Treść opublikowana przez nik23
-
Dymienie silnik AVF
A czy ktoś tu każe wymieniać cokolwiek? Kolega pyta o nasze zdanie i o pomoc a ty wypadasz tu z egr co ma za przeproszeniem gów.... Do ubywania płynu. Rysiu2006 Test zrób na ciepłym zresztą na pudełku od testu powinno pisać jak użyć, ten co miałem Ja był na ciepłym i kolor miał zmieniać chyba na zielony czy coś takie. Oglądałeś wszędzie czy niema wycieków płynu? Na wężach z chłodnicy z bloku z zbiorniczka? Masz jakieś dogrzewanie postojowe typu webasto,eberspacher? Niemasz mokro pod nogami? Litr na 1k to niejest mało. Silnik ładnie trzyma ci 90 stopni? Termostat działa prawidlowo? Jezeli cieknie z pompy to powinno być to widać z pod osłony rozrządu.
-
Dymienie silnik AVF
Coś sie zaczyna dziać na cylindrze 4 , zacznij od wymiany uszczelnień i zamiany miejscami pd 4 i 2. Jeśli korekcje pójdą za pd to pd pada jezeli zostaną to trzeba by kompresje zmierzyć, a sie zmniejszą to uszczelnienia pd
-
Po wymianie pompowtrysków kopci na niebiesko LOGI
Zdarza sie, gratuluje że działa jak należy wreszcie, szerokiej drogi.
-
Duże spalanie 1,9 tdi brb, avant
Program jakiś? Czy ori mapa? Logi 13 23 004 001. Sprawdź szczelność dolotu. Uszczelnienia na pd wymieniane? Nie wpada w tryb awaryjny? A tak wogóle to 7,2 l to nic duźo, mój avf pali cały czas około 8 i uważam ze to normalne spalanie
-
Dymienie silnik AVF
Logi 13 23 004 na postoju bez gazu na rozgrzanym full silniku. Prawdopodobnie uszczelnienia pd albo pd któryś padnięty. Robiłeś test na obecność co2 w płynie? Kompresja mierzona? Pompe jeźeli cieknie wymienić natychmiast, grozi uszkodzeniem przegrzaniem silnika.
-
Turbo się rozłącza
Błedy jakie w ecu?
-
AVF problem z odpalaniem po trasie
Niekupuj włacznika tylko spróbuj odpalać na właczonych światłach mijania. Jak bedzie odpalał bez problemu to wina włacznika a jak dalej to samo to nie to. Pompke w baku słychać? Filtr paliwa kiedy zmieniany? I spróbuj wymienić ten czarny zaworek na filtrze paliwa, tzw ogrzewacz.
-
AVF problem z odpalaniem po trasie
Uszczelnienia pd były zmieniane? Kompresje zmierz. Próbuj palić na włączonych światłach, albo rozbierz włacznik świateł i popatrz czy niema zimnych lutów. I porób logi i wrzuć. 13 23 004 18 www.vaglog.pl A koledze chodzi o czujnik który jest na bloku silnika i mierzy temperature płynu chłodniczego.
-
Duże spalanie 1.9 [b7 bke]
Jak spalanie wzrosło do 8l/100 i trzęsie silnikiem to coś z pompkami. Zrób logi 013 023 018 004 001 na postoju na rozgrzanym dobrze silniku No i to co Andrzej radzi, sprawdź czy broki są. To częsta przypadlość w bke.
-
Szarpanie przy ruszaniu (BKE)
Odcięcie znaczy ze cewka zamknięta brak impulsu otwarcia iglicy ze paliwo niejest wpuszcaane do pd po przegazówce by spadł z obrotów motor. Na próbe zaślepić by sprawdzić czy to nie od egr. W bke niema chyba gruszki tylko elektrycznie sterowany egr? Niepamiętam niema nikt w pobliźu same asz awx avf z pd. A logi wrzucaj na vaglog.pl Racja jest 11 dynamicZny strasznie źle sie na tym hostingu na te logi patrzy. Wklej je na tego vaglog.pl bedą czytelniejsze.
-
Szarpanie przy ruszaniu (BKE)
Te logi 13 23 to po dogięciu konektorów? Te wqrtości 128 w 18 mogą być od konektorów, a 4 to chyba odcięcie po przegazówce( jak myle to naprostuje niech kto) Filtr paliwa kiedy zmieniany? Tandem pompa nie cieknie? Jakiś problem jest na cylindrach 3 i 4, zmieniane były uszczelnienia pd? Jeśli nie, to zastanowiłbym sie nad ich wymianą (koszt około 400pln) I te bipy na minusie nieduźym ale wszystkie na minus może to być jakiś problem z zaopatrzeniem w paliwo. Zrób loga 023 dynamicznie tak do 3krpm na biegu powiedzmy 3. Filtr powietrZa w jakim stanie? Nie zabrudzony znaczniE? Zrób loga dynamicznego grupy 11 003 008 na biegu 3 ( od 1500 do 4krpm z gazem w podłodze) Zaślepiałeś egr na próbe?
-
(1.9 TDI, AWX, 130km) Drgania w zakresie 1800-2100 obrotów
Synchro ci strasznie skacze, kiedy był rozrzad zmieniany? Niesłychać jakichś pisków ani innych dziwnych dźwięków spod maski z okolic rozrządu. Popatrz czy g40 sie nie rusza.( czujnik położenia wałka rozrządu)
-
Turbo się rozłącza
Jak przygazujesz na postoju to nie słychać świstania? Syczenia? I kruciec na vacum obadaj czy sie za dużo już nie rusza. Bedziesz miał kabel to porób logi wtedy coś więcej bedziemy wiedzieć. I błedy 01 engine, napewno będa to zapodaj tu
-
(1.9 TDI, AWX, 130km) Drgania w zakresie 1800-2100 obrotów
Zrób logi statyczne mozliwe ze to od pompowtryskow te drgania. Jak gasisz samochod to telepie budą? Oczywiście gdy sprzegło nie wciśnięte. Bo jak gasisz na sprzegle to napewno nie telepie.
-
Problem z moca
Jeżeli uszczelnienia wymienione to zostaje kompresje zmierzyć i albo silnik robić albo pd szukać. A co do mocy to dynamiczne logi zrób i 11bs
-
Turbo się rozłącza
Sprawdzić szczelność dolotu, intercoolera. Kruciec na vacum nie luźny? Zaślep wężyk podciśnienia od egr śrubką. Pedał hamulca nie twardnieje po kilku przyhamowaniach? Masz kabel i vcds? Zrób logi dynamiczne 008 011 010
-
(1.9 TDI, AWX, 130km) Drgania w zakresie 1800-2100 obrotów
Jaki silnik jaki rocznik? Profila uzupełnij bo niewiem nic o samochodzie. Logi statyczne 13 23 004 Dynamiczne 3 8 11
-
Problem z moca
. A tak wogóle to logi na wpełni rozgrzanym silniku?I dlaczego przegazowywałeś robiąc je? Popraw je zrób log 13 23 004 w jednym logu przez dwadzieścia sekund na biegu jałowym niedotykając gazu. A ten twoj mechanik nie potraktował ci rozpylaczy szczotką ? Problem z brakiem mocy był przed wymianą uszczelnień czy pojawił sie po wymianie?
-
Problem z moca
Błędy w ecu? Jeżeli nieciągnie to jest w trybie awaryjnym.
-
Turbo Gwiżdże
Nie wybebeszyli ci kata? Albo jakieś wadliwe turbo. Nie wpada w tryb awaryjny?
-
Wysokie korekty PD po butowaniu
Logi zrób 13 23 004 018. Może to nie pd tylko kompresja?
-
Problem z moca
Zacznij od początku, sprawdz szczelność dolotu, szczelność węży podciśnienia, kruciec na vacum, gruszke turbo. Pedał Hamulca nie twardnieje po kilku depnięciach? A tak wogóle to po zgaszeniu i odpaleniu jest chwile moc czy wogóle niema? Jakie błędy w sterowniku silnika.?
-
Turbina zassała olej?
Napinacz paska wielorowkowego sprawdż czy łożysko sie nie zatarło.
-
Metaliczny stuk w silniku AVF
61,7 niewytarte. Jak już 61 to niebardzo dobrze.
-
[AWX] gdy ciepły tylko laweta?
Ale ktoś sie zdziwi jak mu nieodpali po zagrzaniu.