Treść opublikowana przez nik23
-
Auto wpada w rezonans
poducha pod skrzynią może takie objawy dawać. Chyba że silnik na odboju się oparł.
-
Odcina moc błąd 17965
Były wymieniane uszczelnienia pd na wszystkich pompowtryskiwaczach? Czy tylko zmieniony jeden pompowtrysk? Co do odcinek to zrobić logi dynamiczne na 3biegu na max obrotach. Powinna być odcinka. Ale raczej geometria do czyszczenia. Wężyki podciśnieniowe zmienić. I sprawdzić czy kruciec na vacum nie luźny. chociaż teraz 200km/h to przy obecnym taryfikatorze to trzeba mieć sporo kaski.
-
Turbulencje podczas gwałtownego przyspieszania
Za dużo niuta uwaliłeś dwumase
-
[1.9 TDI AWX] Ciężko odpala, telepie - dużo wymienione, w czym problem? Głowica do regenracji?
A patrzył w ogóle ten twój mechanik czy są "broki" w popychaczy dźwigniowym? Gdy wypadną broki to jest podobny efekt jak przy wytartym wałku. I mocy też nie będzie.
-
[1.9 TDI AWX] Ciężko odpala, telepie - dużo wymienione, w czym problem? Głowica do regenracji?
Zimnym. ponieważ ciepły jest szczelny. Jak gdzieś nie wyjdzie ciśnienie znaczy niskie to się próbę olejową robi. Wszystko ci mechanik wyjaśni.
-
[1.9 TDI AWX] Ciężko odpala, telepie - dużo wymienione, w czym problem? Głowica do regenracji?
Jak cię tak ten silnik boli to do mechanika na pomiar sprężania. Masz koszt głowicy do tego uszczelnienia 200 i robota uszczelnien 300. Każdy ma swój rozum. Ja uważam że niema sensu ładować tysiącami w 20letnie auto. Bo po paru naprawach przekroczysz wartość pojazdu a przy sprzedaży tego nie odzyskasz. Tyle że ja naprawiam swoje auta sam a ty bulisz za mechaników
-
[1.9 TDI AWX] Ciężko odpala, telepie - dużo wymienione, w czym problem? Głowica do regenracji?
Ja bym się nie posuwał tak daleko z tymi wymianami. Te silniki wytrzymują ogromne przebiegi i skromne 400k to jest nic chyba że ktoś oleju nie zmieniał albo zgotował silnik. Zacznij od sprawdzenia tego co piszemy, popychacz czy są broki, szklanki w jakim stanie i wałek jakie krzywki. Do jakiegoś mądrego mechanika który albo już wymieniał uszczelnienia pd albo mu wydrukuj tutorial z forum jak to się robi. Jak ktoś to źle zrobi to są potem takie cyrki. No i przy 400k może być konieczność frezowania (tulejowania jak zwał tak zwał) gniazd pd.
-
Wariujący zapłon - proszę o pomoc.
Nie stacyjka tylko kostka stacyjki.
-
[1.9 TDI AWX] Ciężko odpala, telepie - dużo wymienione, w czym problem? Głowica do regenracji?
Zdjąć pokrywę i sprawdzić czy są broki w popychaczy dźwigniowym
-
Pół bańki przebiegu, warto czy nie warto?
Nawet nie wiedziałem że tak ciężko znaleźć quattro to swoją jak bym sprzedawał to by trzeba wołać więcej niż dałem 7 lat temu. Tylko kto uwierzy w 210k przebiegu w 19 letnim aucie. Muszę przestać cofać ten licznik. A tak na poważnie to jeszcze jest opcja kupić 2,5tdi w q i silnik ECU swap
-
[1.9 TDI AWX] Ciężko odpala, telepie - dużo wymienione, w czym problem? Głowica do regenracji?
Spróbuj z włączonymi światłami odpalać.
-
Pół bańki przebiegu, warto czy nie warto?
Jak jest auto sprawne niema żadnych dziwnych odgłosów po odpaleniu jakichś poddymień siwych białych utrzymane w miarę to nic tylko brać. A co do quattro to nie lepiej poszukać w oryginale? Zawsze to dodatkowe koszty taki SWAP zwłaszcza jeżeli nie robisz tego samemu. No i oczywiście przy sprzedaży każdy gębę krzywi że kombinowane
-
a4 b6 130hp brak mocy
To fajnie że śmiga jak należy Coś mi nie otwiera tych logów. Ale jeżeli ma kopa i niema notlauf_a to git
-
a4 b6 130hp brak mocy
Nie pokręciliście coś z wężykami od podciśnień? Poszukać schemat podłączenia i poprawić
-
[B7 BKE] Problemy z mocą (-16 HP na serii)
Logi to podstawA przy wróżeniu z fusów (tym właśnie jest diagnozowanie przez internet) więc takich rad proszę nie udzielać koledze. B6 mi działa bez problemu to mało zaglądam na forum. A tak w ogóle to ja teraz śmigam audi 80 to a4 żona katuje
-
[B7 BKE] Problemy z mocą (-16 HP na serii)
Niema się czego czepić w tych logach to się czepiałem paliwa, pompek bym tak znów nie wysyłał na regenerację, będzie gorzej po regeneracji. Jakieś problemy z odpalaniem ciepły zimny? Po nocy? Dziwne dźwięki z pod maski? Świst? Chrobotanie? Dudnienie? Pufanie cmokanie z filtra powietrza. Może broki wyleciały z popychacza. Zdjáć pokrywę obejrzeć popychacz wałek krzywki pomierzyć i hydroregulatory . Tak poza wątkiem głównym A tak mi się nakumulowało spraw budowa swojego domu dzieci robota że nie było kiedy nawet zajrzeć. Tu wszyscy już wszystko umieją moja skromna wiedzą na nic tu się zdaje to się nie wtrącam.
-
[B7 BKE] Problemy z mocą (-16 HP na serii)
Bipy na minus sprawdzić tandem pompę wymienić filtr paliwa. Jakieś błędy w ECU?
-
Słabo zbiera się powyżej 150 km/h
Jakieś dziwne odgłosy z filtra na postoju na wolnych? Pufanie buczenie?
-
[1.9 TDI AWX] Ciężko odpala, telepie - dużo wymienione, w czym problem? Głowica do regenracji?
Sam wymieniałeś uszczelnienia na pd? Ustaw samochód na noc pod górkę tak by tył był wyżej niż przód. A czy problem występuje gdy paliwa jest więcej niż pół baku?
-
Kąt wtrysku a moment obrotowy
Daj loga bo niewiem o co ci chodzi, jaki to silnik bo napewno nie 1b kat wtrysku? Moze synchronizacja
-
[B6 AVF] Brak mocy buczy !
Odma? Zapchana odma ma niewiele wspólnego z brakiem mocy, zatkanie odmu powoduje brak możliwości ujscia gazów ze skrzyni korbowej co powoduje ze powstaje tam bardzo duze ciśnieni i doprowadza do wywalenia tego ciśnienia wraz z olejem przez najsłabszy element zazwyczaj bagnet albo uszczelniacz.
-
[B6 AVF] Szarpanie w przedziale 1800-2000 obrotów, tryb awaryjny.
Turbo przeładowuje, sprawdz szczelnoś węzy podciśnienia kruciec na vacum gruszke turbo a jak tam wszystko wporządku to rwij turbo i geomteria do czyszczenia
-
Ori termostat nie trzyma temperatury
Ten twój pd nr4 coś niedomaga. a co do temperatury to mój jak złapie 90 to juz nie puści, kumpel miał problemy z trzymaniem temperatury przez webasto tylko niepamiętam co było powodem jak wróci z holandii to zapytam. Mi w asz robiło takie cuda z wskazówką to termostat umarł za jakiś miesiąc, jechałem temperatura full i nagle temp spada do kreski 1/4 i za chwilke sporotem pomału wraca na 90. tylko tam była padnięta UPG i niewiem czy to nie od tego robiło i termostaty uwalało.
-
1.9 TDI AWX Odcina cylinder
Zrób loga 023 dynamicznie na zimnym tak by wystąpił ten problem
-
[B6 AVF] Brak mocy buczy !
Buczy? Nagraj i wrzuć. Nie pufa z filtra powietrza? Moze masz szklanki uwalone albo wałek