Treść opublikowana przez xork
-
Jakie świece do 1.4 16v BKY?
Czy moglibyście mi polecić świece do silnika BKY 1.4 16 v (a dokładnie chodzi o skodzine) wybór jest duży ,a ja nie mam żadnego doświadczenia jeśli chodzi o benzyniaki.
-
Pomoc w diagnozie usterki Seat Ibiza
a sprawdź g28, właśnie podobny problem w skodzie ,co prawda 1.4 16v ale ja bym to sprawdził czujnik pręd./położenia wału korbowego błędu nawet może nie wywalać
-
Śruba mocująca wahacze górne w zwrotnicy
chodziło o to że zupełnie nowa śruba miała taką małą wytrzymałość , a nie jak ją wybić wykręcić
-
Śruba mocująca wahacze górne w zwrotnicy
dzieki, ale to właśnie od drugiej strony się urwała razem z nakrętką przy dokręcaniu (nowej śruby),zupełnie jakby z ołowiu ją zrobiono.
-
Śruba mocująca wahacze górne w zwrotnicy
Cześć, mam do was pytanie, czy zdarzyło się wam ukręcić tą śrubę (jak w tytule),bo mnie właśnie to spotkało. Nie spodziewałem się tego kompletnie, zwykłym kluczem dł.ok 30cm i zważywszy na niewygodną pozycję niezbyt dużą siłą. Samą śrubę kupiłem w ic za jakieś 12 zeta, niby Lemforder...ale takiego zaskoczenia dawno nie przezyłem...no #$@#$$ szlak mnie trafi. Mam tylko nadzieję że z wybiciem pozostałej części pójdzie łatwiej niż z poprzednią
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
400000 ostatnio mu stuknęło z czego jakieś 200 000 moje, jeżdżę nim od 2006
-
Filtr paliwa A4 B5 AJM
odkręcić(chyba imbus 13), wymienić filtr i przykręcić ( filtr zalać paliwem)
-
AGR niska temperatura silnika, termostat wymieniony
ja mam podobnie , i trafione wisko wiatraka (wiem, bo popsułem)
-
Uciążliwe szarpanie
pełne logi będą zapewne konieczne, ale przypomina objawy trafionej przepływki z tym szarpaniem, a może jakiś syf ci dopływ paliwa blokuje?
-
[ALL B5] Wymiana wahaczy górnych
Po raz kolejny okazało się że, bez palnika do takich śrub nie ma co się zabierać. Ja używam takiego małego na wkręcane naboje propan butan 190g ,a do mniejszych elementów lutownicy gazowej. Gumy okręciłem folią aluminiową , dało to tyle że nie stawały w płomieniach ,ale dymka puszczały. Reszta to wiertarka z udarem i młotek. Poprzednim razem z foli ukręciłem taki basenik i zalałem mieszanką spryrytusu i oleju do przekładni i całą sobotę się kisiło , wtedy poszło bez palnika ale stukać trochę trzeba było. Nikt nic nie wymyślił na zapobieżenie temu?
-
Dlaczego hamulce piszczą ( artykuł)
Natknąłem się na tekst o często poruszanym temacie. Dlaczego hamulce piszczą: "...można spotkać się ze stwierdzeniem, mówiącym o tym, że jedynym elementem odpowiedzialnym za generowanie pisków pochodzących od układu hamulcowego jest, tylko i wyłącznie, klocek hamulcowy. Do takich, powszechnie stosowanych, sformułowań należy podchodzić z dużym dystansem. Uwzględniając wyżej przywołane teorie, zdecydowane wskazywanie klocka hamulcowego, jako jedynego źródła pisków, jest znacznym, ale i wygodnym, uproszczeniem..." Polecam całość: http://motofocus.pl/technika/10465/dlaczego-hamulce-piszcza-geneza-powstawania-procesow-wibroakustycznych-wnbspukladach-hamulcowych Nikt nie wie, magia.
-
Zregenerowane zaciski tył i wymienione klocki
to może być powód, powietrze w tylnych zaciskach (po naprawie wymagającej całkowitego demont. tłoczka), może musisz mu pomóc sie wydostać bo utkną bąbelek .
-
Zregenerowane zaciski tył i wymienione klocki
tył odpowietrzałeś na zamontowanych zaciskach czy w tzw "ręku"?
-
Wymiana tarcz tył - odkręcenie jarzma.
też się patyczkowałem z tym kiedyś, jak już zaczeły sie urabiać, to po nich , tnij albo wierć potem w imadło i po temacie
-
Naprawa turbo u mechanika
narazie to nie wiesz czy turbina jest przyczyną, byc może przewody podciśnienia lub N75, temu mechanikomu nie ufaj ,zresztą jak kazdemu zrób logi i poczytaj , kasę łatwo sie wydaje na forum napewno znajdziesz odpowiedz albo namiar do kogoś kto cie nie wycygani
-
[AJM] Spalanie powyżej 9l, ciągły tryb awaryjny, muł
a nie dymi ci przypadkiem z łacznika wydechu (z plecionki drucianej zaraz za turbo)? gdy jest uszkodzony może dawać wibracje
-
Wskaźnik Poziomu paliwa
ja bym na początku kable sprawdził
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
potwierdzam, ostatnio montowane od dzika, a kilka dni temu testowane na diagnostyce.Wyszło mocno i równo i nic nie piszczy. Bierz ferrodo
-
Odpowietrzenie tylnych zacisków w ręku- jak to zrobić>?
co to za akcja z tym stalkingiem deva?
-
Odpowietrzenie tylnych zacisków w ręku- jak to zrobić>?
zacisk jest nie przykręcony ,tłoczek wkręcony/wcisnięty jeśli bedziesz pompował pedałem to tłoczek zablokuj np. drewienkiem ,cały myk polega na tym by ustawic zacisk w położeniu ułatwiającym wyparcie (lub wyssanie) powietrza (obrócic tak by od "dołu" płyn wypychał pow. ku górze,tak zeby plyn wypelnił trudno dostepne miejsca) W tłoczku wg mnie sie zatrzymuje powietrze i tu mu pomóc trzeba.
-
Audi A4 2000r AJM na ciepłym silniku nie pali ...
to mam wyjatkowego ajm'a bez pompy w baku wg " 1.9-Liter TDI Engine with Pump Injection (Pumpe Düse) Design and Function" paliwo zasysane jest przez "tandem pompe" pompa paliwa umieszczona bezposrednio za vacum pompą. No chyba ze ajm nie jest PD ...
-
Audi A4 2000r AJM na ciepłym silniku nie pali ...
ajm nie ma pompy w baku , co sie może zepsuć w chłodnicy paliwa? od czego sie zaczeło czy nie przypadkiem od naprawy czegoś innego? Uklad chłodzenia paliwa sprawdziłbym, czy własciwie wężyki są podpięte. i czy działą pompka elektryczna. Sprawdz jaka temperature ma paliwo gdy temp.płynu chłodzącego osiagnie to 90C .
-
Wyciek płynu.
moja rada ,kup dobra urzywke lub wymien na zregenerowany, samemu nie warto sie tym zajmować ,oszczedzisz czas i nerwy
-
Bicie koła pasowego na wale 1.9 TDI AVB 2004r.
jak ci poszło ze srubami mocujacymi kolo pasowe? do k.zebtego bo moje sąjakies dziadowskie, od razu sie otwor na imbusa sie zdziera, jakby z olowiu byly robione
-
Jaki płyn hamulcowy do Audi?
haha dobre porownanie , mam polski dot 4 i dobrze plywa w zbiorniczku i w przewodach też.