Treść opublikowana przez nik23
-
bujanie obrotów na jałowym 1,9 AFV
Na tym logu co dałeś to pd nr 3 kuleje, dwójka jest najlepsza
-
Prośba o ocenę logów 1.9 tdi AVF
Kamil ale ty mi nic nie pisałeś ze ci kopci ze szczypią spaliny, ewidentnie tu jest coś ze spalaniem albo pompki albo coś z cylindrami
-
Prośba o ocenę logów 1.9 tdi AVF
Moja q paliła tyle samo, a nawet ostatnio więcej bo sie jej pogorszyło bo mi pd umiera, przy korekcji 0,7 na plus pali 10/100 A sory za wałek zapomniałem ze pisałeś o tym, Spróbuj wymienić uszczelnienia. Zmierzyć kompresje,
-
bujanie obrotów na jałowym 1,9 AFV
Jezeli miałeś wymieniane uszczelnienia jedż do jakiegoś mechanika na pomiar kompresji, i jezeli wyjdzie na wszystkich cylindrach jednakowa i w normie to szukaj jednej pompki na pierwszy cylinder. Tam gdzie ta korekcja ponad 1
-
[B6 AVF] Nie odpala i szarpie jak ciepły
Masz kabel i vcds? Komplet logów statycznych zrób na rozgrzanym. 13 23 004 001 Problem był od początku odkąd masz auto czy stało sie to u ciebie? Filtr paliwa zmieniany? Vacum nie cieknie? Filtr powietrza nie zapchany?
-
Prośba o ocenę logów 1.9 tdi AVF
Uszczelnienia na pd zmieniałeś? Nie to zmień, dognij konektory na pd pomierz krzywki wałka rozrządu Wysokie spalanie? Ile? Z fis czy z km?
-
bujanie obrotów na jałowym 1,9 AFV
Śruby sie wymienia gdzy zmienia sie uszczelnienia pd, tak bez zmiany uszczelnień niewidze konieczności zmiany samych śrub. Jezezli są pęknięcia na pasku to kwalifikuje sie do wymiany, jezeli napinacz jest sprawny niema konieczności go wymieniać.
-
Prośba o ocenę logów 1.9 tdi AVF
Zrób statyczny 013. Synchro ci strasznie skacze popatrz czy czujnik połozenia wałka niejest luźny, sam wymienialeś rozrząd? Napinacz dobrze napięty? Kiedy filtr paliwa zmieniany? Pompa vacum nie cieknie? Pompka w baku działa? Słychać jej prace?
-
Pompowtryski PD - Demontaż, Wymiana, Ustawienie
Ja przeważnie na 180 ustawiam i chodzi ładnie, chociaż raz wymieniłem uszczelnienia tylko na cylindrze 3 i 4 i tam wyregulowałem na 180 a na 1i2 zostały fabryczne. Przed wymianą były na 3i4 po 0,8 na plus korekty a na 1 i 2 po minus. Usczelnienia oczywiście na tych co wymieniałem zjechane na maxa pd otarte. I po wymianie na tym 3 i 4 korekcje wzrosły do 1,5 na plus po przeregulowaniu 1i 2 na 180 wróciły do stanu sprzed regulacji. Ktoś wyjaśni czemu nowe uszczelnienia wypadły gorzej jak stare na fabrycznej regulacji? Aż z ciekawości jak bede następnym razem grzebał w pd to sprawdze ile jest fabrycznie o ile ktoś znajomy kupi jakiegoś pd w którym nikt jeszcze niegrzebał, EDIT Wracając do tematu, wczoraj wymieniałem uszczelnienia w avf 2002r i z ciekawości sprawdziłem na ile były ustawione i wyszło mi ze deczko więcej jak 225 to "więcej" wynika chyba z zużycia sworznia kulistego i śruby regulacyjnej. Pacjent trafił do mnie bo rezonował wydech i telepał sie na jałowym, na dwóch pd korekcje po +1,3mg(3i4) i na pozostałych dwóch to samo z minus. Pd numer 4 i gniazdo zjechane na max zażuciłem komplet uszczelnień na wszystki i cylinder 3 na - ale 4dalej na +1.zostaje tylko albo gniazdo tulejować albo pd szukać innego.
-
Drgania na biegu jałowym, ale... [1.9TDI BRB]
Broki były na miejscu? Jaki wałek założyłeś? Jaki komplet dwumasa? Jezeli pompowtryski były wymieniane to napewno nowe uszczelnienia musieli założyć. Kup sobie kabel na necie za pare zlotych i porób logi.
-
Szarpanie przy ruszaniu (BKE)
Tak niebieski płyn w rurce jak do balona na wino ma kolor zmieniać jak co2. Ja za pare złotych na allegro kupowałem, niepamiętam ile bo dosyć dawno ale chyba niewięcej jak 20zeta
-
Szarpanie przy ruszaniu (BKE)
Kup ten test na obecność co2 niekosztuje duzo.
-
Duże spalanie 1,9 tdi brb, avant
Nic, jest w normie. Auto niebędzie miało takiego kopa jak na synchro na - bądź zero ale spalanie będzie zadowalające.
-
Szarpanie przy ruszaniu (BKE)
Weze idące od silnika w strone chłodnicy twardnieją? Kup sobie test na obecność co2 w płynie. Raczej upg padnięta. Płynu ubywa? Po ostrym bucie zagotowało płyn?
-
1.9 TDI AWX - brak mocy
Jaki ten dym rzuci po bucie? Czarny? Siwy? Kruciec na vacum, szczelność weży podciśnienia i gruszki sprawdzić. Zdejm wężyk z egr i zaslep śrubeczką małą.
-
wysokie spalanie
No to zostaje kompresje zmierzyć, jezeli w normie to trzeba szukać innego pd bo to bedzie oznaczało ze ten ded
-
wysokie spalanie
Wymienić uszczelnienia pd, zmierzyć kompresje. Jak nie kompresja i wymiana nie pomoże szukać innego pd na cylinder nr1 bo korekcje na nim max
-
Metaliczny stuk w silniku AVF
To bujda, dziesięć lat tłukłem na EDGE 505.1 najpierw asz przez 6 lat potem awx przez 2 i 2tym avf co mam teraz , wałek oglądałem we wszystkich i nic mu sie nie działo, szklanką też, teraz zalałem motula i różnicy nie zauważyłem.
-
Duże spalanie 1,9 tdi brb, avant
To ustaw synchro na +2. I wtedy zobacz bo +5 to troche duzo, uszczelnienia pd miałeś zmieniane? Bo na drugim już 0,6 a to oznacza że coś zaczyna sie tam dziać.
-
Duże spalanie 1,9 tdi brb, avant
Niewidze tu nic niepokojącego, bipy troche na minus, filtr paliwa wymieniany? Pompke w baku słychać? Pompa vacum nie cieknie?
-
Dziwne wibracje nadwozia
Przeguby wewnętrzne do sprawdzenia, poduszki silnika, poduszka skrzyni
-
Dymienie silnik AVF
Dostaje sie płyn na cylinder i go ubywa, przechodzi na postoju i potem po odpaleniu musi się wypalić. A gdy silnik pracuje to kompresja idzie w płyn. porozmawiaj o tym z swoim mechanikiem, niech ci powie jaki koszt i co on uważa o tej sprawie. Ale według mnie to upg i test to tylko potwierdził
-
Dymienie silnik AVF
Jezeli dobrze widze to płyn zielony, sam wiesz co to znaczy, upg. Trzeba kase szykować. Chyba ze to zdjęcie oszukuje a w rzeczywistości płyn dalej niebieski.
-
Problem z nabieraniem mocy silnika
Odczytaj błedy z ecu z engine 01 Przepatrz węzyki podciśnienia czy nie poprzecierane, kruciec na vacum czy nie luźny. Po kilku przyhamowaniach nie twardnieje pedał hamulca?
-
Duże spalanie 1,9 tdi brb, avant
Trzeba by zrobić jakieś logi 13 23 004 001 statyczne I dynamiczne 008 003 011 Bo tak to ten temat do niczego nie prowAdzi, trasa trasie nie równa i noga nodze więc niema sensu pisać głupot.