Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

majkel_majki

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez majkel_majki

  1. Mógłbyś Kolego jeszcze podać kanal i kodowania dla pozostałych trybów? Dla tiptronika i zwykłej skrzyni są te same czy inne?
  2. Chłodnica mogła się rozszczelnić, one są zintegrowane- wody i oleju. Możliwe, że olej ze skrzyni wymieszał się z płynem chłodniczym. Sam kupiłem auto z taką usterką, ale miałem więcej szczęścia niż rozumu, emulsja poszła jakimś cudem w układ chłodzenia, w skrzyni nie było nic. Zmieniłem chłodnicę i działa ok do dziś.
  3. Dobrze gość mówi, jeżeli sprężarka sięprzyciera i wali opiłkami w układ to na pewno zatrzymały się na dyszy rozprężnej. Czekamy na relację.
  4. Nie możesz założyć tej skrzyni Kolego. Jeżeli nawet spasujesz ją mechanicznie w co wątpię, to nie ogarniesz od strony elektronicznej. Szukaj skrzyni o oznaczeniu takim jak twoja lub napraw swoją, dobrej używki dużo taniej niż te 3 tys nie dostaniesz. Niestety przy tego typu naprawach nie ma miejsca na taniość, tanio= drogo.
  5. Słyszałem o modyfikacjach programu skrzyni przy chiptuningu, ale o czymś takim jak piszesz Kolego to nie. Jadąc w trasie na ostatnim biegu przy stałej prędkości nie wskórasz nic w kwestii obrotów, po prostu takie a nie inne jest przełożenie biegu. Zmiany przy takich prędkościach obrotowych jakie podałeś są bardzo ok, a duszenie silnika na najniższych obrotach w imię walki o kropelkę paliwa ani skrzyni ani motorowni nie służy
  6. Jak już się przyciera to jest dal niej niestety za późno.
  7. Dzisiaj wieczorem wrzucę. _________________________________________________ Zgodnie z obietnicą: Wykaz_olejow.pdf mam nadzieję, że komuś się przyda
  8. Może wyświetlić ten błąd, ale nie musi. U mnie kiedy wysiadła dmuchawa to na początku miałem zero błędów, a po kilku dniach pokazał się błąd 18.1, napięcie w obw dmuchawy, przerwa a jeździłem, a raczej auto stało około tygodnia.
  9. Nie, nie jest po klimatyzacji Kolego, nie ma takiego pojęcia jak "po układzie", chyba że po kasacji przodu kiedy wszystko miazga Trzeba tylko zainwestować trochę gorsza u fachowca nie u naciągaczy. Jak masz w układzie opiłki sprężarka kwalifikuje się do wymiany na nową, najlepiej kup regenerowaną do tego nowy osuszacz i płukanie układu, pobieżne szacunki na jakieś 1200- 1500 zł, max do 2 tys. Jeżeli byłzmieniany rozrząd i partacz przestawił pasek to silnik nie ma prawa normalnie pracować.
  10. Mam tabelę z wykazem olejów dla skrzyń ZF- a, mogę wrzucić na jakiś serwer jeżeli są chętni
  11. O tym, że z pół roku to niestety nam nie napisałeś od razu. Z dużym prawdopodobieństwem któreś łożysko. Jedź do fachowca niech to osłucha, sam więcej nie zrobisz.
  12. Jeżeli spełnia normę to można lać jak najbardziej.
  13. Jedź do serwisu klimy, serwisu nie "nabijaczy". Ze swojej stony moę ci powiedzieć, że coś się zaciera, łożysko albo sprężarka.
  14. Jeżeli bezpiecznik ok to najprawdopodobniej skończyły się szczotki lub komutator w silniku dmuchawy. Doraźnie spróbuj popukać w okolice schowka od dołu deski, jeżeli szczotki w dmuchawie tylko się zawiesiły to jest szansa że ruszy. Ale założę się, że nie szukałeś na forum bo przewijała się ta usterka już parę razy.
  15. Nie kombinowałbym Kolego, tylko zalał olej w zalecanej specyfikacji. Poza tym, jaką normę spełnia ten Motul? Jeżeli to Dexron II albo III to nie jest odpowiedni.
  16. Przde wszystkim zimą możesz mieć problemy z rozruchem. Jeżeli napięcie podczas rozruchu mocno spadnie możesz zobaczyć choinkę na desce rozdzielczej i jest ryzyko uszkodzenia sterowników np. abs czy ecu, ale nie spotkałem się z czymś takim.
  17. Nie mogli tego nagwintować ponownie? W B5 zerwane gwinty przy chłodnicy podczas odkręcania to standard.
  18. Jeżeli masz AC to znam kilka radykalnych rozwiązań :gwizdanie: a na poważnie, jeździj nim bo wiesz co masz, a jeżeli naprawdę tak bardzo brak ci mocy to jakoś musisz go sprzedać.
  19. Zdolności, praktyka, dobry mechanik, dużo samozaparcia plus drugie auto "dawca" i można myśleć, inaczej zapomnij takie jest moje zdanie
  20. Ładny egzemplarz, widać że pokombinowane conieco ale na plus z ciekawości, jakie masz tam wsadzone pod kierownicą radyjko Kolego? Nie weszło do tej mniejszej wnęki? Obsługa wtedy jest o niebo lepsza i można gruszkę zawiesić na drzwiach w uchwycie.
  21. Do tego 3- ramienna jest poręczniejsza. A w sumie jeżeli zalezy ci tylko na skórzanym pokryciu to daj obszyć swoją, to chyba najrozsądniejsze wyjście
  22. Generalnie a4 1 generacji nowoczesnością też nie rzuca na kolana, szczególnie ubogie wersje :gwizdanie: co do części to akurat jest dużo zamienników dobrej jakości, także tu nie ma się o co martwić, to nie jest 30- letni staruszek chodzi czy Koledze 7ka będzie odpowiadała stylistyka auta i będzie do przyjęcia stan auta. I podkreślam jeszcze raz, B4 zajefajne autko, ale starawe i nie chodzi mi o konstrukcję, ale o stan większości egzemplarzy.
  23. B4 to już stare auto, dużo jest na rynku zużytych ale jeżeli trafi się zadbane, w dobrej opcji to można się zastanowić. Cięzko taką trafić. Stylistyka już niedzisiejsza. Chyba najważniejszą zaletą jest prostszy niż w a4 zawias i duuużo tańszy w naprawie. Komfort zadbanego egzemplarza jest porównywalny z a4, osobiście uważam, że nie ustępuje wcale i jest więcej miejsca w kabinie.
  24. Po pierwsze nie ten dział. A sprężarka jest po prostu podjechana i wygląda na to że się przyciera, stała 2 lata i z tego co mówisz po prostu ją potem odpalono raczej do wymiany. A koleś swoją drogą specyficzny sposób naprawy znalazł :gwizdanie: i raczej zrobił cię w konia, zamaskował wadę.
  25. To jest po prostu oznaczenie normy Kolego co do ceny przedzwoń do ASO, na pewno ci powiedzą.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.