Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

nik23

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nik23

  1. Wróć. Do edge. Ale w tak krótkim czasie niepowinien zadnego oleju tyle pożreć, zwiększyło sie dymienie na postoju? Siwy bąk przy pierwszym porannym bucie? Moze uszczelnienia w turbinie
  2. W avf sie swiece wykrecają bez problemowo, ja mialem oryginaly z2002r i bez problemu wykrecilem wszystkie były ded ( i nawet z czterema padniętymi zapalił przy-17) zapodalem 4 nowe beru i pali pięknie. A i niewolno wykrecać na rozgrzanym silniku bo można gwint w bloku uszkodzić.
  3. nik23 odpowiedział(a) na tomaz_oz temat w 1.9TDI
    Sciąg pasek i bedziesz wiedział co piszczy
  4. Zrób komplet logów inaczej jedni beda ci pisali wywal dpf inni wyczyść turbine inni kaza ci vacum wymienić albo n75 a ty mozesz dalej problemu nierozwiązaç, a tak moze coś na logach wypatrzymy
  5. Takie obroty raczej dla turbiny nie są zdrowe,Gdy bedziesz miał klopoty z mocą gdy sztanga turbo niebedzie pracowała sciąg węzyk z gruszki turbo i sprawdz czy jest tam podciśnienie. Turbina była wymieniana czy jeszcze oryginał? Przydałby sie dynamiczny logg 011,
  6. Jezeli ci odpala gdy bak wyzej niz silnik a gdy odwrotnie to sa problemy to uszczelnienia na pompkach wymieniaj.
  7. Wymień filtr powietrza Zrób logi dynamiczne 008 003 011
  8. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/11464-swiecaca-kontrolka-esp-i-mrugajaca-od-swiec-zarowych-rozwiazanie/ moze to ci pomoze
  9. Jak tak sie sprawa przedstawia i wymiana kabla niepmomgła to szukaj czy dalej gdzieś więcej kabli niejest uszkodzonych
  10. Wymiana uszczelnień to od 150-300 zl za robote zależnie od regionu i mechanika, ale czasem lepiej dać więcej i mieć pewność ze gościu robi to dobrze i któryś raz z kolei a nie pierwszy, chociaż rutyna też potrafi zgubić, naprawde jest tam co popsuć. Koszt uszczelnień to około 30 zł+ Na jeden pompowtrysk oczywiście pompek mamy 4 Do tego pasuje wymienić srube mocującą pd koszt około 12 zł/ sztuka i też x4 Konektory we wetyczkach pd można podoginać w celu poprawy styku, uszczelka pokrywy zaworów zostaje stara i żeby jej przypadkiem całej silikonem nie wysmarowali bo widziałem i takich specjalistów. Elsa podaje ze w 4 miejscach sie smaruje malutkimi punktami (kolega z forum zwracal mi uwage na to) ja niesmaruje wcale i NIE cieknie, jeszcze nikt do mnie nie wrócił i nie kazał mi poprawiać ze cieknie.
  11. nik23 odpowiedział(a) na czachapll temat w 1.9TDI
    Raczej nic sie stać niepowinno, chyba ze przybywa ci oleju w silniku.
  12. Tylko uszczelki pokrywy nie smaruj silikonem. Jest wielokrotnego uzytku i nietrzeba jej niczym paprać,
  13. Nic sie nie stanie, masz to jeszcze w niedużym stopniu jeździj i sie nieprzejmuj bo remont to duża suma. Wałka trzeba by szukać oryginału bo zamienniki to na 50k km i znów to samo. A dobrą używke wałek ciężko wychaczyć. Gdy zdejmiesz pokrywe i obejrzysz krzywki to od boku widać taką fazke jak jest na wierzchołkach i kanty są gładkie nierozklepane to wałek git, a jezeli są już kanty ostre i fazki niewidać to już niezadobrze, w tym temacie są tu gdzieś zdjęcia wałka.
  14. Mozesz spróbować innego oleju ale raczej masz zużyte wierzchołki krzywek wałka i nieotwierają ci sie w pełni zawory wydechowe przez co gazy spalinowe niezdązają opuścić cylindra.
  15. nik23 odpowiedział(a) na czachapll temat w 1.9TDI
    Komplet uszczelnień na 1pd to 30 zł około, trzeba też śruby mocujące pd zmienić 1sztuka około 12zł. Trzeba oczywiście 4śruby i 4 komplety uszczelnień
  16. nik23 odpowiedział(a) na czachapll temat w 1.9TDI
    Coś z pompką nr 4 ale to chyba sam widzisz. Wymieniałeś uszczelnienia? Zacząłbym od tego, i zamienił pd4 z 2
  17. To dobry olej, tez na nim jeździłem i niebyło problemów. Spróbuj zdjąć pokrywe zaworów i te wierzchołki krzywek obejrzyj, popatrz czy wszystkie 4broki są w popychaczach po dwa na popychacz.
  18. Spróbuj zmienić olej na inny. Na jakim jezdzisz? Zdejmij pokrywe zaworów i popatrz czy widać fazke na wałku rozrządu na krzywkach i czy wałek jest ładny błyszczący czy matowy i porysany
  19. nik23 odpowiedział(a) na czachapll temat w 1.9TDI
    Logi 13 23, moze przyczyna leży w pompkach albo ich uszczelnieniach.
  20. Raczej to jest problem zuszczelnieniami pd, log 13 23 to wykaże jezeli to. I loga grupy 004 zrób moze synchronizacja odbiega od normy.
  21. Sprawdź odpływy z podszybia. Obejrzyj obudowe ecu
  22. jedź do jakiegoś mechanika na pomiar ciśnienia i pomiar z próbą olejową, koszt niewielki a dowiesz sie czy tłok czy głowica. Jak masz gdzieś pewny silnik to cały kupuj najlepiej zeby był jeszcze w aucie i żebyś widział jak pracuje.
  23. Synchronizacje Przestaw w poblize -1. Pompke w baku słychać? Masz bipy na - co moze wskazywać na problem z zaopatrzaniem w paliwo pasowało by dokonać pomiaru ciśnienia paliwa na vacum, obejrzyj tez czy vacum nie cieknie. Na 4 pompce korekcja pod+1 wiec zapewne uszczelnienia pd do wymiany.
  24. i turbina też kręci się bez smarowania....... Półtorej roczny odgrzany kotlet mniam. Jak raz dla testu coś takie zrobi to nic złego sie nie stanie. Inna sprawa jak robiłby tak na codzień.
  25. Trzeba bylo nie zalewać, pare razy przekrecić kluczyk tak by włączyć zapłon z sciągnietym wezem powrotu i pompka w baku sama by zrobiła robote. Co do oleju to jeździłem pare lat na edge i nie narzekałem, jeżdze teraz na motulu specific i niewidze różnicy olej kupuje u Dzika tu z forum.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.