Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

PJ3

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez PJ3

  1. Napisałem wyraźnie: to jest wskazówka dla tych, którzy nie chcą kombinować ze starymi wahaczami, toczeniem tulejek, etc... Jak komuś się zbliża czas wymiany bananów na nowe, to ma podane numery tych poprawionych i może je sobie zamówić/zamontować. Temat jest dla tych osób, którzy chcą montować nowe ori wahacze, a nie jakieś używki albo zamienniki. Ad. druga śruba: trzeba tylko odkręcić i zdjąć osłonę termiczną ( i oczywiście wcześniej osłonę plastikową silnika ), wtedy jest dobry dostęp. Nie trzeba zrzucać całej kołyski jak to było w B7:)
  2. Tanio nie jest, to fakt..... Ale będzie spokój na długi czas:)
  3. Dla potomnych: Jeżeli ktoś nie chce się bawić w kupowanie używanych zwrotnic poliftowych ( jest duże ryzyko, że była uszkodzona przy wypadku, czego często nie da się dostrzec i potem nie sposób jest ustawić zbieżności ) , toczenie tulejek, kupowanie używanych wahaczy poliftowych niewiadomego pochodzenia i przeszłości, etc...., to można kupić w ASO nowe/oryginalne wahacze w tzw. poprawionej wersji, czyli z tuleją gumowo-olejową 75 mm i gwintem 12 mm, która oczywiście pasuje do przedliftowej zwrotnicy. Podaję aktualne numery: 8K0 407 693 AE i 694 AE ( poprzedni numer był z końcówką 693R i 694R ), ale najnowsza wersja tych wahaczy jest z końcówką AE ( i takie trzeba zamówić sobie w ASO ). Uwaga: na wahaczu nie ma wybitego tego numeru ! Jest wybity inny numer z końcówką F ( hgw dlaczego, bo na paczce była naklejka i końcówka była AE ). Dzisiaj zamontowałem oba wahacze/banany i temat wibracji na kierownicy zniknął jak ręką odjął ( czyli prawdę pisali na amerykańskim forum audi, że tam ASO montowały w ramach akcji serwisowej te poprawione wahacze i dopiero ich wymiana powodowała, że ustawały drgania/wibracje na kierownicy, a wcześniej wielokrotne wyważanie/doważanie kół nie uzdrawiało tego problemu ). Koszt nowych wahaczy w ASO: 2.000 pln za oba, czyli są w takiej cenie, jakby się kupowało normalne/nowe ori wahacze. Warto od razu dokupić dwie nowe śruby ( sześciokątne ), aby wszystko było nowe ( kosztują jakieś grosze ). Po montażu warto skontrolować zbieżność, czy nic się nie poprzestawiało i potem można już cieszyć się komfortową jazdą w przedliftowej audiczce
  4. PJ3 odpowiedział(a) na Anter temat w Małopolskie
    Www.zagazuj.pl Podjedź do warsztatu p. Pawła na Wielicką. On ogarnia ten temat bezbłędnie.
  5. Jak potrzebujesz ściętej kiery, to mam u siebie nówkę polift s-line, biała nić. Leży w dłoni idealnie. Oczywiście razem z poduszką ( kupiłem swego czasu od Siemiana, więc towar prima sort ) Chętnie sprzedam komuś z KRK, bo nie chce mi się jej pakować do wysyłki :-)
  6. Słaba ta kiera. Ja bym szukał dalej, aż pojawi się ładniejsza i w lepszym stanie...
  7. Pompa w BPW jest ok, jeżeli masz napęd na zębatki. Wymiany wymaga imbus i gniazdo. Koszt c.a. 600 pln plus robocizna za wymianę.
  8. Kiedyś w b7 2.0 tdi BPW miałem przerabiany napęd pompy w TMA. Bez zastrzeżeń, wszystko działało po montażu.
  9. www.zagazuj.pl
  10. PJ3 odpowiedział(a) na GrzegExc temat w Audi A4 B8
    Wg mnie jest jeden dach do a4 b8. Nie lepiej jechać do aso na naprawę dachu? Może jakaś drobnostka i naprawią za parę złotych....
  11. PJ3 odpowiedział(a) na GrzegExc temat w Audi A4 B8
    Koszt konserwacji w ASO: 120 zł. Przy każdym przeglądzie zlecam konserwację dachu ( i na razie odpukać działa....).
  12. PJ3 odpowiedział(a) na GrzegExc temat w Audi A4 B8
    Z panoramą trzeba się obchodzić delikatnie jak z jajkiem... Ja jej obsługę zlecam zawsze ASO - nie kosztuje to majątku, a serwis ma w tym wprawę i nie warto samemu się w tym grzebać....
  13. PJ3 odpowiedział(a) na Jumber temat w Audi A4 B8
    Sprawdź silniczek/wentylatorek panelu climatronica. Może już czas na jego wymianę, bo się zatarł... Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  14. PJ3 odpowiedział(a) na ppa4 temat w Audi A4 B8
    Climatronic ma w panelu swój mały silniczek/wiatraczek, który chłodzi sam układ panelu przed nadmiernym nagrzaniem. Może być już do wymiany....
  15. PJ3 odpowiedział(a) na Jumber temat w Audi A4 B8
    Czy to buczenie dochodzi z panelu climatronica? Czy też bardziej z kratek nawiewu?
  16. Wymienić i cieszyć się jazdąhttp://a4-klub.pl/public/style_emoticons/default/images/smilies_smf/hi.gif
  17. Jaki stan aku?
  18. 2.0 tdi CAGB 23.02.2010 rok - data produkcji auta.
  19. To zależy od kąta patrzenia/zrobienia zdjęcia. W tych oponach jest mały rant i mieści się w błotniku dosłownie na styk.
  20. No to dla potomnych: Felgi i opony takie jak założył kolega powyżej ( A5 et29 + Michelin 4 ). Zawias s-line, -30mm + ADS. Siadło na styk[emoji6] Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  21. Ja mam s-line, więc -30mm. Ciekawy jestem jak mi wejdą jutro te oponki, bo jutro je zakładam[emoji1] Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Wolf, 1bv to -30mm, zgadza się? Ps. Też mam ads:) Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  22. Masz fabrycznie obniżone zawieszenie -30 mm?
  23. Podpinałeś kompa? Są jakieś błędy? ( np. poduszek silnika.....)
  24. Ale tą gałkę zmiany biegów to byś mógł wymienić na jakąś porządną z s-line:-)
  25. PJ3 odpowiedział(a) na Arab1946 temat w 2.0TDI
    Bez problemu można. Sachs jest ok.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.