Treść opublikowana przez nik23
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
0,6 to niejest duzo. A jak ci wartosci na zimnym narastają a po zagrzaniu silnika sie normuja to zapewne to znów uszczelnienia pd
-
Jednorazowy piszczek po ruszeniu
No i fajnie. Ja kupowałbym używke i jak by padła to następną.
-
AVF nie pali podczas stygnięcia
I jak jest jakaś poprawa? Znaleźli cokolwiek?
-
problem z dymieniem mojej a4 b6 1.9 tdi 2002
Mogłeś tu logi na forum wkleić napewno ktoś by coś zasugerował.
-
Jednorazowy piszczek po ruszeniu
Niewiem jak w twoim silniku ale są albo dwa albo jeden pasek osprzetu Duzy alternator wiatrak .... I micro klima Kazdy pasek ma napinacz. Moze tez rozlatywac sie sprzegło alternatora albo sprezarka ale najczęsciej zaciera sie kółko napinacza wielorowkowego i pali pasek. Zrzuc paski i obejrzyj rolki i sprzeglo altka.
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
Zaślepiaj. Ajak leći z ośki klapy to egr na złom.
-
Jednorazowy piszczek po ruszeniu
Zablokowany napinacz paska wielorowkowego. Spali pasek i urwie w końcu. Albo rolka paska micro. Paski osprzętu do zdjęcia i sprawdzić czy dźwięk wtedy występuje.
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
Jak ma modelowy 2004 to wywali jak nie to nie, zaślepiaj.
- EGR problem
-
Traci moc AVB
Różnie to bywa z tym sprawdzaniem tej gruszki, narazie ją zostaw w spokoju zajmij sie egr, wezykami i krućcem, ńo i ta guma w grodzi
-
Traci moc AVB
Sprawdź weze podciśnienia gume w grodzi i kruciec na vacum. Ściąg wezyk z gruszki egr i zatkaj go mała śrubka tak by ciasno wchodziła do wezyka chyba m6 Jak niepomoze to to wymiana tandem pompy na bosh albo nowy luk z wkrecanym kruçcem
-
AVF nie pali podczas stygnięcia
Wywala kope dymu po odpaleniu po takim długim kreceniu? Siwego gryzacego? Filtr paliwa wymienić. Na tym zaworku na filtrze tzw ogrzewacz wymienić oringi. Pompke w baku słychać? Logi 13 23 004
-
Traci moc AVB
Uzupełnij profil bo niewie nikt jakie auto jaki silnik. Sprawdź szczelność dolotu wszystkicz złaczy i weża S dziura w dolocie powoduje dymienie Sprawdź filtr powietrza czy nie zapchany, jak dawno nie wymieniany kupić nowy i wymienić. Wężyki podciśnieniowe do sprawdzenia czy nie popękane poprzecierane, kupić nowe jak te zużyte i wymienić. Gruszka turbiny do sprawdzenia czy nie walnięta. Kruciec na vacum sie nie rusza? Jeżeli tak to oklepać i okleić klejem do metalu. Hamulce nie twardnieją? Znaczy pedał. A przed wszystkim logi dynamiczne i bs
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
Śruby wciskające sworzeń kulisty dokrecamy do wyczuwalnego oporu i cofamy o 180 stopni tylko pamiętaj ze krzywka wałka ma być max w górze pompowtrysk wciśnięty. I nakrętki kontrujące 30Nm dokrecamy.
-
[AWX] błędy 18074 16685 17994
A więc tak problem na tamtym filmie jest na pompce nr 1 bipy prawie 90, korekcja maxx wiec pompka umarła raczej. I zastanawia mnie ta wartośc 14 w grupie 18 tylko ja niebardzo wiem co to oznacza ae napewno nic dobrego,tam mają być zera.
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
Klawiature czy dźwigienki pd? To demontaż a montaż odwrotnie A dzwigienki 20Nm i 1/4obrotu. Dokrecamy najpierw od środka a potem po krajach.
-
Trzesie silnikiem, kopci na siwo POMOCY !
Kontakt i do wtyczki przeplywki psiknąć, popatrz czy nie stoi woda pod aku.
-
Zalane olejem pod gruszka turbo - co to jest?
Poza tym ze bedzie kapało na plecionke i ją uwali a przy tym bedzie śmierdziało palonym olejem wkoło auta to można jezdzić.
-
kopci na biało, raczej nie chłodnica spalin
Jak ci nie gotuje to niema sie czym martwić.
-
ODCINA Turbospreżarke na wysokich obrotach
Zrób loga na 011 na czwartym biegu Ale problem jest w geometrii albo podciśnieniu.
-
kopci na biało, raczej nie chłodnica spalin
Daj mu w piiii..... I jak dźwignie temp i wywali płyn rwij głowice. Jak nie to jezdzij i niemysl o tym. Po jeździe śmierdzi z zbiorniczka spalinami?
-
Piszczący EGR
Pozginaj wezyk musi byc dziurawy jak po ruszeniu nim ustaje pisk I wymieniaj na nowe napewno im sie juz nalezy
-
ODCINA Turbospreżarke na wysokich obrotach
Sprawdz kruciec gruche i ruch sztangi, i te wezyki, zadne czujniki zadne inne rzeczy, moze byc nieszczelność takze tak jak Łukasz pisze. Temperatura raczej niema nic do problemu, moze wolniej butujesz wtedy, moze turbawka niejest tak bardzo nagrAna wtedy i kierowniczki sie nie zacinają, Napisze jeszcze raz sprawdź szczelność wezy podciśnienia, kruciec na vacum, gruszke na turbo, ruch sztangi ( jak ci sie nudzi to se pokiwaj nią z 10 minut) szczelność węży turbo-kolektor. Jk nic z tego to podmień n75 A tak wogóle to profil uzupełnij bo nawet niewiem jaki to silnik
-
kopci na biało, raczej nie chłodnica spalin
Waż ma być cały czas jednakowy, troszke to twoje subiektywne odczucie, jak nie puchnie to niema problemu. Dmuchanie z korka to norma w tych silnikach i jak popuscisz korek to nim kiwa na boki gdy zostawisz na wlewie moj avf ma tak samo, chociaz z bagnetu mi nie dymi. Jak po dobrym bucie nie gotuje płynu to wymień chlodniczke i jezdzij dalej.
-
kopci na biało, raczej nie chłodnica spalin
Moja rada but i niech zagrzeje po bucie weze sprawdź czy nie twarde. Uszczelka to około 1,5 k Płyn brudny? Zbiorniczek wyrównawczy nie czarnieje?