Treść opublikowana przez Dominik93
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Panowie,czy listwa wtryskowa od s3 1.8t 225km pasuje bez żadnego rezania p&p do audi a4b6 1.8t bfb?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Wybór napinacza bez nastawnika i wyłączenie go systemowo to bardzo dobra alternatywa bo wyłączenie systemowo to koszt 300 zł a reszta zostaje w kieszeni tylko pytanie nasuwa się czy to nie wpłynie negatywnie na pracę i kondycję silnika.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Azure, zapytaj swojego mechanika skoro montowal zamiennik napinacza jak Przedstawia się sytuacja z błędem na fisie po zamontowaniu takiego napinacza bo ciekawi mnie to bo duzo osób pisze ze błędem potem razi na fisie
-
Montaż prawego intercoolera 1.8T BEX
Adioss czy mógłbyś porobić fotki montażu drugiego icka?
-
LPG a chip tuning
Dokładam drugiego tura i ogarnie temat,więc o co Tobie chodzi? Jeśli chcesz golda wstawiać to wstawiaj,ale ja dziękuję co roku zawór iglicowy czyścić który się zapycha a w turze jest zawór klapkowy i nie ma takiej sytuacji. Kolego, daruj sobie teksty typu zmień mechanika bo przykry jesteś pisząc to
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Rozumiem że ten napinacz pasuje od modelow 1.8t przed 2000r zanim norma euro 3 nie weszła wraz z Napinaczem z fazatorem. A co gdybym zdecydował się na napinaczn swaga/febiego ? Jakie będą skutki zamontowania takiego napinacza? 2tysiące wydać na Ori napinacz to ja dziękuję..
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
W takim razie jaki jest koszt ori napinacza bez fazatora i jak takiego napinacza szukać i dopasować do silnika bfb?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Czy taki napinacz bez fazatora i Wtyczki wpłynie na Pracę silnika? Oczywiście wiem ze potem trzeba systemowo wyłączyć błąd. W takim razie jak szukać takiego napinacza bez fazatora? Czy duże prawdopodobieństwo będzie wystąpienia błędu na fisie po zamontowaniu nowego napinacza zamiennika byle nie chińskiego?
-
LPG a chip tuning
Zdjęcia instalacji są wrzucone na forum LPG. http://lpg-forum.pl/viewtopic.php?f=17&t=54768&view=unread#unread
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Dzięki serdeczne za rozpisanie się krok po kroku co i jak wykonać, przyda się Zastanawia mnie fakt czemu po Założeniu chinola potrafi błęd na vcds wywalić. W sumie ludzie piszą na forach że na Ori napinaczu potrafi błąd wywalić także myślę że to loteria jest. Ja się grubo zastanawiam czy Odrazu nie kupić napinacza maxgeara przy wymianie łańcucha bo to jedna robota tak naprawdę. Czytałem wszystkie wątki tego tematu i ludzie polecają i chwalą napinacz maxgeara.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Jaki koszt takiego napinacza febi bez wtyczki?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Nie no nawet nie mam zamiaru tego odkładać i nie robić tego. Myślę że na 90% wina będzie samego łańcucha.Gdyby było coś z Napinaczem już nie tak to podejrzewam że na vagu pokazało by blady lub auto straciloby moc a jest zupełnie odwrotnie, zero błędów auto idzie jak rakieta. Gdy będę zmieniał lancuch to macie jakieś wskazówki na co koniecznie zwrócić uwagę i co żeby nie narobic na diabla? Auto będę robił z mechanikiem ale wiedzy teoretycznej nigdy nie Zaszkodzi
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Dzięki serdeczne za pocieszenie.. Nie no prześledzilem cały wątek i mam metlik w głowie bo inni wymieniali napinacze na Ori z aso i po pewnym czasie potrafiły znowu się odezwać a inni robią na chinolach firmy maxgear 50tkm i jest wszystko ok. Zacznę od wymiany łańcucha i sprawdzę jaki jest stan ślizgow. Dla mnie nie przeszkadza 1-2 sekundowe zabrzeczenie na zimnym silniku po nocy lecz o zaprzestaniu klekotania na ciepłym silniku..
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Ok dzięki za podpowiedź. Edit. Jeszcze jedno pytanie,łańcuch wymieniać jakiej firmy? Swaga, febi, ruviele?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
A duża jest różnica cenowa pomiędzy Napinaczem ze zmiennymi fazami Rozrządu a zwykłym Napinaczem? Może ja zacznę u siebie od wymiany łańcucha i jeśli nic się nie zmieni to czas na napinacz będzie.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
W następnym roku będę przymierzal się do wymiany rozrządu to wymienię napinacz wraz z łańcuchem. Orientuje się ktoś w jakiej cenie jest ori napinacz nowy a w jakiej cenie uzywka ori? Cena za łańcuch nowy to w granicach 200 zł,tak? Nie chce zamiennika wstawiać napinacza i potem mieć problemy..
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Niestety ale nie była stosowana prawdopodobnie płukanka,za rok gdy będę wymieniał olej to napewno zastosuje Płukanke. Filtr oleju założony jest firmy filtron. Gaz mam od tygodnia założony i objawy były już dawno przed założeniem gazu. Nagrałem filmik ale na filmiku mocno wyostrza Dźwięk, potem dodam filmik na forum. Edit. Filmik 1.8t:
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Słuchać to na ciepłym silniku. Nie wiem może i się czepiam i to jest normalna praca silnika ale wczoraj słyszałem jak pracuje 1.8T znajomego w a6 to o wiele ciszej pracował silnik. Jeśli to coś da to mogę nagrać filmik z dźwięku pracy silnika
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Muszę sprawdzić ciśnienie oleju jak i na cylindrach. Smok i miska była czyszczona miesiąc temu a olej zalany 5W40 Motul x cess. Dźwięki klekotania dobiegają od strony tyłu silnika tzn za obudowy silnika jakby pod akumulatorem,to będzie napinacz?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Panowie, pojawiają się odgłosy od napinacza jakby domagał się już wymiany i co wkoncu jakiej firmy polecacie ?Koniecznie napinacz musi Być z ASO czy jakiś zamiennik wchodzi w grę? Nie chce checka na fisie po wymianie napinacza na jakiś badziewny chiński zamiennik. Rozumiem że Podczas wymiany napinacza odrazu najlepiej zmienić łańcuch?
-
Mechaniczny, a hydrauliczny napinacz paska rozrządu w Audi A4 B6 1.8T
Panowie, pojawiają się odgłosy od napinacza jakby domagał się już wymiany i co wkoncu polecacie? Mechaniczny napinacz czy hydrauliczny? Koniecznie napinacz musi Być z ASO czy jakiś zamiennik wchodzi w grę? Nie chce checka na fisie po wymianie napinacza na jakiś badziewny chiński zamiennik. Rozumiem że Podczas wymiany napinacza odrazu najlepiej zmienić łańcuch?
-
143 Multitronic - Czy warto chipowac?
Witam, zamierzam robić program dla multitronic. Jak powinien wyglądać program pod multitronic? Słabszy dół,mocna góry żeby skrzyni szybko nie rozwalić?
-
1.8T chodzi jak diesel
Na jakim oleju wcześniej to jeździło?Zrobiłeś czyszczenie i czemu nie zalałeś Motula ale 5W tylko 10W? Na jakim oleju poprzedni właściciel w Niemczech jeździł to nie wiem ale zrobiłem druga wymianę oleju i ciągle zalewam Motula 5w40 x cess. Przepraszam zalany olej to 5w40 a nie 10w40. Niestety ale nie zastosowałem płukanki ze względu na rady mechanika który doradzil żeby lepiej tego nie robić Gdyż może dojść do rozszczelnienia głowicy.
-
LPG a chip tuning
To prawda, trochę wiosen chłop ma i Całe życie ropniakiem Jeździł. Tak myślałem że człowiek grubo myli się w tym co mówi a o instalacji sekwencyjnej nic nie wie co wynika z jego opinii o tym wszystkim. Sekwencje założyłem w tym tygodniu przez ogarniętego gazownika z LPG forum. Pl Zestaw założony to tech sterownik, wtryski pojedyncze Barracuda 115 zasilana z obu stron ,kme tur, faro 13mm. Jestem mega zadowolony z jazdy na LPG choć wcześniej byłem strasznie negatywnie nastawiony na LPG. Reduktor który mam jest do 204 km a ja planuje moc w granicach 195-200 km,czy reduktor ogarnie ta moc na styk która będzie po sofcie?
-
1.8T chodzi jak diesel
Miska oraz smok był Czyszczony miesiąc temu, olej świeży zalany Motul 10w40. Wydaje mi się ze napinacz prosi się o wymianę bo odgłosy dobiegają z tyłu obudowy silnika.