Treść opublikowana przez nik23
-
Bixenon Xenon od A do Z
Ameryki to ty nie odkryłeś. Pytam czy da sie coś takie wyrezać? Czy poprostu sprzedający niewie co sprzedaje bądź próbuje naciągnąć kupujących.
-
Bixenon Xenon od A do Z
A ja mam pytanie z innej beczki czy do lamp tylko ksenon w b6 da sie włożyć soczewke z b8? Czy musze zmienić lampy na xenon plus? No i oczywiście czy obejdzie sie bez rozklejania lamp? I moje drugie pytanie http://allegro.pl/lampa-lewa-prawa-bixenon-skretny-audi-a4-b6-01-04-i5904248375.htmlto niema prawa istnieć nie było czegoś takiego jak bix skrętny w b6? To jakiś wyrezany w kosmos mod czy niewiedza sprzedającego?
-
[B6 AVF] Rezonans wydechu, Dziwne przerwanie...
Tak sobie rozważam i zastanowiło mnie jedno, skrzynia jest na jednej poduszce tej centralnej? Jeszcze nie było okazji grzebać w tym autku z quattro, więc teoretycznie siedzi na tej centralnej poduszce i co ją trzyma by nie przechylała sie na któryś bok? Przeguby? Czy ma to sens? Czemu pod obciążeniem buczy i drga? Mjetek pw
-
[B6 AWX] Szarpanie przy ruszaniu
Zrób taki test. Podnieś jedno koło do góry na lewarku. Kręcąc kołem to na przegubie nie powinno być żadnego luzu. Jak możesz pokręcić kołem trochę do przodu i do tyłu a półoś wchodząca do skrzyni stoi w miejscu i luz jest na przegubie to przegub wewnętrzny do wymiany. Tylko potrzebny kanał. Albo bez sciągania koła podnośnik kolumnowy. Ale po tych objawach co piszesz to raczej sprzęgło.
-
Bardzo ciężki rozruch na zimnym silniku, gaśnie
Wypnij czujnik i wtedy spróbuj odpalić
-
1.9 tdi 130km AVF Dziwny problem nowym z akumulatorem.
Jeszcze sie niespotkałem żeby wyłącznik nie pomógł, zazwyczaj jak sie pojawiały problemy i trzeba było palić na światłach to sie wyciągało przelutowywało i było o niebo lepiej, gdzieś na lapku nawet miałem zdjęcie które to luty jak to pierwszy raz robiłem. Ale tak ci powiem że też mnie zastanawiało czemu na starym aku palił dobrze, przy włączniku niemiał znaczenia aku przynajmniej w moich stycznościach z tym, może gdzieś przewody, rozrusznik jakiś przekaźnik, ciekawa sytuacja, a może immo( z tym styczności nie miałem), podepnij vag i sprawdź błędy
-
[B6 AWX] Szarpanie przy ruszaniu
A sprawdź przeguby wewnętrzne.
-
1.9 tdi 130km AVF Dziwny problem nowym z akumulatorem.
Wydzieraj włacznik świateł i zimne luty do poprawki, Albo wyjście dwa nowy włącznik, Albo wyjscie trzy pal na światłach I możesz piwo postawić. Hehe A apropo włącznika wystarczy tylko mocno wcisnąć przycisk i przekręcając go w stronę włączenia świateł postojowych pociągnąć do siebie, trzeba użyć dość sporej siły zarówno w celu wciśnięcia jak i przekręcenia. Kostka jest na dwóch zaczepach po obu stronach, odpinamy!
-
1.9tdi AVF - Wysoki stan oleju
Wyraźnie napisałem że po dwa w dźwigience. Czytaj ze zrozumieniem Łukaszu, a co do wypadniętych to poszukaj b7 made in Poland:)
-
1.9 tdi 130km AVF Dziwny problem nowym z akumulatorem.
Włacz światła i spróbuj odpalić i odpisz żaraz czy pomogło. Tylko światła
-
[TDI PD] Trudne uruchamianie silnika, ciężkie odpalanie
To sprawdź świece, można by też sprawdzić czujnik g62( rano wpinasz vaga i sprawdzasz temp w silnik01 grupy niepamiętam ktore ale mają to być temp płynu-coolant temp, powietrza, paliwa ipowinny być zbliżone do5 C i ewentualnie w liczniku-instruments
-
1.9tdi AVF - Wysoki stan oleju
Broki jest 4 po dwa w każdej dźwigiemce sa zazwyczaj 0,5 cm schowane jak brakuje to szukaj gdzieś na forum jest gdzie odnaleźć wypadnięte broki Albo dorób z czegoś
-
[B6 AWX] Szarpanie przy ruszaniu
Widzisz kolego jakość obecnych kompletów części zamiennych pozostawia wiele do życzenia, zdarzały sie przypadki że dwumas rozlatywał sie nawet po 30k. Ale na początek sprawdź poduche skrzyni, odbój silnika i drugą poduche silnika. Obejrzyj też wydech, może jakiś uchwyt padł
-
Nowy wałek rozrządu pomocy , problem nie ustał
Tylko widzisz Piotr z brokami niebyło problemów dopóki tych silników nie zaczęto w Polsce składać. Cięcie kosztów. Chociaż myśle że gdyby je dzieci w chinach składały było by jeszcze gorzej
-
Buczenie przy ruszaniu i przy niskich obrotach
Sprawdź jeszcze raz przeguby
-
Buczenie przy ruszaniu i przy niskich obrotach
Sprawdź poduchy silnika i skrzyni i przeguby wewnetrzne przy skrzyni
-
Buczenie przy ruszaniu i przy niskich obrotach
Moje pytanie następujące; Czy wydech ci buczy na postoju? Drga ci lewarek na postoju? Czy problem występuje tylko na 1 i 2 biegu? Czy na każdym biegu? Zrób logi w 01engine grup 013 018 023 oraz 003 004 015 przez minute albo dwie
-
coś świszczy i auto nie jedzie tak jak powinno
Napewno wąż tyle szukaj aż znajdziesz który a potem sklep motoryzacyjny i dalej but
-
Bardzo ciężki rozruch na zimnym silniku, gaśnie
Aku to teraz takie robią że gwarancja i złom. W borze miałem oryginalną warte z 2001 rdo 2012 wytrzymała potem kupiłem bosha i sie rozładowywał jak postał tydzień nieodpalany, w a4 mam akumulator AD niejest pierwszej młodości ale kręci i trzyma dobrze
-
[TDI PD] Trudne uruchamianie silnika, ciężkie odpalanie
Paliwo ci ścieka z pompek albo kompresji brak.
-
Bardzo ciężki rozruch na zimnym silniku, gaśnie
A ja mam dla ciebie inny test, wyjmij na noc aku i zanieś w ciepłe miejsce, kotłownia piwnica. Rano go włóż do samochodu i sprubuj odpalić. A jeżeli nie to jeszcze inacżej, nie wyjmuj aku, zmierz naładowanie wieczorem i rano i wszystko bedzie jasne, na moje oko aku do wymiany albo coś ci prąd zżera coś sie nie wyłącza. A co do świec to niepowinny powodować nieodpalenia jak miałem skode awx to miała 3 uwalone świece i i tak w każdy mróz odpalała, troche nią telepało ale odpalała pięknie
-
1.9tdi AVF - Wysoki stan oleju
Uszczelki na jeden pd to koszt 30-40zl. Na 4 to 120-160. Robota od 100-300 zależy od mechanika regionu kraju i wielu zmiennych. Dobrą ceną jest 150 tyle że szukaj jakiegoś dobrego warsztatu żeby mieli o tym pojęcie i odpowiednie przyrządy a nie w stodole na oko. Bo tak to po poczytaniu na forum i google sam zrobisz a nawet i lepiej. Przybywanie oleju jest dość groźne, bo rozrzedza olej i powoduje utrate jego własności smarnych co jest jedną z głównych przyczyn awari wałków i szklanek.
-
[TDI PD] Trudne uruchamianie silnika, ciężkie odpalanie
Z tego co mi wiadomo wałek niema wpływu na zapowietrzanie układu. Zależnie czy samochód ci odpala na chwile i potem gasnie i niechce długo zapalić czy odrazu jak jest mróz to trzeba długo kręcić to albo problem z pompką w baku,z zaworem zwrotnym, pompą tandemową, czujnikiem temperatury bądź dawką startową paliwa aż po uszczelnienia na pompkach i ściekające paliwo z szyny. Może problem leżeć też w samych pompowtryskiwaczach.
-
[TDI PD] Trudne uruchamianie silnika, ciężkie odpalanie
Ściąg na filtrze wąż z baku i włóż do butelki, przekręć kluczyk i napisz ile paliwa poleciało.
-
[TDI PD] Trudne uruchamianie silnika, ciężkie odpalanie
Mjetek nie spinaj sie, a co do odpalania może uszczelnienia pd może vacu, może ogrzewacz na filtrze paliwa Prawie zapomniałem sprawdź czy działa pompka w baku