Treść opublikowana przez golfagn
-
Ile wynosi zużycie AdBlue w Audi A6 C7 3.0 TDI?
A więc to takie proste... Poprawiona wersja: adpmap-01-4G2-907-401-B_WAUZZZ4G6GN186002-20251019-1630.CSV Zaznaczyłem boxa, którego zaznaczyłeś na obrazku. Ale różnic nie widzę.
-
Ile wynosi zużycie AdBlue w Audi A6 C7 3.0 TDI?
Mapa adaptacji: adpmap-01-4G2-907-401-B_WAUZZZ4G6GN186002-20251019-1525.CSV Mimo najszczerszych chęci nie wiem jak zrobić zapis z bloków pomiarowych. Nie mam do nich dostępu z poziomu VCDS. Wchodzę w 01-silnik i Bloki pomiarowe - 08 mam nie podświetlone. Gdzieś wyczytałem, że ponoć w moim aucie/silniku bloki pomiarowe nie działają i mam korzystać z pomiarów rozszerzonych.
-
Ile wynosi zużycie AdBlue w Audi A6 C7 3.0 TDI?
A jakie bloki/czego pomiary mam wrzucić? Bo sporo tego. Rozumiem, że na włączonym silniku?
-
Ile wynosi zużycie AdBlue w Audi A6 C7 3.0 TDI?
To, że nie dolewałem to rozumiem. Ale dziwi mnie, że po zrobieniu 3tyś km ubyło zasięgu na tysiąc. Szukałem poziomu/ilości ale nie widzę tego nigdzie. Przejrzałem wszystko po wpisaniu w podpowiedziach " "poziom", "reduk" itp. Niestety IDE10246 itp nie pokrywają się A6/A4 z tego co widzę.
-
Ile wynosi zużycie AdBlue w Audi A6 C7 3.0 TDI?
Siema, odkąd kupiłem auto (kwiecień 2025) ani razu nie dolewałem adblue. Robię małe przebiegi (6km do pracy i wiadomo okazjonalnie za miasto i wakacje). Mierzyłem poziom ok 3 tyś km temu VCDS i pokazało mi "Pozostała droga do wyczerpania czynnika redukującego 5570.00 km". Mierzyłem dzisiaj poziom i pokazało że do końca 4489.50 km... Mierzyłem ciśnienia w układu itp i układ niby działa. DPF w pełni sprawny. Błędów brak. Nie wiem kiedy był ostatnio zalany adblue. Zrobiłem od zakupu ok 7 tyś km. Czy to normalne zużycie czy mam się czemuś przyjrzeć? Nie ukrywam, bym chciał wlać świeży płyn.
-
Wakacje w Chorwacji
Wziąłem, 266zł za full opcję 1000km. Trójkąt, gaśnicę i apteczkę mam zawsze. Jeszcze dla młodej kamizelkę musze wykombinować. A mogą do czegoś przyczepić się po drodze policjanci? Mam na myśli jakieś bzdury. Nie chcę kłopotów jak trafię na uprzedzonego glinę.
-
Stuki i strzelanie w okolicach prawego koła w Audi A5 F5
Sprawdź to co wspominał Dev. Dodatkowo wszystkie poduszki silnika, skrzyni i mocowanie wydechu. Mocowanie sprężyny zawieszenia też do sprawdzenia. Pamiętam, że daawno temu też miałem ze 2 razy takie strzały jakby pękła sprężyna z przodu. Raz przejeżdżałem przez policjanta drugi nie pamiętam. Nie doszedłem co to było
-
Stuki i strzelanie w okolicach prawego koła w Audi A5 F5
Strzela na prostej czy podczas skręcania. Na luzie czy podczas dodawania gazu?
-
Modyfikacja Homelink USA na EU w Audi A4 B9
Przeprogramowałem o 7 rano a próbowałem dodać pilota o 15. Reboot 5F masz na myśli restart kombinacją przycisków MMI czy z poziomu VCDS?
-
Jak połączyć się z Audi Connect w Audi Q7?
Aktualizacja: dostałem maila od Audi, żebym sprawdził czy teraz wszystko działa. No i naprawili Kod się wyświetla i pasuje do auta. Z minusów to nie widzę żadnych istotnych zmian w aplikacji po połączeniu. Myślałem, że sprawdzę poziom paliwa/adblue czy cokolwiek innego. A chyba mogę tylko wysłać cele do nawigacji lub aktualizować listę kanałów RSS.
-
Modyfikacja Homelink USA na EU w Audi A4 B9
Bez zmian. Nie mam innych pilotów aktualnie żeby je sprawdzić czy je widzi.
-
Modyfikacja Homelink USA na EU w Audi A4 B9
Teoretycznie jest to uniwersalny sterownik. Są ponoć 3 wersje: USA, EU i uniwersalne. Jedyne po czym idzie je rozróżnić to częstotliwości na jakich działają. Tu częstotliwości z mojej jednostki: Jak widać obsługuje częstotliwość 411-434MHz a ja z takiej korzystam. Zastanawiam się tylko z tym co napisałeś wcześniej odnośnie wyboru w 5F pomiędzy "Terminal 15" a "Comfort data bus". Aktualnie mam to drugie, ponieważ na stronce co wkleiłem linka gościowi zaskoczył sprzęt. Zobaczę jutro czy zmiana na Terminal 15 coś da.
-
Modyfikacja Homelink USA na EU w Audi A4 B9
Scan: Log-1234-WAUZZZ4G6GN186002-276306km.txt Kodowałem przy pomocy tej stronki: https://forums.ross-tech.com/index.php?threads/20934/ W 46 kanale 66 sugerują zaznaczyć w zależności od sprzętu 1 lub 17. U mnie VCDS podpowiada 1-4 w zależności od regionu. 1 to reszta świata wliczając PL.
-
Modyfikacja Homelink USA na EU w Audi A4 B9
To przyznam, że z tymi otwartymi drzwiami to mnie zagiąłeś. Nie było o tym słowa w instrukcji i na ekranie podczas dodawania. Skan auta wstawię jak wrócę z pracy.
-
Modyfikacja Homelink USA na EU w Audi A4 B9
Siema, dołożyłem u siebie (A6 C7 FL) Homelink i mam pytanie odnośnie kodowania. Z tego co widzę wszystko jest takie jak w A4 B9 poza ostatnia pozycją w 5F wybieracie "Terminal 15" a w znalezionym w necie poradniku radzą wybrać "Comfort data bus". Z tego co rozumiem wybiera się tutaj z jakim sterownikiem ma się komunikować nasz moduł? Poprawcie mnie jeśli się mylę, bo nie wiem co w końcu wybrać. Po wstępnym zakodowaniu w teorii wszystko działa: brak błędów, sterowniki się widzą, w menu wyświetla się opcja Homelink i jest możliwość dodania pilota. Niestety nie chce zakodować mojego (433MHz) a jest to już dość stary model łatwy do skopiowania nawet chińskim pilotem.
-
Component protection w nowych częściach.
Siema, przy używanych częściach wszystko jasne- trzeba zdjąć blokadę i dopisać do auta. Ale jak z nowymi? Np z ASO. Po założeniu zakłada się sam z siebie CP i tak już zostaje?
-
Zakodowanie klimatronika w Audi A4 B9
A czy można Punto zakodować jako Porsche?
-
Dołożenie Homelink do Audi A6 C7
Cześć, chciałem dołożyć Homelink do auta. Nadajnik+gotowe okablowanie+przycisk w podsufitce. Niestety mam problem z doborem nadajnika. ETKA podaje do wyboru 4G0907410 lub 4G0907410A w zależności od PR wyposażenia (VC1 lub VC2). Po przeszukaniu całego internetu jedyne informacje jakie znalazłem: VC1 ma obsługę z przycisków a VC2 ma dodatkowo opcję obsługi z MMI/ekranu. VC2 jest kojarzone z USA i częstotliwościami ich bram (ale wszędzie pisali inne częstotliwości, czasami wykluczające się). Sprawdziłem dane ma modułach: FCC ID z 4G0907410A obsługuje częstotliwości EU i USA. Na rosyjskim forum ktoś stwierdził, że VC1/VC2 miała kiedyś większe znaczenia a późniejsze wersje były ze sobą kompatybilne co potwierdzają oznaczenia FCC ID. Myślicie, że mogę kupić 4G0907410A ? Różnice cenowe pomiędzy 4G0907410 a 4G0907410A są kosmiczne.
-
Uszkodzona podsufitka w Audi A5 8T
W sumie to problem serwisu a nie Twój.
-
Gdzie można kupić wąż gumowy 4B0260701H?
Sam dałeś link, gdzie to można kupić to po co się pytasz?
-
A6 C7 3.0 BiTurbo MTM by Darek
Moje jeszcze działa na szczęście 😜 Ciekawiło mnie po prostu co nie działało, może przyda się kiedyś wiedza.
-
A6 C7 3.0 BiTurbo MTM by Darek
Z czystej ciekawości: wspominałeś rok temu, że naprawiłeś webasto. Co było powodem awarii? BTW, pocieszyłeś mnie z tym spalaniem, bo w październiku też jadę do CR
-
Wakacje w Chorwacji
Hej, a macie jakieś dobre rady dla początkującego? (pierwszy wyjazd samochodem poza PL). Na początku października jadę z żoną i niespełna 5-letnią córą do Vrsar. Lokum ogarnąłęm przez Booking.com. Przejazd raczej na raz z kilkoma przystankami, bo to 1125km (start z Łodzi). Z tego co widzę droga 95% po autostradzie- A1 do granicy, Brno, Wiedeń, Graz, Maribor, Lublana, Koper, Vrsar. Z tego co wiem: winiety brać bez pośredników, uważać z prędkościami, w Austrii zdjąć wideorejestrator. Auto sprawne, wyposażone tak jak wymagają mijane kraje. Co sądzicie o ubezpieczeniu Assistance na wyjazd? Koszt 350zł na 9 dni limit 1000km. Był ktoś z Was w Vrsar? Coś warto tam zobaczyć lub na coś zwrócić uwagę?
-
Montaż pompowtryskiwaczy od 2.0 TDI do Audi A4 B7 1.9 TDI BKE
Serio chcesz szukać dynamiki w 1.9TDI w prawie 2 tonowym aucie sprzed 20 lat? Miałem w nim V6 170km i też to nie chciało jechać. Nie ładuj w niego kasy tylko zmień auto bo to sensu nie ma.
-
Jak połączyć się z Audi Connect w Audi Q7?
Czy jak usunę konto to będę znowu musiał do ASO się bujać po uwierzytelnienie?