Treść opublikowana przez nik23
-
wyrzuca przewodem zasilającym olej do turbiny avf
Jak cie stać na wymiany bez patrzenia czy są konieczne to wymieniaj
-
Samochód sam gaśnie
Jakie to ma znaczenie nie jednemu brakło paliwa i niema takich cudów. By sprawdzić g28 trzeba je podgrzać jezeli po podgrzaniu niezapali to jest wadliwe, tyle ze dostęp do niego to tragedia
-
Hałasujący silnik
Sama wymiana troche kosztuje więc niewiem czy jest sens bawić sie w używki. A co do tego hałasowania to popatrz czy broki są na miejscu jest je 4 . Po dwa w każdej dźwigience.
- Brak mocy
-
[TDI PD] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów
Zdarza się, niema co płakač nad rozlanym mlekiem ( znaczy olejem) kostke wymienisz.Raczej niepolecam spawania popychacza dźwigniowego, odgrzejesz go przez co go osłabisz. Wypadające broki to bardzo częsta przypadłość b7, w b6 i ajm b5 niespotkałem sie z tym jeszcze. A co do regulacji to jezeli niebedziesz ruszał pompek i niepomylisz dźwigienek miejscami to w ostateczności możesz nie regulować chociaż ja tego niepochwalam ale wszystko powinno być identycznie.
-
Hałasujący silnik
Nagraj, napewno silnik nie osprzęt? Poduszki silnika dobre? W tlumniku niema dziury od góry ( tam jest pierwsza zazwyczaj) jezeli po wciśnięciu sprzęgla sie uspoksja to możliwe ze dwumas.
-
Spadek mocy duża turbodziura (rozwiazany)
Kruciec na vacum nie luźny? Dolot szczelny? Weżyki podciśnienia szczelne?
-
[TDI PD] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów
Proste spasuj jakieś wiertlo na ciasnawo do tego otworu utnij go kawałeczek( mniej jak pół centymetra ci sie uciąć nie uda, kup klej do metalu odrobinke posmaruj ten kawałek wiertla ( tak byś kleju wszedzie nie napchał, no i odtłusć przed klejeniem ) wepchaj pół centa w otwor i zacżekaj az związe. Sprawdz czy jest reszta broków, jest je 4 po obu stronach dżwigienek.
-
Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem do Audi A4 B6/B7 1.9/2.0 TDI
Moze być uszkodzona a nie wylana, mi tak teraz lewa zdechła.
-
[TDI PD] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów
Z tego moze ci drgać buda. Kiedy zmieniałeś olej? Nie było go tam? Spróbuj spuścić olej moze tam jest, i u góry pod pokrywą szukaj w zagłębieniach. Bez tego i szklanki i wałek cierpią.
-
Przymulone A4 B7 1.9 tdi 116km BRB
Logi trzeba by jakieś, 004 013, 023Dynamiczne 003 008 011 Szczelność dolotu, drożność filtra powietrza, paliwa filtr Opisz objawy jakieś niepokojące
-
Pompowtryski PD - Demontaż, Wymiana, Ustawienie
To jest taki opór ze nieda sie dalej kręcić, a piszą ci wyczuwalnego zebyś czegóś na siłe nie kręcił.
-
Napinacz paska a wysoka synchronizacja wałka
G40 sie niepoluzował?
-
Szarpie podczas mocnego przyśpieszania 1.9TDI BKE- zrobione logi.
Bipy ostro na minus, problem z zaopatrzeniem w paliwo. Ograniczenie zadymienia jest wyższe niż życzenie kierowcy log 008. To jest na podstawie ilości zasysanego powietrza to moze co przepływka przekłamuje albo filtr zapchany.
-
Podciśnienie AVF
Jest nie demontowalna. Cały egr trzeba wymienić.
-
Podciśnienie AVF
Moze egr ma walnięta membrane i podciśnienie ucieka, a jak nie to pompa słaba i trzeba wymienić jezeli niema dziury nigdzie.
-
Podciśnienie AVF
A sprawdzałes szczelnośc węzykow podciśnienia? Ty masz pompe bosha już z wkręcanym króćcem? Jak nie to popatrz czy króciec nie luźny na vacum. Zdejmij wezyk z egr zatkaj węzyk małą śrubeczką i jeszcze raz zmierz podciśnienie i podeptaj po hamulcu.
-
Dziwne zachowanie po programie (logi)
Vacum pompa jak sprawdzona? Kruciec nie luźny? Czy po kilkukrotnym depnięciu hamulca szybkim twardnieje pedał? Hamulce słabną? Mieżyłeś podciśnienie vacuomterem? Posprawdzaj weże podciśnieniowe. Geometria czyszczona ? Jak nie to wyczyścić. Pd nr3 słabawe, ale to niema nic wspólnego z notlaufem. Loga 023 zrób i popatrz czy bipy nie duze. Niema żadnego błedu w ecu?
-
[AWX] Wibracje nadwozia po mocnym obciążeniu silnika
Po pierwsze nie dawaj wymieniać dobrych części! Jezeli silnik pracuje równo, nie stracił mocy, nie dymi niema problemów z odpalaniem to niedaj sie naciągnąć na wymiane pd. Zrób loga 13 23 004. Do sprawdzenia przeguby, poduszki pod skrzynią i silnikiem, odbijak na przednim pasie. Jakieś trzaski przy wcickaniu sprzegła? Targanie pedałem pod nogą? Bujnięcia budą przy gaszeniu? Możliwe ze trzeba tylko wymienić uszczelnienia pd albo któryś przegub i problem zniknie
-
Poduszki silnika oryginalne a podrobione?
Tylko czy w dobrych otworach te poduszki masz, turzol miał chyba nie w te otwory i mu drgało budą i rezonowało wydechem. Przegub łatwo sprawdIć, trzeba dźwignąć chwycic za przegubem i kołem probować ruszać tył przód i jak jest chociaż milimetr luzu to wymiana,
-
Poduszki silnika oryginalne a podrobione?
Poduszki raczej niebędą problemem. Jak ci rusza lewarkirm i przy gwałtownym ruszaniu albo zmianie biegów szybkiej 1-2 slychać stuki albo 1-r-1 słychać coś albo czuć zrywanie trzeba by sprawdzić przeguby, lubią wewnętrzne mieć luz.
-
problemy z przyśpieszeniem
Do sprawdzenia praca sztangi, szczelność wezyków podciśnienia, kruciec na vacum czy nie luźny, Ale zapewne geometria do czyszczenia albo kruciec do oklepania i zaklejenia
-
Pompowtryski PD - Demontaż, Wymiana, Ustawienie
Powtórze niewiem który ci już raz wymień uszczelnienia, wyreguluj na 180 luz, a mechanikowi powiedz ze sam "pada"
-
[1.9 AWX] Wibracje silnika, spadek mocy, Logi, Prośba o diagnozę
Klapa gasząca zmniejsza ilość powietrza jak przymykasz. Przymykanie klapy poprawia prace silnika gdy walek szklanki zuzyte. Podciśnienie turbem steruj, egr i klapą gaszącą, turbo na logu niebylo widać zadnych dużych problemów, egr masz niedziałający a klapa tylko w momencie gaszenia dziala, moze dolot masz gdzieś dziurawy i ciśnienie ucieka, Te bipy mi sie strasznie nie podobają, pompki masz przeciez po regeneracji.
-
[1.9 AWX] Wibracje silnika, spadek mocy, Logi, Prośba o diagnozę
czy normalnie trzymales gaz w podlodze i sam silnik tak nie wchodził na obroty czy tylko wciskales i puszczales gaz?W logu zadnego problemu nie widze poza tymi bipami poza normą, Moze coś z listwą elektryczną pd i to moze powodować to dlawienie ale czemu akurat na czwartym biegu? A na innych nie? Raczej uszcżelniacze by tak szybko nie padłychyba ze je ktoś uwalil przy wkladaniu ale wtedy korekcje byly by wyzsze,Problem wedlug mnie jest gdzieś w wiązce pd i bipy i dlawienie sa powiązane, czujnik zostaw w spokoju chyba ze masz z kim podmienic ( tak bez kupowania) zlokalizuj co ci piszczy czy napinacz wielorowkowego czy sprzeglo altka, klimy czy napinacz paska