Treść opublikowana przez nik23
- wibracje
-
Wymiana szklanek
Broki masz na miejscu? Wałek nie starty? Nie przybywa ci oleju? Nie śmierdzi olej ropa? 30k to mało. dudni silnik pufa?
-
Pompowtryski PD - Demontaż, Wymiana, Ustawienie
Artur być moze masz któryś zamek zerwany, albo pd słabo dokręcone. Trzeba by zdjąć pokrywe i dźwigienki i zobaczyć co tam sie dzieje, chyba ze masz szklanki uwalone, ale gdzieś czytałem twój temat o samochodzie i wydaje mi sie ze zakładaleś nowy wałek. Popraw jeśli błądze. Mało jest mechaników którzy poprawnie umieją wymienić uszczelnienia pd, a ich błędy słono kosztują właścicieli samochodów.
-
[AWX] gdy ciepły tylko laweta?
Olej czuć ropą? Uszczelnienia wymieniłeś? Może głowica być pęknięta albo tłok. Jak z kompresją? Mierzyłeś?
- wibracje
-
Audi A4 b6 1.9 tdi - nie odpala/ wariujace zegary
Sprawdź odpływy z podszybia pod aku. A to co gaśnie to imobilajzer blokuje odpalenie, spróbuj innym kluczykiem,masz dwa?
-
[AVB] Dziwny dźwięk przy dodawaniu gazu
Tylko zadzwoń wcześniej i zapytaj żeby sie nie okazało ze goły blok kupujesz.
-
Problem z pracą silnika na zimnym
Kamil dobrze pisze może tylko konektory są luźne i jest problem z zasilaniem na listwie a mechanik dognie i skasuje cie na 1200pln. Trzeba było by logi 13 23 18 004 zdjąć pokrywe przepatrzeć konektory, podoginać i wiedy ewentualnie podjąć decyzje czy jest sens wymiany. A co do regeneracji to loteria, raz sie uda a raz nie, koledze tu z forum zawór upaliło po źle zregenerowanych pd przez znany serwis. A co do używki to z gwarancją i z pewnego źródła. Tak byś wiedział co i od kogo kupujesz.
-
[AVB] Dziwny dźwięk przy dodawaniu gazu
chyba sam blok. To swoją głowice musisz i tak robić za tyle jak kupisz niewiadomo co za taką kase kupisz. To lepiej kup całego anglika na chodzie za 6k i przełoż cały kompletny silnik z turbiną pompkami całym osprzętem, felgi ci zostaną i w huu plastyku do sprzedania Iwtedy bedziesz miał w oryginale nierozbierany.
-
Syczenie turbiny ?
Na seryjnych gratach mialem asz 177ps i nie syczało. To ile mu na tym programie wje....... 200? Chyba ze mu w tym przedziale obrotów jakiś strzal zrobili, to wtedy długo tak by nie pojeździł.
-
Syczenie turbiny ?
Patrzyłeś na logi czy w tym przedziale obrotów niema za dużego ciśnienia?
-
[AVB] Dziwny dźwięk przy dodawaniu gazu
Kup używke tłoka. Składając swój zamkniesz sie w jakichś 2,5-3k z robotą, no moźe ciut więcej zalezy od robocizny jakbyś sam umiał go poskładać to 1k+ by ci w kieszeni zostało, a tak to sam słupek ze 3k, pd i tak musisz kupić tego co lAł, uszczelnienia pd uszczelki śruby półpanewki szklanki pasek i wyjdzie 4-4,5k
-
Syczenie turbiny ?
Dymi na czarno przy bucie? Wpada w awaryjny?
-
[AVB] Dziwny dźwięk przy dodawaniu gazu
Jezeli głowica dobrze zregenerowana to niema z nią žadnych kłopotów. Jezeli twoj silnik zdrowy to po co pakować sie w koszty? Zrób głowice jeśli to ona i jeździj dalej. Zmierz kompresje na cylindrach.wtedy bedzie coś wiadomo o głowicy, pierścieniach
-
[AWX] błędy 18074 16685 17994
Tu masz opisane co i jak, nic na siłe bo coś uwalisz. Niewolno : ciągnąć za sprężyne pd, obracać za koło pasowe wałka rozrządu. Gniazda trzeba przeszlifować odrobinke jezeli mają ostre kanty, tak by nie uszkodziły nowych uszczelnień. Nowa śruba mocująca pd. Popychacz dźwigniowy odkręcamy najpierw od zewnątrz potem na środku, zakręcamy od środka najpierw, klucz dynamometryczny i odpowiednie momenty, duża suwmiarka i ustawiamy pd równolegle do głowicy. Najważniejsze jest odpowiednie wyregulowanie skoku pd: Krzywka wałka musi być max w górze na tym pd który ustawiasz(pd wciśnięty) wkrecasz śrube regulacyjną ażpoczujesz opór i cofasz o pół obrotu, tylko dokładnie o pól. Trzymasz i kontrujesz.
-
[AWX] błędy 18074 16685 17994
Jak dalej bedą takie korekcje to wymień na reszcie uszczelnienia. Tylko porządnie sie przygotuj do tego jeśli chcesz to sam robić. Wszystko pomału i dokładnie. Zebyś coś niepopsuł. Bo jest tam co uwalić. Masz te pd co wyjęte wcześniej były? Te z miejsca 1 i 2?
-
Trzesie buda przy gaszeniu i raz w trakcie jazdy
Posprawdzaj szczelność węzyków podciśnienia, kruciec na vacum czy nie luźny. Moze sztanga turbiny sie gdzieś przycina. Logi były by wskazane by coś zobaczyć.
-
[AWX] gdy ciepły tylko laweta?
A zaworek? Znaczy ten no n239on moze nie otwiera? otwiera sie klapa jesteś pewien,
-
[AWX] gdy ciepły tylko laweta?
A sprawdz czy po nagrzaniu otwiera ci sie klapa gasząca, czy przypadkiem niejest tak ze zostaje zamknięta i motor niema powietrża? Wiem ze to mało prawdopodobne.....
-
Po wymianie pompowtrysków kopci na niebiesko LOGI
A takie inne pytanie skorygowany soft czy tylko pd włozone mocniejsze i tak sobie jeździsz?
-
[AWX] błędy 18074 16685 17994
Jak nie trzęsie to jeździj. A jak chcesz grzebać to mam pytanie Jakie te pd kupiłeś? Z jaką końcówką numeru? Takie jak miałeś w swojej? Czy inne? Uszczelnienia na wszystkich wymienione czy tylko na 1i 2 bo w nich grzebałeś? Masz pompki co wyjąłeś? Wiesz która była 1 a która 2? Jezeli wymieniałeś uszczelnienia na wszystkich to włóż pompke co była na miejscu 2 za pompke 3. Robisz to sam czy bulisz za mechanika? Jak bulisz to niegrzeb dopóki sie nie pogorszy. A i po paru dniach parametry sie troche wyrównają, nie całkiem ale powinna być poprawa. Bo uszczelnienia sie troche ułożą, pompki z allegro niewiadomo jak długo były nie używane.
-
[AWX] gdy ciepły tylko laweta?
Mam pare pytań Pisałeś ze odpala raz na jakis czas po dłuższym kreceni, jak odpala odrazu czy tak jakby z zapowietrzonego? Przy zapaleniu zadymi oczywiście po niepaleniu? Sprawdzałeś czujnk temperatury paliwa? Sprawdzałeś ogrzewacz ( ten zaworek na filtrze paliwa) wymien go Wiązke pd sprawdź i zlacze w głowicy najlepiej to było by wiedzieć czy jest tam prąd przy próbie odpalania. Czemu chcą pompki rwać ze elektrozawory w pompkach?
-
[AWX] gdy ciepły tylko laweta?
Pisałem ci o tym zebyś spróbował go podgrzać, próbowałeś? To nic nie kosztuje
-
Po wymianie pompowtrysków kopci na niebiesko LOGI
Zapytaj użytkownika Ralen o Nadarzyn to moze sie wypowie on regenerował pompki u nich.
-
Po wymianie pompowtrysków kopci na niebiesko LOGI
To zrób gdy kopci