodnice odsuniesz na wężach na tyle daleko że będzie dostęp
  18. Poobserwuj temperaturę zewnętrzną, jaką wyświetla termometr kiedy klima włącza się lub nie. Klimatyzacja nie włączy się poniżej 3,5- 5 stopnia C i z nagrzewaniem silnika nie ma to nic wspólnego.
  19. Raczej coś z wybierakiem albo włącznikiem wstecznych świateł. Gdyby było mało oleju w skrzyni to właśnie zachowywałaby się dziwnie, szarpała, zapinała biegi z poślizgiem, opóźnieniem itp.
  20. Ceny regenerowanych sprawdzisz np. na allegro. W tym przedziale kosztów osobiście wolałbym wymienić całość regenerowaną.
  21. Potencjometr do wymiany, inaczej popali maty.
  22. Tak po prostu nie będzie pasować, musiałbyś mieć komputer od tej skrzyni, wiązkę, wybierak, nie wiem co z łapą, poduszkami i resztą instalacji.
  23. Te sprężarki nie należą do solidnych części. Przy kupnie używanej decydujące znaczenie dla jej późniejszej niezawodności ma to jak była eksploatowana i przechowywana po demontażu, z jakim przebiegiem był dawca, od nastawienia sprzedającego czy da gwarancję, czy nie. Jeżeli ceny są zbliżone to nie ma co brać używanej chyba że budżet na auto dopięty na maksimum i nie ma z czego dokładać.
  24. Po regeneracji to chyba tylko używana :gwizdanie: ale zrobiona i taka jest ok, z kolei używane wywleczone z auta to kiepska inwestycja.
  25. Jeżeli jest dobrze zrobiona i dają gwarancję przynajmniej na pół roku to warto

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.