Treść opublikowana przez nik23
-
Zerwany gwint w głowicy od świecy żarowej
Ten sposób niewydaje mi sie zły jeżeli tylko dobrze osadzi tą uciętą świece a potem odessie dokładnie opiłki to ma to prawo sie udac,
-
Piski silnika, tylko po nocy na zimnym silniku [BRB]
To zrzuć paski i odpal wtedy i powiedz czy słychać piski, a rolke altka ręką czy w jedną obraca altek a w drugą sama wolno lata
-
Piski silnika, tylko po nocy na zimnym silniku [BRB]
Sprzęgło alternatora wymienione? Napinacz paska wielorowkowego?
-
[B6 AVF] Brak mocy buczy !
Błedy z 01engine, logi 03 08 10 11 dynamiczne. sprawdź szczelność węzy podciśnienia, kruciec na vacum czy nie luźny , włacz 11bs i popatrz czy sztanga turbo wogóle sie rusza i ile tego ruchu ma, gruszka turbiny do sprawdzenia czy nie dziurawa, dolot czy niema dziury posprawdzaj.
-
[B6] Ikonka otwartych drzwi na FIS
To trzeba posprawdzać czy to mikrostyczniki w drzwiach czy wiązki, mikrostycznik w dzisle zrób to sam jest chyba opis naprawy a wiązki to albo kupić inne albo kabla na metry i nawlec kable nowe bo sztukować sie nieopłaca uleci dalej juz z bagaznikiem przerabiałem to z 3razy zanim kupilem kabel i nawloklem nowy
-
[TDI PD] Trudne uruchamianie silnika, ciężkie odpalanie
Nie ubywa płynu chłodzącego? Zrób logi zaraz od odpalenia do czasu az przestanie występować to zjawisko 13 23 004 Przy drugiej próbie znaczy na następny dzień rano zrób logi 001 003 008 Zaślep egr sprawdź czy egr sie nie zawiesił w pozycji otwartej Wesołych Świąt
-
Szarpie zimnym silnikiem w zakresie od 1600-2000tys obrotow
Podepnij vcds porób logi, sprawdź błędy w ecu, zapewne bedzie wypadanie zapłonów, więc do zdjęcia pokrywa zaworów i podoginanie konektorów we wtyczkach PD
-
wymiana wtryskiwaczy 1. i 3 cylindra
Masz vcds? Wklej logi 13 23 004 001 18 na postoju na rozgrzanym silniku bez gazowania , na wolnych obrotach, o wymianie wtryskiwaczy jest podwieszony temat a dziale b6/7 1.9tdi. Niema potrzeby nic odpowietrzać kręcąc rozrusznikiem sam sie odpowietrzy tylko trzeba mieć aku dobrze naładowane. Natomiast wymiana niejest mega trudna ale wymaga paru kluczy i narzędzi troche lektury i opanowania.
-
Naprawa pompowtryskiw cena 3000 zł
Zgadza sie nowe ponad 2k cena za sztuke a co do aso to oni niebawią sie w pojedyncze wymiany, trafia sie jeleń to sie go kroi do spodu, jest w mojej okolicy takie aso co tak robi.
-
[TDI PD] Trudne uruchamianie silnika, ciężkie odpalanie
Wymien uszczelnienia pompowtrysków i powinno byc po problemie
-
Dziwne cykanie silnika
Przymknij klape gaszącą do połowy, i powiedz mi czy wtedy ten dźwięk sie uspokaja, filtr powietrza nie zapchany?
-
Dziwne cykanie silnika
Sprawdź czy ten dźwięk dochodzi z puchy filtra powietrza, ale słucając tego filmu już któryś raz to uważam że to Mnie wygląda na pufanie znaczy na objaw broków, wałka, Słuchałeś Kamil filmu? Bo już sam niewiem, pisał Mi na pw ze z dnia na dzień sie stało, wałek nie pada z dnia na dzień, ana filmie dosyć wyraźny ten dzwięk, ummnie odrobinke krzywki przytarte i źadnych dźwięków niema A popatrz jeszcze czy olej nie śmierdzi ropą i czy niejest rozrzedzony
-
Dziwne cykanie silnika
Wałek nie pada z dnia na dzien, napewno wszystkie 4broki są? W każdej dźwigience jest po dwa broki, z obydu stron dźwigienki po jednym. Na tych zdjęciach nic nie widać, starajj sie zrobić zdjęcie wierzchołka krzywek nie rolki pd tych krzywek po bokach, nie środkowej
-
Dziwne cykanie silnika
Zdejmij pokrywe i popatrz czy są broki na miejscu w dźwigienkach pd. I radze opatrzeć szklanki i wałek.
-
Mocne uderzenie po odjęciu i dodaniu gazu.
To,w,tym twoim aucie zostało niewiele oryginalnych z niego części, poduchy dobrze założone? W odpowiednie otwory( wbrew pozorą są specjaliści którzy umieją je założyć w nie te otwory w łapie co należy), poduchy oryginały? Sanki nie przestawione?
-
Mocne uderzenie po odjęciu i dodaniu gazu.
To zostaje skrzynia jak juz wszystko powymieniałes Wieszaki wydechu wszystkie są? Lewarek sie wychyla i rusza tył przód przy dodawaniu odpuszczaniu gazu?
-
Mocne uderzenie po odjęciu i dodaniu gazu.
Przegub wewnętrzny
-
bujanie obrotów na jałowym 1,9 AFV
Nieznika to po tulejowaniu w awx miałem wprasowywane tulejki przy okazji roboty upg i itak bujało raz na jakiś czas
-
bujanie obrotów na jałowym 1,9 AFV
Żadnego kręcenia za koło wałka! Ani sie waż nomchyba ze chcesz silnik koniecznie załatwić. Jak chcesz se pokręcić to auto na podniśnik i kołem obracaj no chyba że masz quattro to wtedy sie nie uda. Jest podwieszony temat w dziale 1.9 jak wykonać regulacje pd Zrobiony przez Kamila.
-
[B6 AVF] Nie odpala i szarpie jak ciepły
Co ma dwumas do nieodpalania? Jak masz te logi to wklej je na vaglog.pl i tutaj link daj. Jak u tylu mechaników byłeś to któryś zmierzył ciśnienie paliwa na rozgrzanym? Wymienił ogrzewacz(ten zaworek na filtrze paliwa), zasugerował wymiane uszczelnień pd? Robiony pomiar ciśnienia sprężania? Jak nic z tego niepomorze to korekta dawek startowych do zrobienia.
-
bujanie obrotów na jałowym 1,9 AFV
Da
-
Prośba o ocenę logów 1.9 tdi AVF
Po ustawieniu na 0,0 silnik pracuje już zadowalająco? Czy dalej jeszcze niedomaga?
-
Duże spalanie 1,9 tdi brb, avant
W quattro to normalne. Mój mi na miejscu pali 10 aczasem i więcej mieszkam w górzystym terenie, i krótkie odcinki
-
bujanie obrotów na jałowym 1,9 AFV
Na zmierzenie raz ciśnienia nieopłaca sie kupować zegara, jedź do najbliższego mechanika i zmierzy ci i zapłacisz pare pln. I jeżeli by wyszła na którymś cylindrze mniejsza kompresja jak 25 to pasowało by pomiar z próbą olejową zrobić.
-
Prośba o ocenę logów 1.9 tdi AVF
Zazwyczaj jak niepracuje równo ładnie, nie trzyma obrotów to problem jest z pompkami