Treść opublikowana przez nik23
-
Drgania lewarka i karoserii
To szykuja pod 2-3 k na dwumas.
-
[1.9 AWX] Wibracje silnika, spadek mocy, Logi, Prośba o diagnozę
Ładnie chodzi:) Korek tow tych silnikach normalna sprawa mi tak samo skaka, a z bagneta ani dymka. Poduchy masz dobrze założone w te otwory co trzeba? Sanki, odbijak? Jak wciskasz sprzegło to mniej sie drży silnik? Plecionka nie przepalona?
-
Problem z odpalaniem
Pompka w baku załącza sie zaraz poprzekreceniu kluczyka? Sciąg dopływ z baku do filtra paliwa (przed filtrem) i włóż do słoika i sprawdz ile ropki wyleci. Konektory na pd podoginaj, logi zrób popatrz jakie błędy. Ale tak na mój rozum to problem jest z prądem albo rozrusznikiem( za wolno kręci) Akumlator moze dokonuje zywota Rozrusznik kreci żwawo czy tak slamazarnie gdy nie odpala? Otórz gdy tobie świece podgrzeją spada napięcie w aku i rozrusznik za wolno kręci a jak chwile odstoi chociażby te 10s to prawie sie troche zbierze. Spróbuj podładować aku.
-
Pomocy ! Auto kopci
Popatrz czy egr sie nie zaciął, wyczyść egr. W 2004r niezaślepi tak prosto. Mocy nie stracił? Wymieniane były kiedykolwiek uszczelnienia na pd? Silnik jak pracuje? Ładnie równo cicho? Nie pufa ani nie buczy?
-
Kąt synchronizacji wałka a wpływ na pracę pompowtrysków
Ale niech wyreguluje. Musowo. Jak miales auto wybebeszone z pod pokrywy to trzeba było kazać uszczelnienia pd wymienić, przy takiej robocie jak szklanki jak wszystko na wierzchu to już groszowe sprawy. Jak korekcje na zimnym wysokie a potem po rozgrzaniu spadają to problem jest z uszczelnieniami pd. A takie wkładanie na miejsce bez regulacji moze ci zamki sprężyn uwalić w pd
-
czarny dym po odpaleniu
Objawy zepsutego to niedzialająca wskazówka temp Problemy z odpalaniem gdy zimno dymienie przy ciepłym rozruchu Podwyższone obroty cały czas Niegrzanie świec i pewnie wiele wiecej co późnoej sobie przypomne a teraz nienapisałem.
-
Drgania lewarka i karoserii
Czy gdy wciskasz sprzęglo do momentu gdy zaczyna brać tosą jakieś dźwięki wtedy? Czuć szarpanie pedałem pod nogą jak wciskasz powoli? Gdy gasisz samochód bez sprzęgła telepie buda bardzo a ja z sprzęgłem to mniej?
-
[1.9 AWX] Wibracje silnika, spadek mocy, Logi, Prośba o diagnozę
180. na 225 cofam jak po pierwszym ustawieniu źle pracuje, chociaż raz przy flaszce albo dwóch gadałem ze znajomym mechanikiem i mówił mi że on zawsze na 180 ustawia a na 225 tylko gdy daje nowe sworznie kuliste. No ale wierz tu pijanemu. Olej moze z powodu uszczelnień turbiny ubywa trzeba by do ic popatrzeć czy tam go nie składa. A co do nieregularnego bujania to może dwumasa albo rzeczywiście któraś pompka kuleje( regeneracja pompek to loteria więc moze 3 sie udały a jakaś odbiega) Moze zawór zwrotny w vacum powoduje pulsowanie ON
-
czarny dym po odpaleniu
Sprawdź czy działa czujnik temperatury vagiem.
-
Audi b6 nie odpaliło , pomocy !
Sprawdz czy pracuje pompka w baku. Popatrz czy odpływ pod aku drożny i czy w ecu niema wody. Jezeli nie to, to trzeba zrobić logi 004 013 023 018
-
1.9 TDI AVF Odcina moc
Logi już po zmianie filtra i odpięciu boxa? Box to badziew, kumpel miał to w pasku to auto wariowało ( raz miało moc raz nie czasami nie odpalało, albo telepało na postoju a przy gazowaniu wydawało sie ze silnik wyjdzie, z auta tak drgał)
-
[B6 AWX/AVF] Drgania w przedziale 1800-2000 obrotów
Przy uszkodzonych półosiach czym większa prędkość tym większe drgania przy 140 nieda sie już jechać A co do korekcji to musi loga zrobić i na statycznych bedzie widać problemy z dawkowaniem
-
Problem ze świecami i check engine
Trzeba przepatrzeć styki kup sobie kontakt albo inny preparat do elektroniki i trzeba wyciągać i psikač kontakta ewentualnie jak zaśniedziałe nóżki to czyšcič. I psikac
-
[B6 AWX/AVF] Drgania w przedziale 1800-2000 obrotów
Spróbuj wymienić plecionke. I popatrz czy silnik nie opiera sie na odbouju pasa przedniego.
-
Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem do Audi A4 B6/B7 1.9/2.0 TDI
Twój to?
-
1.9 AFV ciężko odpala po postoju
Kiedy były uszczelnienia na pd wymieniane? Przez jakiś dobry serwis czy u jakiegoś stodołowego majstra? Problem był przed wymianą?Zrób logi 13 23 przy odpalaniu, Rozrusznik do sprawdżenia moze za wolno kreci. Akumulator moze już słaby Zrob loga grupy 004 A jak nic z tego to dawki rozruchowe do korekcji.
-
1.9 TDI AVF Odcina moc
Turbina do czyszczenia zapieczone kierowniczki zapewne, a to zme ty sobie ryszałeš sztangą godzine czy pół to tego nie uleczy, pompe vacum masz bosha? Czy luk? Jak luk to popatrz czy kruciec wychodzący z vacum niejest luźny (czy sie nie rusza). Jak sie rusza to trzeba go oklepać tak by sie nie ruszał i zakleić klejem do metalu, albo szukaj uzywki bosha albo nowszego luka z wkrecanym krućcem końcówka N
-
1.9 AFV ciężko odpala po postoju
Pompke w baku słychać? Filtr paliwa kiedy wymieniany? Do sprawdzenia pompa vacum były przypadki ze zaworek zwrotny wbudowany w pompe tandem ulegał zepsuciu przez pekające sprężyny. Masz zapewne pompe luk-a jezeli ma już luźny kruciec to szukaj innej najlepiej bosha albo luka z końcówką N ( poprawiona wersja z krućcem wkrecanym) cena około 200-300zl za uzywke
-
Zgasła i nie odpala, wariujący wentylator
Posprawdzaj kable moze coś sie wpakowało i pogryzło kable, zaglądnij do podszybia pod aku czy nie stoi tam woda, i najważniejsze napisz jakie błedy na vag
-
Problem ze świecami i check engine
Popatrz na odpływ z podszybia pod akumulatorem, czy nie stoi tam woda, do sprawdzenia przekaźniki w ecu w podszybiu po lewej stronie
-
trzesienie buda na biegu jalowym
Skąd tam przepustnice wytrzasłeś?Egr potrafi powodować przerywanie drgania dymienie i niekiedy czyszczenie niepomaga tylko zaślepienie ale nie całkowite bo błąd bedzie zaraz na blacie tylko zmniejszenie przepływu gazow spalinowych.
-
trzesienie buda na biegu jalowym
Egr sprawdz.
-
Telepanie i kompcenie AVF
Logi na zimnym logi na rozgrzanym 13 23 004 i na pomiar kompresji.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Kuty to chyba jedynie w aso tak to odlewy wszystko, niema szans zeby kuty był za 500-1000 zl. A tak z innej beczki czy taki wałek jest utwardzany (azotowany)?
-
[TDI PD] Silnik bierze olej - Dlaczego ?
Dpf kto ci usuwał? Wszystko zrobił jak nalezy? Moze tam co poknocił chociaž niewiem jak to sie ma do oleju. Nigdy auta z dpf niemialem.