Treść opublikowana przez PJ3
-
Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 km/h w Audi A4 B8
Napisałem wyraźnie: to jest wskazówka dla tych, którzy nie chcą kombinować ze starymi wahaczami, toczeniem tulejek, etc... Jak komuś się zbliża czas wymiany bananów na nowe, to ma podane numery tych poprawionych i może je sobie zamówić/zamontować. Temat jest dla tych osób, którzy chcą montować nowe ori wahacze, a nie jakieś używki albo zamienniki. Ad. druga śruba: trzeba tylko odkręcić i zdjąć osłonę termiczną ( i oczywiście wcześniej osłonę plastikową silnika ), wtedy jest dobry dostęp. Nie trzeba zrzucać całej kołyski jak to było w B7:)
-
Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 km/h w Audi A4 B8
Tanio nie jest, to fakt..... Ale będzie spokój na długi czas:)
-
Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 km/h w Audi A4 B8
Dla potomnych: Jeżeli ktoś nie chce się bawić w kupowanie używanych zwrotnic poliftowych ( jest duże ryzyko, że była uszkodzona przy wypadku, czego często nie da się dostrzec i potem nie sposób jest ustawić zbieżności ) , toczenie tulejek, kupowanie używanych wahaczy poliftowych niewiadomego pochodzenia i przeszłości, etc...., to można kupić w ASO nowe/oryginalne wahacze w tzw. poprawionej wersji, czyli z tuleją gumowo-olejową 75 mm i gwintem 12 mm, która oczywiście pasuje do przedliftowej zwrotnicy. Podaję aktualne numery: 8K0 407 693 AE i 694 AE ( poprzedni numer był z końcówką 693R i 694R ), ale najnowsza wersja tych wahaczy jest z końcówką AE ( i takie trzeba zamówić sobie w ASO ). Uwaga: na wahaczu nie ma wybitego tego numeru ! Jest wybity inny numer z końcówką F ( hgw dlaczego, bo na paczce była naklejka i końcówka była AE ). Dzisiaj zamontowałem oba wahacze/banany i temat wibracji na kierownicy zniknął jak ręką odjął ( czyli prawdę pisali na amerykańskim forum audi, że tam ASO montowały w ramach akcji serwisowej te poprawione wahacze i dopiero ich wymiana powodowała, że ustawały drgania/wibracje na kierownicy, a wcześniej wielokrotne wyważanie/doważanie kół nie uzdrawiało tego problemu ). Koszt nowych wahaczy w ASO: 2.000 pln za oba, czyli są w takiej cenie, jakby się kupowało normalne/nowe ori wahacze. Warto od razu dokupić dwie nowe śruby ( sześciokątne ), aby wszystko było nowe ( kosztują jakieś grosze ). Po montażu warto skontrolować zbieżność, czy nic się nie poprzestawiało i potem można już cieszyć się komfortową jazdą w przedliftowej audiczce
-
Diagnoza pompy oleju
Www.zagazuj.pl Podjedź do warsztatu p. Pawła na Wielicką. On ogarnia ten temat bezbłędnie.
-
[B8 CJEB] A4 Avant 1.8TFSI 170KM@221KM/412nm biała śnieżynka by LukiKRK / 20" RS EibachPro Kit DTE PerformancePack S4/RS4 look
Jak potrzebujesz ściętej kiery, to mam u siebie nówkę polift s-line, biała nić. Leży w dłoni idealnie. Oczywiście razem z poduszką ( kupiłem swego czasu od Siemiana, więc towar prima sort ) Chętnie sprzedam komuś z KRK, bo nie chce mi się jej pakować do wysyłki :-)
-
Audi A4 B8 AVANT 2.0 TDI CAHA 170 KM Quattro
Słaba ta kiera. Ja bym szukał dalej, aż pojawi się ładniejsza i w lepszym stanie...
-
Regenracja pompy oleju 2.0 TDI
Pompa w BPW jest ok, jeżeli masz napęd na zębatki. Wymiany wymaga imbus i gniazdo. Koszt c.a. 600 pln plus robocizna za wymianę.
-
Regenracja pompy oleju 2.0 TDI
Kiedyś w b7 2.0 tdi BPW miałem przerabiany napęd pompy w TMA. Bez zastrzeżeń, wszystko działało po montażu.
-
Sprzęgło dwumas(Kraków i okolice)
www.zagazuj.pl
-
Cieknąca Panorama
Wg mnie jest jeden dach do a4 b8. Nie lepiej jechać do aso na naprawę dachu? Może jakaś drobnostka i naprawią za parę złotych....
-
Cieknąca Panorama
Koszt konserwacji w ASO: 120 zł. Przy każdym przeglądzie zlecam konserwację dachu ( i na razie odpukać działa....).
-
Cieknąca Panorama
Z panoramą trzeba się obchodzić delikatnie jak z jajkiem... Ja jej obsługę zlecam zawsze ASO - nie kosztuje to majątku, a serwis ma w tym wprawę i nie warto samemu się w tym grzebać....
-
Bucząca klimatyzacja A4 B8
Sprawdź silniczek/wentylatorek panelu climatronica. Może już czas na jego wymianę, bo się zatarł... Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Dziwne terkotanie
Climatronic ma w panelu swój mały silniczek/wiatraczek, który chłodzi sam układ panelu przed nadmiernym nagrzaniem. Może być już do wymiany....
-
Bucząca klimatyzacja A4 B8
Czy to buczenie dochodzi z panelu climatronica? Czy też bardziej z kratek nawiewu?
-
Brak reakcji po przekreceniu zaplonu
Wymienić i cieszyć się jazdąhttp://a4-klub.pl/public/style_emoticons/default/images/smilies_smf/hi.gif
-
Brak reakcji po przekreceniu zaplonu
Jaki stan aku?
-
Audi A4 B8 VIN Jaki silnik?
2.0 tdi CAGB 23.02.2010 rok - data produkcji auta.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B8
To zależy od kąta patrzenia/zrobienia zdjęcia. W tych oponach jest mały rant i mieści się w błotniku dosłownie na styk.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B8
No to dla potomnych: Felgi i opony takie jak założył kolega powyżej ( A5 et29 + Michelin 4 ). Zawias s-line, -30mm + ADS. Siadło na styk[emoji6] Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B8
Ja mam s-line, więc -30mm. Ciekawy jestem jak mi wejdą jutro te oponki, bo jutro je zakładam[emoji1] Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Wolf, 1bv to -30mm, zgadza się? Ps. Też mam ads:) Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B8
Masz fabrycznie obniżone zawieszenie -30 mm?
-
twarda praca na biegu jałowym po rozgrzaniu
Podpinałeś kompa? Są jakieś błędy? ( np. poduszek silnika.....)
-
AUdI A4 B8 [Dark Sedan]
Ale tą gałkę zmiany biegów to byś mógł wymienić na jakąś porządną z s-line:-)
-
Gwizdanie w silniku
Bez problemu można. Sachs jest ok.