Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B5 AFN] Zmiana oprogramowania skrzyni automatycznej - czy to się praktykuje ?
Mógłbyś Kolego jeszcze podać kanal i kodowania dla pozostałych trybów? Dla tiptronika i zwykłej skrzyni są te same czy inne?
-
[B5 AFN] Problem z automatyczną krzynią biegów DMX
Chłodnica mogła się rozszczelnić, one są zintegrowane- wody i oleju. Możliwe, że olej ze skrzyni wymieszał się z płynem chłodniczym. Sam kupiłem auto z taką usterką, ale miałem więcej szczęścia niż rozumu, emulsja poszła jakimś cudem w układ chłodzenia, w skrzyni nie było nic. Zmieniłem chłodnicę i działa ok do dziś.
-
[B5 AFN] Zrzęzi sprężarka jak klima jest załączona-Terkocze na włączonej.
Dobrze gość mówi, jeżeli sprężarka sięprzyciera i wali opiłkami w układ to na pewno zatrzymały się na dyszy rozprężnej. Czekamy na relację.
-
[B5 AAH] AUTOMAT i problem - pomocy !!!
Nie możesz założyć tej skrzyni Kolego. Jeżeli nawet spasujesz ją mechanicznie w co wątpię, to nie ogarniesz od strony elektronicznej. Szukaj skrzyni o oznaczeniu takim jak twoja lub napraw swoją, dobrej używki dużo taniej niż te 3 tys nie dostaniesz. Niestety przy tego typu naprawach nie ma miejsca na taniość, tanio= drogo.
-
[B5 AFN] Zmiana oprogramowania skrzyni automatycznej - czy to się praktykuje ?
Słyszałem o modyfikacjach programu skrzyni przy chiptuningu, ale o czymś takim jak piszesz Kolego to nie. Jadąc w trasie na ostatnim biegu przy stałej prędkości nie wskórasz nic w kwestii obrotów, po prostu takie a nie inne jest przełożenie biegu. Zmiany przy takich prędkościach obrotowych jakie podałeś są bardzo ok, a duszenie silnika na najniższych obrotach w imię walki o kropelkę paliwa ani skrzyni ani motorowni nie służy
-
[B5 ADP] Mechanicy ... kosmiczne koszty, ale czy naprawione ?
Jak już się przyciera to jest dal niej niestety za późno.
-
[B5 AFN] Jaki olej do automatu - 4 biegi ?
Dzisiaj wieczorem wrzucę. _________________________________________________ Zgodnie z obietnicą: Wykaz_olejow.pdf mam nadzieję, że komuś się przyda
-
[ALL B5] Nie działa wentylator nawiewu, w ogóle nie dmucha.
Może wyświetlić ten błąd, ale nie musi. U mnie kiedy wysiadła dmuchawa to na początku miałem zero błędów, a po kilku dniach pokazał się błąd 18.1, napięcie w obw dmuchawy, przerwa a jeździłem, a raczej auto stało około tygodnia.
-
[B5 ADP] Mechanicy ... kosmiczne koszty, ale czy naprawione ?
Nie, nie jest po klimatyzacji Kolego, nie ma takiego pojęcia jak "po układzie", chyba że po kasacji przodu kiedy wszystko miazga Trzeba tylko zainwestować trochę gorsza u fachowca nie u naciągaczy. Jak masz w układzie opiłki sprężarka kwalifikuje się do wymiany na nową, najlepiej kup regenerowaną do tego nowy osuszacz i płukanie układu, pobieżne szacunki na jakieś 1200- 1500 zł, max do 2 tys. Jeżeli byłzmieniany rozrząd i partacz przestawił pasek to silnik nie ma prawa normalnie pracować.
-
[B5 AFN] Jaki olej do automatu - 4 biegi ?
Mam tabelę z wykazem olejów dla skrzyń ZF- a, mogę wrzucić na jakiś serwer jeżeli są chętni
-
[B5 AFN] Zrzęzi sprężarka jak klima jest załączona-Terkocze na włączonej.
O tym, że z pół roku to niestety nam nie napisałeś od razu. Z dużym prawdopodobieństwem któreś łożysko. Jedź do fachowca niech to osłucha, sam więcej nie zrobisz.
-
[B5 AFN] Jaki olej do automatu - 4 biegi ?
Jeżeli spełnia normę to można lać jak najbardziej.
-
[B5 AFN] Zrzęzi sprężarka jak klima jest załączona-Terkocze na włączonej.
Jedź do serwisu klimy, serwisu nie "nabijaczy". Ze swojej stony moę ci powiedzieć, że coś się zaciera, łożysko albo sprężarka.
-
[ALL B5] Nie działa wentylator nawiewu, w ogóle nie dmucha.
Jeżeli bezpiecznik ok to najprawdopodobniej skończyły się szczotki lub komutator w silniku dmuchawy. Doraźnie spróbuj popukać w okolice schowka od dołu deski, jeżeli szczotki w dmuchawie tylko się zawiesiły to jest szansa że ruszy. Ale założę się, że nie szukałeś na forum bo przewijała się ta usterka już parę razy.
-
[B5 AFN] Jaki olej do automatu - 4 biegi ?
Nie kombinowałbym Kolego, tylko zalał olej w zalecanej specyfikacji. Poza tym, jaką normę spełnia ten Motul? Jeżeli to Dexron II albo III to nie jest odpowiedni.
-
[B6 AWX] Brak prądu w aku
Przde wszystkim zimą możesz mieć problemy z rozruchem. Jeżeli napięcie podczas rozruchu mocno spadnie możesz zobaczyć choinkę na desce rozdzielczej i jest ryzyko uszkodzenia sterowników np. abs czy ecu, ale nie spotkałem się z czymś takim.
-
[B5 ADR] Nieszczelny układ klimatyzacji
Nie mogli tego nagwintować ponownie? W B5 zerwane gwinty przy chłodnicy podczas odkręcania to standard.
-
[ALL B5] 1.8 T 190 km , jak rozpoznac ?
Jeżeli masz AC to znam kilka radykalnych rozwiązań :gwizdanie: a na poważnie, jeździj nim bo wiesz co masz, a jeżeli naprawdę tak bardzo brak ci mocy to jakoś musisz go sprzedać.
-
[ALL B5] 1.8 T 190 km , jak rozpoznac ?
Zdolności, praktyka, dobry mechanik, dużo samozaparcia plus drugie auto "dawca" i można myśleć, inaczej zapomnij takie jest moje zdanie
-
[B5 AFB] Original German avant blue
Ładny egzemplarz, widać że pokombinowane conieco ale na plus z ciekawości, jakie masz tam wsadzone pod kierownicą radyjko Kolego? Nie weszło do tej mniejszej wnęki? Obsługa wtedy jest o niebo lepsza i można gruszkę zawiesić na drzwiach w uchwycie.
-
[ALL B6] Dopasowanie kierownicy
Do tego 3- ramienna jest poręczniejsza. A w sumie jeżeli zalezy ci tylko na skórzanym pokryciu to daj obszyć swoją, to chyba najrozsądniejsze wyjście
-
[ALL B5] Informacje o silniku 2.6 V6
Generalnie a4 1 generacji nowoczesnością też nie rzuca na kolana, szczególnie ubogie wersje :gwizdanie: co do części to akurat jest dużo zamienników dobrej jakości, także tu nie ma się o co martwić, to nie jest 30- letni staruszek chodzi czy Koledze 7ka będzie odpowiadała stylistyka auta i będzie do przyjęcia stan auta. I podkreślam jeszcze raz, B4 zajefajne autko, ale starawe i nie chodzi mi o konstrukcję, ale o stan większości egzemplarzy.
-
[ALL B5] Informacje o silniku 2.6 V6
B4 to już stare auto, dużo jest na rynku zużytych ale jeżeli trafi się zadbane, w dobrej opcji to można się zastanowić. Cięzko taką trafić. Stylistyka już niedzisiejsza. Chyba najważniejszą zaletą jest prostszy niż w a4 zawias i duuużo tańszy w naprawie. Komfort zadbanego egzemplarza jest porównywalny z a4, osobiście uważam, że nie ustępuje wcale i jest więcej miejsca w kabinie.
-
[ALL B5] Klimatyzacja - problem ze sprężarką ?
Po pierwsze nie ten dział. A sprężarka jest po prostu podjechana i wygląda na to że się przyciera, stała 2 lata i z tego co mówisz po prostu ją potem odpalono raczej do wymiany. A koleś swoją drogą specyficzny sposób naprawy znalazł :gwizdanie: i raczej zrobił cię w konia, zamaskował wadę.
-
[B5 ADR] Jaki olej do skrzyni automtycznej
To jest po prostu oznaczenie normy Kolego co do ceny przedzwoń do ASO, na pewno ci powiedzą.