Treść opublikowana przez nik23
-
[TDI PD] Silnik bierze olej - Dlaczego ?
No to rzeczywiście pożera, dynamika niema nic do tego, zapewne turbo. Trzeba popatrzeć ile oleju naskładane w ic. Turbo było już robione czy oryginał jeszcze? Chociaż jakość usługi regeneracji turbo w polsce jest politowania godna w niektórych zakładach.
-
[TDI PD] Silnik bierze olej - Dlaczego ?
Jakość jakościa ale zeby ci zeżarł ponad litr oleju w 3 miechy. Ile km zrobiłeś przez ten czas? 10k? Może być tak ze puszcza juz uszczelnienie w turbinie i dlatego oleju ubywa. Trzeba by było popatrzeć do ic ile tam sie naskładało
-
Analiza logów pompki i egr avf
Otworz filtr powietrza i posłuchaj czy to nie z tamtąd ten dźwięk.
-
Gwizd przy 2tys.! FILMIK!
Kruciec nie luźny na vacum? Zmierz podciśnienie, posprawdzaj szczelność wezy
-
Analiza logów pompki i egr avf
To zostają uszczelnienia do wymiany i wszystko bedzie jasne, po wymianie logi zrób od nowa i bedziemy widzieć jak sie pompki mają. Myśle że wszystko będzie git:)
-
Szarpie silnikiem i dymi na biało AVF
To raczej przebieg albo wina fabryki niż programu, no chyba že na zimnym kładłeś mu bez opamiętania ale myśle ze i tak pierwsza by głowica poszła, dużo już widziałem ale takich cudów jeszcze nie dlatego myśle ze to wada fabryczna
-
Drgania lewarka zmiany biegów
Kolego niechce çie martwić ale tematów o drganiach jest bardzo dužo na forum i byli tacy co pół auta wymienili i nie wygrali z tym. Zacznij od zrobienia logów 013 004 023 mogą być w jednym logu, raz po odpaleniu i drugi raz na full rozgrzanym silniku ( na blacie90) Tak po 30 sek logi i wklej na vaglog.pl A co do przyczyn drgań to mogą być nastepujące: Dwumasa Pompowtryski Zawieszenie silnika (poduszki gumowo olejowe- to że nie wylane niezawsze znaczy ze dobre) Zawieszenie skrzyni poducha Czujniki g28-predkości obrotowej silnika g40 położenia wałka rozrządu g70 przepływka Odbój na pasie przednim, Zle założone sanki silnika Egr Głowica, wałek rozrządu Plecionka Kompresja i pewnie i jeszcze kilka innych co zapomniałem. Jednym słowem temat rzeka.
-
Analiza logów pompki i egr avf
Moze to być od uszczelnień, ale i nawet od padniętej świecy żarowej.
-
Zielona kontrolka check engine - brak mocy
Niema żadnych błędów? Zwłaszcza przepływki? Dym jak muł? Jak zaczyna ciągnąć to szarpnięcie jest ?
-
Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem do Audi A4 B6/B7 1.9/2.0 TDI
Odbój na pasie przednim sprawdź,( czy sie nie opiera o pas silnik) poduche pod skrzynią, plecionka dwumasa pompki wałek i jeszcze bóg wie co tam jeszcze, zrób sobie logi 13 23 004 popatrz czy nie odbiegaja od normy,
-
Szarpie silnikiem i dymi na biało AVF
Szukasz silnika czy ten remontujesz?
-
1.9 tdi Kopci na biało, zero ubytków
Unikaj takich znajomych mechaników, dymienie z korka oleju jest normalne oczywiście w granicach normy ale jezeli sie boisz jedź na pomiar ciśnienia do mechanika nieduży koszt. A i jeszcze jedno "korka wlewu paliwa"? Jakby ci już z baku dymił to bym uważał zeby nie wybuchło:) To twoje ubywanie oleju mnie troche zastanawia jedź do mechanika na ten pomiar ciśnienia i przy okazji jakby był jakiś odbieg od normy to próbe olejową niech zrobi zeby wiedzieć czy pierścienie czy może coś z głowicą. Ubywanie oleju może być także związane z głowicą z uszczelniaczami zaworowymi ale może lepiej niebede ci za dużo pisał bo kręćka do głowy dostaniesz. Nieprzejmuj sie wymieñ uszczelnienia pd zmierz kompresje i lej ON i jeździj jak najwięcej
-
Analiza logów pompki i egr avf
Ja bym wymienił komplet uszczelnień pd i zamienił miejscami pompki 2 z 4.
-
Poduszka silnika/szkrzyni czy koło dwumasowe?
W aucie z2001r niebedzie błędu. Zaślepiaj i jeździj.
-
Zielona kontrolka check engine - brak mocy
Sprawdz wiązke czujnika ciśnienia doładowania (g31)
-
1.9 tdi Kopci na biało, zero ubytków
Popatrz. Czy kruciec nie luźny na vacum. Obejrzyj prace sztangi turbiny Zawsze wymienia sie 4 zeby już tam niezaglądać, koszt to 30+ zł/sztuke na 1pd to x4 sruba mocująca pd chyba 10+złx4 i robota 150-300Gdzie 150-200 to bardzo fajna cena apowyżej 300 to rozbój w biały dzień. Niedawaj do zadnego mechanika ze stodoły uszczelnienia pd to trudna i bardzo precyzyjna robota naprawde jest tam co zepsuć.
-
1.9 tdi Kopci na biało, zero ubytków
Na to popatrz co Łukasz pisze po tym stwierdzisz jak uszczelnienie w turbo sie ma, Regeneracja turbiny tak +/- 1k
-
1.9 tdi Kopci na biało, zero ubytków
Tak po wymianie uszczelnień powinno być fajnie z odpalaniem, olej to raczej nie to.Uszczelnienia pd mogły by powodowac przybywanie oleju co jest bardzo groźne dla silnika ( moze sie zatrzeć)
-
1.9 tdi Kopci na biało, zero ubytków
Co do logów turbo to z dołu ladnie laduje po czym zaczyna przeładowywać troszke
-
1.9 tdi Kopci na biało, zero ubytków
13 ma być statyczne na postoju nie dynamiczne chyba ze zle napisałeś?Korekcje pompek podwyższone, myśle ze na zimnym bedą wartości około 2, zrób sobie loga zaraz po odpaleniu i jezeli wartości bedą podchodziły pod 2 a po rozgrzaniu sie schodzą do 0,7/0,8 to masz uszczelnienia na pd do wymiany, poranne problemy z odpalaniem teżsą z tym związane i na 90% wymiana uszczelnień rozwiąze problem z porannym odpalaniem i siwo-niebieskim dymem zaraz po odpaleniu Egr niemasz zaślepionego? Coś z przepływką masz chyba nie tak. Jakie bledy w sterowniku po trybie awaryjnym?
-
Problem z pompowtryskami
Zrob logi 13 23 004 wklej na vaglog.plJaki kolor dymu?
-
1.9 tdi Kopci na biało, zero ubytków
Wolałbym logi wklejone na vaglog.pl ale jak niema co sie lubi to od biedy bedzie i to chociaż pełnego obrazu pracy pompek mi to niedaje. Po pierwsze skoryguj kąt synchronizacji wałka rozrządu jest tu na forum na podstawie chyba silnika ajm jak to zrobić zasada jest ta sama. Co prawda 1.7 mieści sie w granicach normy ale jakoś wole jak tam jest -0.6/0.0 Po drugie masz uszczelnienia pd do wymiany
-
Piszczący pasek
004 013 023 statyczne na rozgrzanym full przez minute wszystkie 3 w jednym logu. A co do głośniejszej pracy i bujania to moze któraś poduszka zdechła
-
AWX mocno szarpie, nie wkreca się. pomocy
Bez logów 13 23 18 no i 004 nic ci niepowiem na temat pompek. Pompke w baku słychać? Tandem pompa niejest mokra? Filtr paliwa mozesz wymienić to nie majątek, spróbuj odłaczyć przepływomierz, Zaślep egr. I uzupełnij profil.
-
[TDI PD] Świece żarowe - zasada działania, diagnoza.
klucz z kardanem i wykreciłem