Treść opublikowana przez nik23
-
Poduszka silnika/szkrzyni czy koło dwumasowe?
Nieprawda- stan poduszki to nie tylko olej, jak sie z niej powyrywają śruby to też już do niczego sie nienadaje. Olej w poduszce niejest czarny, silnikowy masz czarny z czegoś ci cieknie na poduszke.1-2cm jak sprawna, Silnikowa jak bedzie zerwana to gdy zaciągniesz ręczny i bedziesz próbował ruszać to będzie widać jak silnik sie przechyla i bedzie słychać uderzenie chociaż nie zawsze.
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
Korekcje i bipy dla pompek 2,3,4 sa troche podniesione, coś sie pogorszyło po tej wymianie uszczelnień, albo ktoś coś schrzanił albo zaczynają być już jakies niewielkie oznaki zużycia sie pompek, przy takich logach spokojnie mozna jeździć wszystko jest jeszcze w granicach normy, nie mniej po wymianie uszczelnień jest gorzej niż było, ktoś coś nieumiejętnie zrobił. A i najważniejsze to logi na rozgrzanym 90stopni?
-
slaby rozruch na cieplym silniku
Logi 13 23 4 moze pompki dedają. Z jaką prędkością kręci rozrusznik popatrz na vagu gdy są problemy z odpalaniem
-
Poduszka silnika/szkrzyni czy koło dwumasowe?
To do kanału i trzeba obejrzeć poduszki silnika czy są całe i czy niesą mokre ( są olejowe więc gdy pękną to będzie z nich wyciek) Poduszke skrzyni też łatwo idzie ocenić, musisz podnosić i ciągnąć skrzynie na przemian powinna sie przemieszczać o jakieś 1-2cm
- turbo
-
Poduszka silnika/szkrzyni czy koło dwumasowe?
Poduszki. Masz kanał albo podnośnik kolumnowy?
-
turbo
A kruciec nie luźny? Patrzyłeś? A co do kończenia sie pompek to zrób logi 13 23 4 w jednym logu. A dźwięk to nagraj bo widziałem juz zdechnietych pompek ale zadne dzwięków nie wydawały jeszcze, może broki wypadły z popychacza, może wałek dokonuje żywota albo szklanka,
-
Przy przyspieszaniu słychać uchodzące powietrze AVF
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/283031-waz-s-do-turbiny-19tdi20tdi-silikonowy-zamiennik/ masz wątek podwieszony
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
Tak
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
Zadnego skrobania rozpylacza! Logi na rozgrzanym 90stopni interesuja mnie 13 23 4
-
Zwiększone spalanie
Przepatrz przewody podciśnieniowe, popatrz czy kruciec na wacum niejest luźny.
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
Dziwne jest to ze jest znacznie gorzej niz było, moze poprostu nie przeszlifowal gniazd i scieło oringi nowe, moze niewyczyscil pod podkladke, moze tak jak kolega pisze czyscił Rozpylacze z nagaru szczotką, niewiadomo. Bedziesz mial kabel zrób logi wtedy wrzuć, popatrzymy pomyślimy coś zasugerujemy, pojedziesz jeszcze raz na wymiane ale tak zebyś widział co robi i jak. Albo do innego mechanika. Według mnie to problem jast na wszystkich poza 1. Znaczniejszy na 2, 3 i cos niewiele na 4. Bo gdyby był problem tylko na 2-3 to 1-4 byly by zblizone, ale tu by sie zdały jakieś logi bo cięzko coś powiedzieć o urywku takim. Korekcje stoją tak w miejscu czy zmieniają sie? Znacznie? Czy tylko odrobine? Jakie bipy (kanał 23) ?
-
kąt synchronizacji
Ktoś z nim coś namodził, on moze robič problemy, zacznij od niego i krućca na vacum.
-
Szarpanie przy przyspieszaniu
Niekoniecznie, jak niewypadaja zapłony jeszcze to niema bledów.
-
kąt synchronizacji
Moze zaslepiony egr, bardzo ci sie poci egr? Kapie juz z niego czy tylko czarny po wierzchu? Mogłbys go wyczyścić jezeli nie zaślepiony moze sie zacina,
-
kąt synchronizacji
Popros kolege o logi niech porobi i wrzuci na vaglog.pl Na jalowym egr sie usypia i dlatego takie wskazania, po przegazowaniu powinno normalnie wskazywać, więc raczej niema problemu z przepływką. Co do vacum to przez nia muł raczej, albo kup inna albo ja wyciąg ja oklep kruciec i oklej klejem do metalu. Nie zadnym silikonem. Uzywka okolo 200 zl tylko szukaj z wkrecanym krućcem i mlodej, gdzieś tu na forum jest chyba wątek Łukasza o wymianie i numerach vacum, jest chyba nawet podwieszony
-
[1.9 AWX] Wibracje silnika, spadek mocy, Logi, Prośba o diagnozę
Sprawdz poduchy silnika, turbo to sprawdz jak pracuje sztanga jak normalny ruch ma i płynnie idzie to zostaw,
-
[B6 AVF] Dymi na biało na zimnym
Szukasz dziury w calym, jeździj i ciesz sie ze działa.
-
kąt synchronizacji
Po pierwsze przestaw rozrząd, i dopiero zrób logi i wrzuć. Po drugie masz zaślepiony egr? Po trzecie jak raz lepiej jedzie raz gorzej to obadaj sprawe luźnego krućca na vacum,
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
Kto wymieniał ci te uszczelnienia? Zrob logi takie cos co dałes jest nie miarodajne. Grupa 13 18 23 i grupa 4. Albo ktos zle wymienił bo teraz dwie pompki jest problem, a nawet niewiem czy nie trzy, szkoda ze niemasz logów z przed wymiany, wiesz która pompke gdzie przełozyles?
-
Wibracje 1.9 TDI AVF 131KM
Jak przy duzych biegach i wieksza predkość to przeguby wewnetrzne sprawdz, A co do konektorow to jak juz calkiem nie laczy to wyskakuja błedy wypadania zaplonu, zazwyczaj problem jest na pierwszym cylindrze( najblizej paska)
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
Sprawdzić niezaszkodzi, przynajmniej bedziesz wiedzial co masz. Niewiem ile za sprawdzenie w twojej okolicy ale u mnie 50 zl za sztuke, potem tylko nowe uszczelnienia i powinno znow dobrze dIałać.
-
Odcinanie turbo na biegu Drive a na Sport wszystko ok....
Odczytaj błędy, bo logi to tu raczej nic nie wyjaśnią, chyba ze dynamiczna 11
-
Problem po odpaleniu po długim postoju
Komplet uszczelnień na jedną pompke to koszt około 30-35zl. Robota od 150 do 300 zalezy od regionu polski i mechanika. Lepiej dac to do zrobienia komuś kto ma o tym pojęcie, i nie robi tego pierwszy raz. Bo jest tam co popsuć.
-
[B6 AVF] Dymi na biało na zimnym
Sam i tak tego nie zrobi to już zaawansowana dłubanina, kliny wyjąc to masakra, i podstawowa rzecz tłok nad którym wymieniamy uszczelke zawora musi być maksymalnie w górze inaczej wpadnie nam zawór do cylindra jak to napisał Piotr