Treść opublikowana przez nik23
-
[1.9 AWX] Wibracje silnika, spadek mocy, Logi, Prośba o diagnozę
Bipy rzeczywiście aż pod 70 to juz niezadobrze. Spróbuj konektory podoginać A synchro troche duzo na jałowym odbiega, bez przegazówki skacze od 0,0 do -1,6 moze czujnik moze napinacz, ale to raczej niepowinno powodować problemów, Nie wali ci zadnymi błędami przepływki? Czy jak sie dławi dymi? Turbo deczko przeładowuje to tez nie problem,
-
Odpalanie - problem
Logi 013 023 004 mozliwe ze pompki zdechły, Pomiar kompresji by sie tež przydał, Pompke w baku napewno masza pasowało by sprawdzić czy działa. Do sprawdzenia też przekaźniki pod ecu czy nie stoi tam woda.
-
Kołysze budą na biegu jałowym 1.9 TDI
to raczej objaw dwumasy. Jakiś markowy komplet założyłeś? Luk,sachs? Co do pompek to zrób logi 004 013 023 raz na zimnym zaraz po odpaleniu a potem jak juz 90 na zegarze temperatura.Auto ma 15 lat więc można i uszczelnienia na pd wymienić. Obejrzyj poduszki czy nie wylane, egr wyczyść
-
Pomocy ! Auto kopci
Kabel kupisz na aukcji na internecie za parenaście złotych, i na forum w dziale diagnostyka vag poczytaj co i jak.
-
[1.9 AWX] Wibracje silnika, spadek mocy, Logi, Prośba o diagnozę
000 008 011 dynamiczne A statyczną 004 zrób dwa razy raz z 013 023 a raz osobno i przegazuj pare razy by bylo widać jak synchronizacja skacze
-
[1.9 AWX] Wibracje silnika, spadek mocy, Logi, Prośba o diagnozę
Standardowo statyczne 13 23 004I zrób 004 i przygazuj zeby bylo widac jak to synchro rozbiega. Chyba ze ci sie chce to porób dynamiczne, ale problemów z turbo niemasz, a przepływka wymieniona, egr odcięty,
-
Kąt synchronizacji wałka a wpływ na pracę pompowtrysków
Mozesz jezdzić tylko mu niekładź za mocno, jakby miało sie co stać to by sie stało albo juz sie stało
-
[1.9 AWX] Wibracje silnika, spadek mocy, Logi, Prośba o diagnozę
Coś w tym jest
-
Kąt synchronizacji wałka a wpływ na pracę pompowtrysków
Bipy ci jadą na minus ciekawe czy patrzyłeś na vacum czy nie cieknie, i uszczelnienia masz do wymiany napewno.
-
Samochód nie zagrzewa się tak jak powinien.
Jezeli jest czujnik walniety to zazwyczaj calkowicie nie działa wskazówka albo ecu info nie dostaje. To sa dwa czujniki w jednym dla zegarów i ecu, moze podpiąć vcds i porównać wartości z engine i instruments na zimnym nieodpalonym rano jak wskazuja co inne to czujnik max 5 stopni moze być róznicy. Na 99% wymiana termostatu w pełni załatwi sprawe niedogrzewania.
-
Kąt synchronizacji wałka a wpływ na pracę pompowtrysków
To, że korekcję masz +2,99 nie znaczy, że PD nie podaje paliwa. Sprawdź BIP-y. Bipy ma max do -20 prawie wszystkie jeden nna drugim cyl na okolice 0
-
Kąt synchronizacji wałka a wpływ na pracę pompowtrysków
Gdy ci scieka olej z szklanki to słychac uderzanie po odpaleniu sekunde góra dwie az olej niedobije a potem spokój no chyba ze szklanki sie juz wieszają to problem jest cały czas
-
Kąt synchronizacji wałka a wpływ na pracę pompowtrysków
Problemy z odpalaniem sa w zimie mój obecny avf tak mial jak temp na + to na pół obrotu a w zimie nawet na 3 razy go paliłem A i pare minut to za długo jak na szklanki
-
Kąt synchronizacji wałka a wpływ na pracę pompowtrysków
Pompowtryski nie kuleją przy odpaleniu tylko gdy ścieka z nich paliwo np z powodu zużytych oringów na tłok do komory spalania, wtedy występują problemy z odpalaniem bujaniem zaraz po odpaleniu dymieniem po odpaleniu i smrodem niezpalonej on. I czujnik temperatury nic do tego niema
-
Kąt synchronizacji wałka a wpływ na pracę pompowtrysków
Miałem kilka diesli i przebieg czy rok to nie wszystko nie każdy samochód zuźywa sie tak samo i to samo pada,
-
[1.9 AWX] Wibracje silnika, spadek mocy, Logi, Prośba o diagnozę
Wiem o co ci chodzi wykluczam dalszą część wiązki
-
Kąt synchronizacji wałka a wpływ na pracę pompowtrysków
To nie zbieg okoliczności to przebieg i zużycie materiału. Koszt uszczelnień z robotą to 300 zł może ciutke więcej, warta za tyle nerwy sobie szarpać? Oleju ubywa? Albo śmiergzi olej ropą? Jezeli nie dudni, nie pufa a po odpaleniu niesłychać napierd....lania krzywką wałka o szklanke to nie szklanki i nie broki. Graniczna wartość korekcji moze świadczyć o tym ze pompka kona. Jak sie już namyślisz na te gumki to pierwszą pompke każ zamienić miejsćem z tą co ma największy minus. Wtedy bedzie wiadomo czy pompka czy uszczelnienie czy tlok albo twoje szklanki
-
Kąt synchronizacji wałka a wpływ na pracę pompowtrysków
Aś sie uparł, wymień uszczelnienia pd to moja rada więcej niebedzie bo nie łuchasz co pisze, Jezeli wymiana uszczelnień nie pomoże to zmierzyć kompresje trzeba, bipy ci coś na -jadą filtr kiedy wymieniany paliwa?
-
Samochód nie zagrzewa się tak jak powinien.
Wymień termostat. Albo podepnij vag i sprawdz w zegarach i w silniku grupa 17 instruments i 1engine kanałów numerów niepamiętam ale poszukaj na googlach albo tu na forum. Termostat to grosze.
-
[1.9 AWX] Wibracje silnika, spadek mocy, Logi, Prośba o diagnozę
Z tego co pamietam konektory miałeś doginane na pd,sam juz niewiem tyś tam już dużo przegrzebał w tym aucie. Dolot szczelny? Ic szczelne? Spróbuj ten g40z jakim kolegą podmienić, przepływke masz wymienioną, ale odpenij, niemam pomysłu co jeszcze zostało
-
Pomocy ! Auto kopci
A jezeli masz kabel to zrób też logi 13 23 004 na postoju i na vaglog.pl i na forum
-
[1.9 AWX] Wibracje silnika, spadek mocy, Logi, Prośba o diagnozę
Toś mi teraz dał zagadke. Ja sie doszukiwałem fachowej ręki a tu kolejna niewiadoma. Coś dużo ci to synchro rozbiega zrób mi loga 004 jak ci tak skacze moze być ten g40 co wcześniej pisałem.Kiedy wymieniałeś rozrząd ile na nim najechane? Jesteś pewny speca co go zakładał?
-
Kąt synchronizacji wałka a wpływ na pracę pompowtrysków
Wyłacz radio przed odpaleniem odsuń szybe otwórz maske ściąg osłone silnika i odpal i powiedz mi czy słychać dudnienie zaraz po odpaleniu tak przez sekunde albo dwie. Nie pufa z filtra powietrza? Jezeli tak to szklanki. A i mam rozumieć ze mechanik nic nie ustawił tylko popychacze zamienił miejscami? Jezeli tak to dobra rada poszukaj innego.
-
[1.9 AWX] Wibracje silnika, spadek mocy, Logi, Prośba o diagnozę
A grzybek w egr nie zawieszony w pozycji otwartej? Vacum miałeś wymieniane? Jakiś pomiar ciśnienia paliwa na vacum by sie zdał, Jakbym sie nie domyślał ze Y (to łukasz) to bym napisał ze pompki źle zregulował albo uszczelnienia uwalił przy składaniu ale ze wiem kto to raczej to niemożliwe. Spróbuj z jakimś kolegą g40 podmienić ( czujnik połozenia wałka rozrządu) A i jeszcze jedno synchronizacja w kanalo004 w poblizu 0,0?
-
Kąt synchronizacji wałka a wpływ na pracę pompowtrysków
Otórz wzrost korekt po odpaleniu a późniejsze wyrównywanie to objaw uszczelniaczy albo zawora zwrotnego w vacum,Napisze ci to w ten sposób: twoj samochód ma 12 lat pewnie ponad 300k przebiegu( rzeczywistego), pompowtrysk jest przykręcony na jednej srubie uszczelki są gumowe pompowtryski i głowica to metale, z racji w jaki sposób jest zamocowany pd i z racji tego ze pod wpływem temperatury metale i guma pracują to przez 12 lat sie zużyją tak gniazda w głowicy jak i ta guma. Moge sie z tobą założyć o co zechcesz ze jezeli miałes ńiewymieniane nigdy uszczelnienia to po wyjeciu pd dolne sie rozsypie w palcach. Tylko zeby mechanikowi nieprzyszedł do głowy pomysl by rozpylacz drucianką czyścić! Bo i z takim specjalistą sie spotkałem,