Treść opublikowana przez nik23
-
Problem z pracą silnika na zimnym
To bez znaczenia.
-
[B7 BKE] Czyszczenie EGR i drgania silnika -> proszę o poradę
Nic sie niestanie zapali sie tylko check engine
-
Problem z pracą silnika na zimnym
To jak sam robiłeś to przestaw na 180. I bedziesz miał porównanie, w jakim przedziale masz synchro?
-
1,9 TDI 116 km, kopci przy każdym odpalaniu, szarpie silnikiem
Wyjmij i wyczyść egr. Ale on nie powoduje białego dymu i zapachu niespalonej ropy, to rzaczej coś z pd.
-
[B7 BKE] Czyszczenie EGR i drgania silnika -> proszę o poradę
No raczej nie.
-
[B6 TDI] Zacinająca się zmienna geometria - czyszczenie środkiem do paliwa
Z Dpf silniki są takźe w pd i jak dla tamtego silnika jest to i temu niema prawa zaszkodzić.
-
Synchronizacja pd +5.5
Jeśli byś niemógł to bym ci tego nie podał.
-
Synchronizacja pd +5.5
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/47585-b5-ajm-ustawianie-kata-synchronizacji-w-pd-fotostory/
-
1,9 TDI 116 km, kopci przy każdym odpalaniu, szarpie silnikiem
Po tych logach to bardziej czwartego bym sie czepiał, ale jest jeszcze w normie. 0,8 to niejest źle.
-
1,9 TDI 116 km, kopci przy każdym odpalaniu, szarpie silnikiem
Masz racje wtedy najprawdopodobniej filtr do wymiany.
-
[B6 TDI] Zacinająca się zmienna geometria - czyszczenie środkiem do paliwa
Poruszaj troche tą sztangą może puści na jakiś czas, jak nie to trzeba rwać turbo i czyścić geometrie Musi być juź znacznie zabrudzona że nie da się jej ruszać nawet na siłe.
-
1,9 TDI 116 km, kopci przy każdym odpalaniu, szarpie silnikiem
Logów 13 23 nierobi sie dynamicznie, tylko na postoju. Dlatego korekcje są dobre. Zrób je statycznie. 13 23 004 A dynamiczne jak chcesz zrobić to grup 003 008 010 011
-
[AVB] Dziwny dźwięk przy dodawaniu gazu
Jeżeli nie tajemnica to ile dałeś za silnik? Cały kompletny kupiłes?
-
Prosze o odczytanie logow
Jak poprawisz synchro to obadaj szczelnść węży podciśnienia, kruciec na vacum czy nie luźny, gruszke egr czy nie walnięta, i gruszke turbo, prace sztangi turbiny.
-
1,9 TDI 116 km, kopci przy każdym odpalaniu, szarpie silnikiem
Pompa vacum nie cieknie? Oleju nie ubywa albo co gorsza nie przybywa? Kiedy wymieniałeś filtr paliwa? Filtr powietrza czysty? Bipy na minus silnikowi brakuje paliwa.
-
Dymienie silnik AVF
Mało prawdopodobne.
-
[B6 TDI] Zacinająca się zmienna geometria - czyszczenie środkiem do paliwa
Jak będziesz zjeżdżać miał do polski to pokiwaj sztangą porządni w jej zakresie pracy powinno zmniejszyć występowanie problemu, i niezeszarpie ci auto nerwów do końca, na cuda nielicz.
-
AWX opóźniona reakcja na pedał gazu podczas mokrej pogody
Czujnik połozenia pedału sprawdź i przekaźniki w ecu czy ie pośniedziałe styki
-
Dymienie silnik AVF
Dymić może od zużytych uszczelnień zaworowych, olej wtedy ścieka po zaworach do komory spalania i wypala. Sie przy odpaleniu stąd po starcie kłąb dymu.
-
Dymienie silnik AVF
Jak ci szyba paruje to filtr kabinowy wymień :-) Szukaj gdzie płyn ucieka. Niemasz mokro pod nogami?. Ale bez powodu też auto dymiło nie będzie. I też trzeba by poszukać powodu takiego stanu rzeczy. Kup sobie test na obecność spalin w płynie(CO2)
-
Dymienie silnik AVF
Jezeli ci ładuje kompresje do płynu to węże będą twardniały, zbiorniczek wyrównawczy będzie sie brudził. Jezeli ci płynu ubywa musi gdzieś on uciekać albo do komory spalania iść. Masz webasto albo inne postojowe dogrzewanie? Nagrzewnica nie cieknie?
-
Wpada w awaryjny przeładowanie analiza logów.
Sprawdż szczelność weży podciśnienia, gruszke turbiny i kruciec na vacu czy nie luźny.
-
Dymienie silnik AVF
Węze od płynu chłodniczego nie pęcznieją? Twardnieją? Jak litr płynu na 500 to kup sobie test na obecność co2 w płynie, albo jak wolisz daj mu porządnego buta od 0 do mniej więcej 150 cały czas z butem w podłodze, tylko ostrzegam to niebezpieczne dla silnika jezeli UPG padła, bo zagotuje i wywali
-
[AWX] gdy ciepły tylko laweta?
jezeli klapa gasząca sie otwiera, kompresja w normie, to coś z elektroniką sterującą otwarciem cewki w pd. A jeszcze jedno gdy nie odpala zloguj 004 jaka wtedy synchro wałka.
-
[B6 AVF/AWX] Ukręcony wałek rozrządu Autlog
Łukasz mądrze pisze, po zerwaniu sie skosił. Jak odkrecałes wszystkie śruby były dobrze dokręcone? Pasek niebył za mocno napięty? Choć to niezmienia faktu že to wyłącznie wina kiepskiej jakości wałka.