Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

chris061

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez chris061

  1. Ja już dam nie wiem bo wydałem 39 zł za litr vavoline 75w90 klasy gl5, czyli wysokiej a mam problem z biegami na zimnym silniku. I teraz ciekawe czy kasa nie pójdzie w błoto. Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
  2. Mam praktycznie taki zestaw i w mojej b6 śmiga ładnie. Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
  3. Po kilku dniach już jest coraz lepiej. Początkowo ok 1km wchodzi bieg 2 z oporem. Później chodzą ładnie. Rewelacyjnie chodzi skrzynia jak tylko silnik osiągnie temperature 90 stopni. Dzięki za poradę z olejem Revenol. Szkoda tylko że posłuchalem się gościa w sklepie motoryzacyjnym i kupiłem vavoline. Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
  4. Ja przekaźnik nr 219 suszylem i potraktowalem WD40, a później wyczyścilem. Pryskalem środkiem do elektroniki i obeszło się bez wymiany przekaźnika. Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
  5. Witam właśnie wymieniam olej w skrzyni biegów w mojej alt. Biegi wchodziły całkiem ładnie. ale na boku skrzyni lekko się poci i pomyślałem że może być mało oleju. Dostęp ładny tylko klucz do spuszczenia oleju m16. I wlewa się z prawej strony samochodu oczywiście z boku skrzyni poprzez lejek z przewodem poprowadzonym do otworu. Teraz do rzeczy Olej spuściłem na ciepłym silniku i ilość jego dała do myślenia bo było oleju ok 1 litra. Powinno być 2.25l. Zalałem 2,3 l i zakręciłem korek. Nie wiem czy trzeba było czekać aż pocieknie ? może ktoś podpowie ? Aktualizacja postu: Po wymianie oleju w skrzyni, wszystko było fajnie dopuki silnik był ciepły. Problem wystąpił z rana kiedy to silnik jest zimny. Biegi 2 i 3 słabo wchodziły, dopiero jak się rozgrzeje to problem jak by mijał. Zalałem do A4 B6 2.0 alt olej do skrzyni Vavoline 75W90 wg zaleceń producenta (w sklepie taki mi zaoferowali=39zł/1litr). Czy te objawy miną jak olej się dopracuje czy nie liczyć na to ? Help!!!
  6. Wymieniłem na Vavoline 75W90 i problem z biegami. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/320080-wymiana-oleju-w-skrzyni-biegow-przy-200-tys-km-20-alt-131-km/
  7. Witam wszystkich, chciałbym z miejsca wam podziękować za wskazówki. W mojej A4 b6 od kilku dni miałem poważny problem, praktycznie jak poprzednicy, a mianowicie wentylatory dwa z przodu szalały włączając się o każdej porze dnia i nocy (na wyłączonym silniku). Jak włączałem stacyjkę, wentylatory przestawały działać. Początkowo myślałem, że jest to problem z klimą i gdzieś wyczytałem o braku czynnika w układzie klimatyzacji. Nabiłem, bo brakowało 100 gram. Problem pozostał. Okazało się, że problem tkwi w obudowie ECU -(KOMPA) w której znajduje się przekaźnik. Był on zalany całkowicie wodą, widać było ślady po wyższym stanie wody. Wyczyściłem wszystko papierem kuchennym oraz zabezpieczyłem styki specjalnym środkiem do elektroniki i udało się zwalczyć problem. Jak na razie wentylatory się nie włączają i mam nadzieję, że więcej się to nie stanie. Jednak na drugi dzień tylko, że wieczorem, problem powrócił, przekaźnik miał zwarcie co widać na zdjęciu niżej. Wyczyściłem i zobaczymy co będzie. pomocny link http://forum.vw-passat.pl/threads/39549-Krok-po-kroku-jak-wyj%C4%85%C4%87-komputer! kilka fotek z naprawy: Pozdrawiam Krzysztof
  8. Witam, mam podobny problem, czasami włączają się wentylatory z przodu przy wyłączonym silniku. w efekcie bateria rozładowana. Ktoś sobie z tym poradził ? Problem rozwiązany http://a4-klub.pl/index.php?/topic/72308-b6-alt-dziwne-zachowanie-zalacza-sie-wentylator-chlodnicy-prosba-o-pomocsugestie/
  9. Kolego u mnie nie widzę żadnej wody a wentylator się włącza i wyłącza w nocy lub kiedy mu się chce. Np. dziś miałem tak, że po 2 dniach nie ruszania samochodu odpaliłem samochód normalnie. Dojechałem do pracy i po 2 godzinach jak przyszedłem to wentylator włączał się i wyłączał a akumulator był rozładowany do zera. Naładowałem akumulator i w trakcie ładowania musiałem odpiąć kleme bo wentylatory włączały się cały czas. Po naładowaniu aku postałem 10 minut i nie włączyły się ani razu. Nie bardzo wiem co z tym zrobić. Może to zbieg okoliczności ale stało się to zaraz po naprawie wycieku płynu chłodniczego. SPrawdziłem VAGIEM i mam błąd 01274 . 01274 (Kody błędów) Silnik regulacyjny pokrywy ciśnienia spiętrzania V71 Silnik regulacyjny pokrywy ciśnienia spiętrzania (V71). Zablokowany lub bez napięcia. ... Może coś z tym związane ? kilka błędów wyskoczyło tj. 01826 - Sensor for Steering Angle (G85): Supply Voltage Terminal 30 35-10 - - - Intermittent 01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71) 41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent Address 46: Central Conv. Controller: 8E0 959 433 AJ Component: Komfortgerát T9F 0619 Coding: 06986 Shop #: WSC 00199 5 Faults Found: 01616 - Signal Wire to Interior Monitor 49-10 - No Communications - Intermittent 01561 - Left Rear Door 59-10 - Can't Unlock - Intermittent 01561 - Left Rear Door 61-00 - Won't De-Safe 01562 - Right Rear Door 59-10 - Can't Unlock - Intermittent 01562 - Right Rear Door 61-00 - Won't De-Safe Ktoś pomoże w temacie ? Problem rozwiązany http://a4-klub.pl/index.php?/topic/72308-b6-alt-dziwne-zachowanie-zalacza-sie-wentylator-chlodnicy-prosba-o-pomocsugestie/
  10. Żadne kontrolki nie świecą się. Po przeskanowaniu ponownym nie wyskakuje ABS ESP. Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
  11. A też miałem problem z ustawieniem gazu. Bo po przerzuceniu na gaz puki silnik w miarę zimny to szarpie. Meczyli się i nie ustawili. W między czasie odme wymieniłem bo myślałem ze lewe powietrze łapie. Dzięki za podpowiedź kolego Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka Co dziwne po tym komunikacie samochód nie miał mocy. Wydaje mi się ze sporo więcej spalił. Męczące wyprzedzanie. W trasie zrobiłem 500km i dalej brak mocy (tak samo na gazie i na benzynie). Zdziwiłem się dopiero nad ranem kiedy samochód odzyskał moc. I cały dzień dziś pięknie się jechało. Wychodzi na to ze to jednak kat szwankuje Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
  12. Narazie odpuszczę naprawę tego bo jeżdżę prdewsznie na gazie. Ogólnie tankowalem gaz w Rosji to może jak kolega wyżej mówi coś nie tak z nim? Ze słabą jakość czy coś? Mam instalacje gazową ze sterownikiem współpracym z komputerem samochodu i nie powinno być problemu ze współpracą. Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
  13. Mam podobnie, tyle że co jakieś 1000 km. Mam bezn/gaz i miałem tak 2 razy i zawsze po tankowaniu i przejechaniu na benzynie. Może zbieg okoliczności może nie. Mam 2 błędy przeważnie: Kod 17545 – rząd cylindrów 1, adaptacja mieszanki, system za bogaty Kod 16804 – rząd cylindrów 1, system katalizatora działanie nieskuteczne, za mała skuteczność dolna wartość skrajna przekroczona. lub 17545 - Fuel Trim: Bank 1 (Add): System too Rich P1137 - 002 - Lower Limit Exceeded (rząd cylindrów 1, adaptacja mieszanki, system za bogaty) 17536 - Fuel Trim: Bank 1 (Mult): System too Lean P1128 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent (Zespół 1; adaptacja mieszanki (mult.). Mieszanka za uboga. Górna wartość skrajna przekroczona.) Może coś być z katalizatorem bo odczywam czasami znaczne spadki mocy. Ktoś miał już takie akcje ?
  14. Witam, mam to samo. Co jakiś czas wyskakuje mi błąd 16804 lub 17545 zbyt bogata mieszanka lub zbyt ugoba mieszanka. Kasuje błąd i za jakiś miesiac moze wyskoczyć ponownie. Miałem juz tak 2 razy, i zauważyłem, że odbyło się chwilę po tankowaniu na nieznanej stacji. Może zbieg okoliczności. Sam nie wiem.
  15. U mnie w A4 B6 wywaliła ta kontrolka. Jutro postaram się sprawdzić Vagiem co to i dam znać. Wychodzi na to, że tankowałem na nieznanej stacji paliw (właśnie dziś) i niedługo po tankowaniu pokazała się i cały czas się pali. Sam jestem ciekaw co Vag pokaże.
  16. Witam, mam mały problem, gdyż po diagnostyce VAG wyszło mi błąd 01826 - sensor for streering Angle (G85): Supply Voltage Terminal 30. Diagnostykę robiłem sobie sam, ponieważ posiadam kabalek. 1. pierwsze pytanie czy może tak być gdyż jest to stary błąd jeszcze przed awarią ? 2. z miesiąc temu wymieniłem przekładnię kierowniczą (zakupując ze szrotu). Czy jest możliwość że mechanik nie podłączył mi tego czujnika ? Byłem na zbieżności, okazało się że po wymianie nie trzeba ustawiać zbieżności. Z góry dzięki za odp.
  17. Witam wszystkich forumowiczów, proszę o informację jak wymienić samemu olej w skrzyni lub zrobić dolewkę (jak zalać nowy?). A4 B6 2.0 benz Alt 2002 rok model 2001. Czy w ogóle jest sens wymieniać. Biegi wchodzą w miarę dobrze, czasami trochę ciężej. Generalnie nic się nie dzieje. Jaki olej polecacie do tej skrzyni (z tego co wiem wchodzi 2,25 l). pozdrawiam
  18. chris061 odpowiedział(a) na benczo temat w Audi A4 B6/B7
    Ma ktoś jakieś rady odnośnie wymiany rozrządu w benz 2.0 alt 131 km ? Jak najszybciej demontować itp ?
  19. A ja miałem jechać do gazownika, lecz nie było czasu. Problem zniknął, gdy zatankowałem benzyny i gazu do pełna . Co było przyczyną ? nie wiem. Jeżdżę już kilka dni i nie ma problemu. Co najmniej dziwne.
  20. Udało się rozwiązać problem szarpania. Zatankowałem gazu i benzyny do pełna. Objawy ustąpiły. Nie czuc różnicy między gazem a benzyna. Hura
  21. A jak masz rezerwę gazu to do końca ci chodzi dobrze, czy trochę szarpie?
  22. chris061 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 2.0
    Kolego A skąd wiedzieć to czy mam dwumas?
  23. chris061 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 2.0
    O nie dobrze Dzięki za odpowiedź.
  24. Mi niedawno zamontowali STAG 4 Plus. Sterownik ma 5 lat gwarancji. Ogólnie oprócz lekkiego szarpania po zmianie biegów to jestem zadowolony (zdarza się czasem) zwłaszcza jak po zmianie biegów dodam mocniej gazu. Jak czytałem już tu jest to kwestia regulacji gazu. Także podsumowując zapłaciłem 2500 zł w najwyższej konfiguracji. Były też instalacje optymalne po 2100 zł, ale nie ma co żałować, zwłaszcza jak dali na raty. Spalanie nie różni się od benzyny, wlew gazu w klapce razem z paliwem,

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.